Connect with us

Документи Міністерства оборони України

Наказ №106 від 12.02.2024 Про затвердження Методики розрахунку вартості життєвого циклу зразків озброєння, військової та спеціальної техніки

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2024

Видавець

Міністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.02.2024 № 106

Зареєстровано
в Міністерстві
юстиції України
28 березня 2024 р.
за № 464/41809

Про затвердження Методики розрахунку вартості життєвого циклу зразків озброєння, військової та спеціальної техніки

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 6 Закону України «Про оборонні закупівлі», пункту 5 Критеріїв та методики оцінювання найбільш економічно вигідної пропозиції учасника закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про оборонні закупівлі», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 363, та з метою удосконалення механізмів оцінки пропозицій учасників закупівель НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методику розрахунку вартості життєвого циклу зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, що додається.

2. Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України Р. Умєров

 

Погоджено:
В.о. Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України
Д. Грищак
Міністр внутрішніх справ України І. Клименко
Заступник Голови Служби безпеки України С. Наумюк
Голова Служби зовнішньої розвідки України О. Литвиненко
В.о. Голови Державного космічного
агентства України
В. Бень
Начальник Управління державної охорони України генерал-майор
С. Рудь
Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій В. Демчук
Командувач Національної гвардії України бригадний генерал О. Півненко
Голова Державної прикордонної служби України С. Дейнеко
Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Ю. Мироненко
Тимчасово виконуючий повноваження
Директора Національного антикорупційного бюро України
Г. Углава
Голова Національної поліції України І. Вигівський
Т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України М. Пампура

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
12 лютого 2024 року № 106

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 березня 2024 р.
за № 464/41809

МЕТОДИКА
розрахунку вартості життєвого циклу зразків озброєння, військової та спеціальної техніки

1. Ця Методика визначає механізм проведення державними замовниками у сфері оборони розрахунків вартості життєвого циклу зразків озброєння, військової та спеціальної техніки (далі – ОВТ) для використання їх під час виконання процедур оборонних закупівель з урахуванням вимог пункту 43 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275.

2. У цій Методиці терміни вживаються в таких значеннях:

  • життєвий цикл, вартість життєвого циклу, електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) (далі – Реєстр), державні замовники у сфері оборони (далі – державні замовники) – у значеннях, наведених у Законі України «Про оборонні закупівлі»;
  • військова техніка, озброєння, складний зразок – у значеннях, наведених у Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 234;
  • спроможність, необхідні спроможності – у значеннях, наведених у Порядку організації та здійснення оборонного планування в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та інших складових сил оборони, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 22 грудня 2020 року № 484, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 16 лютого 2021 року за № 196/35818;
  • зразок озброєння, військової та спеціальної техніки – у значенні, наведеному у ДСТУ В 8821-1:2018 Стандартизація у сфері озброєння та військової техніки. Частина 1. Основні терміни та визначення понять, затвердженому наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 19 грудня 2018 року № 511.

Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про публічні закупівлі», «Про оборону України».

3. Ця Методика використовується під час забезпечення потреби Збройних Сил України, а також інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями (далі – військові формування) в ОВТ з метою підтримання існуючих або набуття необхідних спроможностей.

4. Державними замовниками під час розрахунку вартості життєвого циклу зразків ОВТ, які вже постачалися, не враховується вартість завершених стадій життєвого циклу таких зразків.

5. Набуття необхідних спроможностей військових формувань повинно здійснюватися, як правило, за рахунок оснащення новими (модернізованими) зразками ОВТ, які за бойовими та/або тактико-технічними (технічними) характеристиками такі ж або перевершують аналогічні в існуючих зразках.

6. Розрахунок вартості окремих стадій життєвого циклу зразка ОВТ, а саме: «задум», «розроблення», «виробництво», «використання», «підтримка», «вилучення», для набуття необхідних спроможностей (створення нових та підтримання існуючих спроможностей) військових формувань здійснюється для продукції оборонного призначення, якщо вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тис. грн, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони – 1,5 млн. грн.

Вартість життєвого циклу визначається при створенні та закупівлі складних, наукоємних і високотехнологічних зразків ОВТ, а також в інших випадках за рішенням державного замовника.

7. При розрахунку вартості ОВТ під час здійснення оборонних закупівель державний замовник керується вимогами нормативно-правових актів з питань оборонних закупівель.

При закупівлі ОВТ за закритими закупівлями державний замовник під час ініціювання проведення переговорів із учасниками, що включені до Реєстру, в оголошенні про початок переговорів зазначає інформацію про очікувану вартість предмета закупівлі.

Очікувана вартість предмета закупівлі, яка зазначається державним замовником в оголошенні про початок переговорів, визначається ним за результатами маркетингових досліджень. Під час проведення маркетингових досліджень державний замовник використовує різні джерела, у тому числі інформацію з Реєстру.

При проведенні переговорів державний замовник обирає один або декілька критеріїв оцінки пропозицій учасників процедур закупівель, визначених у Законі України «Про оборонні закупівлі» та постанові Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 363 «Питання оборонних закупівель».

8. Критерії та методика оцінювання встановлюються державним замовником для кожного випадку закупівлі ОВТ відповідно до пункту 5 Критеріїв та методики оцінювання найбільш економічно вигідної пропозиції учасника закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про оборонні закупівлі», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 363.

9. Розрахунок вартості життєвого циклу здійснюється відповідно до типової моделі життєвого циклу згідно з ДСТУ В 15.004:2022 Система розроблення і поставлення на виробництво озброєння та військової техніки. Стадії життєвого циклу озброєння та військової техніки, затвердженого наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 26 грудня 2022 року № 270, за формулою:

Сжц = Сз + Ср + Свир + Свик + Сп + Свил,

де:

 

Сжц загальні витрати за повний життєвий цикл зразка ОВТ;
Сз, Ср, Свир, Свик, Сп, Свил вартість життєвого циклу зразка ОВТ на стадіях «задум» (з), «розроблення» (р), «виробництво» (вир), «використання» (вик), «підтримка» (п) та «вилучення» (вил).

Якщо життєвий цикл зразка ОВТ не передбачає певні стадії, їх виключають із розрахунку.

10. Особливості процесу оцінювання витрат на стадіях життєвого циклу, конкретні методи та способи визначення вартості життєвого циклу обираються та застосовуються державними замовниками індивідуально для кожного зразка ОВТ відповідно до ДСТУ В 15.007:2023 Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Оцінювання вартості життєвого циклу озброєння та військової техніки. Основні положення, затвердженого наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 03 квітня 2023 року № 58.

Тимчасово виконуючий
обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України
О. Зубер

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.