Connect with us

Події

1001 адвокат: новий призов до лав безоплатної правової допомоги

Опубліковано

on

Підбито підсумки конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у м. Київ та 23-х областях.

9-ий від 2012 року конкурс проходив з 18 листопада 2017 р. до 23 січня 2018 р. відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13 листопада 2017 р. № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

У порівнянні з попередніми, цей конкурс проходив за спрощеною схемою – кількість етапів скорочено із трьох до двох,  уможливлено онлайн-реєстрацію для участі, а також  дистанційне проходження курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», оцінки за який формувалися автоматично.

За підсумками – до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, включено 1001 адвоката.

Статистику результатів конкурсу за регіонами можна переглянути тут.

Події

Прес-конференція з онлайн-трансляцією “Без вини винуваті”: електронне декларування очима адвокатів та правників”

Опубліковано

on

От

26 лютого об 11:00 в Прес-центрі ЛігаБізнесІнформ (Київ, вул. Парко-Сирецька,23) відбудеться прес-конференція з онлайн-трансляцією на тему: “Без вини винуваті: Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування очима адвокатів та правників”.

В рамках прес-конференції буде презентовано дані про динаміку кримінальних проваджень та адміністративних протоколів, зареєстрованих і складених уповноваженими органами за результатами виявлення недостовірних відомостей в деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (в розрізі 2015-2017 років).

У заході візьмуть участь керуючий партнер та партнер юридичної фірми “ІНТРАСТ” Максим Болдін і Сергій Маковецький, адвокати Денис Лупашко та Леонід Покрова, керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко.

Крім того, захисники поділяться інформацією про ключові помилки, яких допускаються чиновники під час заповнення декларацій, правові наслідки таких помилок, способи їх уникнення, а також які соціальні групи, залишилися “за бортом” декларування.

Також, планується дискусія на тему, чи досягнуто очікуваних результатів від системи декларування публічними службовцями їх майнового стану та можливі напрямки її удосконалення.

Акредитація ЗМІ: на місці, за редакційними посвідченнями.

Читати далі

Події

Круглий стіл з онлайн-трансляцією ААУ на тему: “Законопроект № 7518”

Опубліковано

on

От

22 лютого о 10:00 в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛігаБізнесІнформ (Київ, вул. Парково-Сирецька, 23) відбудеться круглий стіл з онлайн-трансляцією ААУ на тему: «Законопроект № 7518 – як запорука початку функціонування Тимчасового реєстру та повернення бюджетного відшкодування «старих» періодів».

Так, передбачений Податковим кодексом Тимчасовий реєстр заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ, поданих до 01.01.2016 року й досі не сформований та не працює (в той час як повинен був бути сформований до 01.02.2017 року). Таким чином, вже рік компанії України позбавлені можливості повернути «старі» суми бюджетного відшкодування ПДВ.

19.01.2018 року у Верховній Раді України зареєстровано Законопроект № 7518, який є компромісним варіантом як для бізнесу, так і для органів влади і спрямований на врегулювання вказаного питання.

Офіційний портал Верховної Ради України

У зв’язку із наведеним, запрошуємо усіх небайдужих представників влади, бізнесу тат юридичної спільноти долучитися до обговорення вказаного Законопроекту.

Спікери:

  • Віталій Наконечний, помічник-консультант народного депутата Андрія Журжія;
  • Тетяна Лисовець, адвокат, старший партнер адвокатського об’єднання «Адвокатська компанія «Соколовський і Партнери»;
  • Олександр Мінін, адвокат, старший партнер КМ Партнери.

Для реєстрації звертайтеся у секретаріат Асоціації адвокатів України.
Контактна особа – Ірина Аттрайд,
тел. моб.: (067) 501-56-10,
e-mail:attryde@uaa.org.ua.

Читати далі

Події

Захист прав інтелектуальної власності в мережі інтернет

Опубліковано

on

Такою була тема круглого столу, котрий відбувся на базі Господарського суду Харківської області, який і виступив організатором цього заходу спільно з Радою адвокатів Харківської області та департаментом «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес».

Сучасний розвиток технологій та широке використання мережі інтернет, крім позитивних моментів, призводить до зростання кількості порушень прав інтелектуальної власності та прав осіб у цій мережі. Як знайти баланс між авторським правом і свободою розповсюдження та отримання інформації у світовій науці? Як сьогодні серед стрімкого розвитку технологій запобігти порушенням прав інтелектуальної власності та прав осіб у мережі інтернет? На ці питання та багато інших спробували відповісти провідні експерти в галузі захисту інтелектуальної власності, адвокати та представники судового корпусу.

Відкрив дискусію голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий, наголосивши при цьому на особливому значенні теми для обговорення в період оновлення сучасного процесуального законодавства. Як було зазначено, актуальним на сьогодні залишається питання доведення факту порушення прав інтелектуальної власності з використанням мережі інтернет та визначення порядку дослідження судом такого виду доказів, як електронні.

Актуальність теми, особливо для адвокатів, відзначила голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. Додамо, що модератором заходу виступила заступник голови господарського суду Харківської області Наталія Новікова, яка висловила сподівання, що дана дискусія сприятиме підвищенню рівня захисту прав інтелектуальної власності в мережі інтернет як вітчизняних, так і зарубіжних власників.

Перша доповідь доктора права, керівника лабораторії проблем авторського права та інновацій на цифрових ринках Сергія Глотова була присвячена праву інтелектуальної власності (авторське право) та цифровим технологіям. Як було наголошено, авторське право завжди відставало від технологій і знаходилося на кілька кроків позаду. У силу технологічних нововведень доповідач підкреслив нетиповість таких судових спорів.

Далі зі змістовною доповіддю на тему: «Процесуальні аспекти захисту прав інтелектуальної власності в мережі інтернет» виступив суддя Господарського суду Харківської області Олексій Бринцев, який проаналізував сучасний стан електронного суду та чинники, що перешкоджають повноцінному його запровадженню. Також він торкнувся питання функціонування ЄСІТС, та юридичних конфліктів, що виникають при існуванні на сьогодні електронно-паперового формату судочинства, а ще визначив існуючі на практиці проблеми з використанням повідомлень у мережі інтернет як інформації, що має доказове значення, та навів приклади з практики суду. Натомість суддя Харківського апеляційного господарського суду Володимир Пушай озвучив проблеми уступки прав, що випливають із договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Він також наголосив на необхідності індивідуалізації авторського права.

Доповідачами другої панельної дискусії виступили кандидат юридичних наук керівник міжнародної юридичної компанії «ЛігалВей» Олег Липко, кандидат економічних наук, патентний повірений України, провідний фахівець з інтелектуальної власності НДС ХНЕУ ім. С. Кузнеця Владислав Хвостенко, директор об’єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр» Юрій Гончарук, генеральний директор Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» Юрій Каргаполов та директор департаменту «Центр компетенції» УЦПНА Наталія Разиграєва. Їх доповіді відобразили низку питань: адміністрування українського сегменту мережі інтернет, сучасна система інтернет-відносин, питання інтернет-ідетифікації, технічні, технологічні та адміністративні питання побудови ефективно системи для захисту прав інтелектуальної власності та прав осіб від порушень у мережі інтернет тощо.

На завершення круглого столу модератор заходу Наталія Новікова Наталія подякували всім, хто долучився до організації та взяв участь у конструктивній дискусії з цієї важливої теми сьогодення та висловила сподівання на продовження експертного діалогу в майбутньому.

 

Підготувала Влада Дідик,

спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.