Connect with us

Документи Міністерства оборони України

Наказ №14/18 від 10.01.2023 Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2023

Видавець

Міністерство оборони УкраїниМіністерство освіти і науки України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

10.01.2023 № 14/18

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 лютого 2023 р.
за № 264/39320

Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України

Відповідно до підпункту 2 пункту 6, пунктів 7, 8 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), пунктів 3, 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, з метою забезпечення електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України, що додається.

2. Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України О. Резніков
Міністр освіти і науки України С. Шкарлет
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
Д. Маковський
Перший заступник Міністра цифрової трансформації України О. Вискуб

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України,
Міністерства
освіти і науки України
10 січня 2023 року № 14/18

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 лютого 2023 р.
за № 264/39320

ПОРЯДОК
електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм електронної інформаційної взаємодії між Міністерством оборони України та Міністерством освіти і науки України під час обміну інформацією для здійснення ними повноважень, визначених законодавством.

2. Електронну інформаційну взаємодію відповідно до цього Порядку здійснюють Міністерство оборони України та Міністерство освіти і науки України (далі – суб’єкти інформаційних відносин).

3. Суб’єкти інформаційних відносин передають та приймають інформаційні файли в обсягах та за змістом, необхідних для надання адміністративних послуг або здійснення інших повноважень відповідно до покладених на них завдань.

Відомості надаються у визначених законодавством випадках для виконання завдань суб’єктів інформаційних відносин і досягнення законної мети.

4. У разі виникнення обставин, що унеможливлюють виконання положень цього Порядку, суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані інформувати про це один одного протягом двох робочих днів, що настають за днем виникнення обставин.

II. Регламент автоматизованого обміну інформацією

1. Суб’єкти інформаційних відносин відповідно до їх повноважень, визначених законодавством, спільно встановлюють перелік відомостей, структуру та формат інформаційних файлів, що передаються та приймаються в порядку електронної інформаційної взаємодії, процедури взаємодії інформаційних систем, форми журналів обліку інформаційних файлів обміну, а також визначають відповідальні структурні підрозділи суб’єктів інформаційних відносин, державні підприємства, установи, які належать до сфери управління суб’єктів інформаційних відносин, що забезпечують та здійснюють технічне супроводження автоматизованого обміну інформацією, та відповідно до цього Порядку і своїх повноважень приймають спільні рішення, які оформлюють окремими протоколами або договорами про електронну інформаційну взаємодію.

2. Обмін інформацією під час електронної інформаційної взаємодії здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».

3. Електронна інформаційна взаємодія здійснюється з використанням інформаційних систем суб’єктів інформаційних відносин засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів або інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, установленому законодавством.

4. У разі відсутності можливості забезпечення доступу до інформації в ресурсах суб’єктів інформаційних відносин з використанням інформаційних систем, визначених у пункті 3 цього розділу, доступ може надаватися з урахуванням установлених законодавством вимог та з дотриманням визначених суб’єктами інформаційних відносин процедур доступу до таких систем.

III. Захист інформації під час автоматизованого обміну

1. Під час автоматизованого обміну інформацією відповідно до цього Порядку суб’єкти інформаційних відносин упроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та відповідно до законодавства у сфері захисту інформації.

2. Для захисту інформації використовуються засоби захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації.

3. Інформація, що передається, обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовується суб’єктами інформаційних відносин виключно з метою реалізації ними своїх функцій та повноважень, передбачених законодавством, та її не може бути передано третій стороні, якщо інше не передбачено законодавством.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки усфері
оборони Міністерства оборони України
Є. Ковальов
Генеральний директор Директорату цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України Д. Завгородній

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.