Connect with us

Події

Захист прав інтелектуальної власності в мережі інтернет

Опубліковано

Такою була тема круглого столу, котрий відбувся на базі Господарського суду Харківської області, який і виступив організатором цього заходу спільно з Радою адвокатів Харківської області та департаментом «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес».

Сучасний розвиток технологій та широке використання мережі інтернет, крім позитивних моментів, призводить до зростання кількості порушень прав інтелектуальної власності та прав осіб у цій мережі. Як знайти баланс між авторським правом і свободою розповсюдження та отримання інформації у світовій науці? Як сьогодні серед стрімкого розвитку технологій запобігти порушенням прав інтелектуальної власності та прав осіб у мережі інтернет? На ці питання та багато інших спробували відповісти провідні експерти в галузі захисту інтелектуальної власності, адвокати та представники судового корпусу.

Відкрив дискусію голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий, наголосивши при цьому на особливому значенні теми для обговорення в період оновлення сучасного процесуального законодавства. Як було зазначено, актуальним на сьогодні залишається питання доведення факту порушення прав інтелектуальної власності з використанням мережі інтернет та визначення порядку дослідження судом такого виду доказів, як електронні.

Актуальність теми, особливо для адвокатів, відзначила голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. Додамо, що модератором заходу виступила заступник голови господарського суду Харківської області Наталія Новікова, яка висловила сподівання, що дана дискусія сприятиме підвищенню рівня захисту прав інтелектуальної власності в мережі інтернет як вітчизняних, так і зарубіжних власників.

Перша доповідь доктора права, керівника лабораторії проблем авторського права та інновацій на цифрових ринках Сергія Глотова була присвячена праву інтелектуальної власності (авторське право) та цифровим технологіям. Як було наголошено, авторське право завжди відставало від технологій і знаходилося на кілька кроків позаду. У силу технологічних нововведень доповідач підкреслив нетиповість таких судових спорів.

Далі зі змістовною доповіддю на тему: «Процесуальні аспекти захисту прав інтелектуальної власності в мережі інтернет» виступив суддя Господарського суду Харківської області Олексій Бринцев, який проаналізував сучасний стан електронного суду та чинники, що перешкоджають повноцінному його запровадженню. Також він торкнувся питання функціонування ЄСІТС, та юридичних конфліктів, що виникають при існуванні на сьогодні електронно-паперового формату судочинства, а ще визначив існуючі на практиці проблеми з використанням повідомлень у мережі інтернет як інформації, що має доказове значення, та навів приклади з практики суду. Натомість суддя Харківського апеляційного господарського суду Володимир Пушай озвучив проблеми уступки прав, що випливають із договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Він також наголосив на необхідності індивідуалізації авторського права.

Доповідачами другої панельної дискусії виступили кандидат юридичних наук керівник міжнародної юридичної компанії «ЛігалВей» Олег Липко, кандидат економічних наук, патентний повірений України, провідний фахівець з інтелектуальної власності НДС ХНЕУ ім. С. Кузнеця Владислав Хвостенко, директор об’єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр» Юрій Гончарук, генеральний директор Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» Юрій Каргаполов та директор департаменту «Центр компетенції» УЦПНА Наталія Разиграєва. Їх доповіді відобразили низку питань: адміністрування українського сегменту мережі інтернет, сучасна система інтернет-відносин, питання інтернет-ідетифікації, технічні, технологічні та адміністративні питання побудови ефективно системи для захисту прав інтелектуальної власності та прав осіб від порушень у мережі інтернет тощо.

На завершення круглого столу модератор заходу Наталія Новікова Наталія подякували всім, хто долучився до організації та взяв участь у конструктивній дискусії з цієї важливої теми сьогодення та висловила сподівання на продовження експертного діалогу в майбутньому.

 

Підготувала Влада Дідик,

спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.