Connect with us

Законодавство

Суддів зобов’яжуть платити за незаконне рішення?

Опубліковано

on

У парламенті зареєстрували законопруект No 7513 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо удосконалення правового регулювання зобов’язання відшкодування збитку, нанесеного судом і органом, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратурою».

Документом пропонується змінити правове регулювання зобов’язання відшкодування збитку, заподіяного судом і органом, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратурою. Для цього в Цивільному кодексі запропоновано передбачити, що збиток, заподіяний фізичній або юрособі в результаті винесення судом незаконного рішення в цивільній, господарській або адміністративній справі, відшкодовується державою з обов’язковим застосуванням права зворотньої вимоги до судді (суддям) у випадках: встановлення в діях судді, які вплинули на постанову неправосудного судового рішення, складу злочину за обвинувальним вироком, який набрав законної сили; наявності в діях судді ознак дисциплінарного проступку, за який накладено дисциплінарне стягнення, яке не було скасовано.

Збиток, заподіяний у результаті колегіального рішення, «відшкодовується в повному обсязі з конкретних суддів», що входили до складу суду, в частині, яка визначається за рішенням суду, а в разі неможливості її визначення — солідарно.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту закону, держава повинна буде відшкодувати збиток, нанесений майновим або особистим немайновим інтересам фізособи в результаті незаконних рішень, дій або бездіяльності суду. Наприклад, за випадки незаконного обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, в тому числі неповнолітнього, або визнання недієздатним; незаконного визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим; незаконного надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; незаконну примусову госпіталізацію до медичного закладу або продовження терміну примусової госпіталізації тощо.

Збиток, заподіяний юрособі внаслідок незаконного застосування до нього заходів кримінально-правового характеру або адміністративного примусу, відшкодовується державою в повному обсязі незалежно від вини посадових і службових осіб органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

Також пропонується встановити новий спосіб захисту цивільних прав та інтересів — офіційне вибачення відповідного органу, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, а також їх посадових, службових осіб, в результаті незаконних рішень, дій або бездіяльності яких особі було завдано шкоду.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Згода одного з батьків-аліментщика на виїзд дитини за кордон більше не потрібна

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 лютого 2018 р. № 76, якою зокрема надано можливість виїзду за межі України громадян молодше 16 років без згоди другого із батьків на підставі виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Встановлено також можливість оформлення (видачі) паспорту для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16 років без подання заяви-анкети від другого з батьків за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Передбачено, що за наявності посвідчення водія України, яке є підставою для допуску до керування транспортними засобами, можуть встановлюватись випадки тимчасового обмеження боржників за аліментами у праві керування транспортними засобами.

Читати далі

Законодавство

25 лютого – 100 років з дня затвердження Тризуба державним гербом УНР

Опубліковано

on

От

Нинішні рік багатий на пам’ятні і «круглі» дати, зокрема 1000 років з дня першого богослужіння у Софійському соборі в місті Києві (24.05.1018), 100 років з дня ухвалення закону УНР про гривню – грошову одиницю Української Народної Республіки (01.03.1918) й інші.

На державному рівні у 2018 році пам’ятні дати і ювілеї згідно затвердженого переліку відзначатимуться з розмахом.

8 лютого 2018 р Верховна рада України прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» № 2287-VIII, якою передбачено:

  • проведення у середніх та вищих навчальних закладах тематичних заходів, приурочених до пам’ятних дат і ювілеїв 2018 року;
  • включення пам’ятних дат і ювілеїв 2018 року до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у вищих навчальних закладах;
  • організацію тематичних виставок (експозицій);
  • включення найбільш визначних дат і ювілеїв до Календаря пам’ятних дат, які відзначатимуть разом з ЮНЕСКО у 2022-2033 рр.;
  • організацію тематичних теле- і радопередач;
  • затвердження органами місцевого самоврядування переліку пам’ятних ювілеїв 2018 року для відзначення на місцевому рівні;
  • випуск ювілейних монет, присвячених цим подіям;
  • видання поштових конвертів і марок, присвячених цим подіям.

Читати далі

Законодавство

Може й безхатченки матимуть «прописку»

Опубліковано

on

От

До Комітету Верховної ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин передано на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо надання притулку бездомним особам)» від 28 січня 2016 р. № 3833.

Проект передбачає внесення до ст. 6-1 (Особливості реєстрації місця проживання бездомних осіб) Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11грудня 2003 р. № 1382-IV змін, згідно з якими реєстрації підлягатиме не тільки місце проживання, а й місце перебування бездомної особи.

Реєстрація та подання заяви про реєстрацію/зняття з реєстрації здійснюватиметься за адресою спеціалізованої соціальної установи, де бездомні особи отримують соціальні послуги (в чинній редакції місце, де вони проживають).

Відомості про місце проживання/перебування вноситимуть у паспорт громадянина України (інший документ, що посвідчує особу).

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.