Connect with us

Документи Міністерства оборони України

Наказ №290/411 від 18.05.2023 Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2023

Видавець

Міністерство внутрішніх справ УкраїниМіністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

18.05.2023 № 290/411

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 червня 2023 р.
за № 1052/40108

Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України

Відповідно до підпункту 2 пункту 6, пунктів 7, 8 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), підпункту 18 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ та переліку її пріоритетних інформаційних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, з метою забезпечення електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, що додається.

2. Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України О. Резніков

Міністр внутрішніх справ України
І. Клименко
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра цифрової трансформації України
О. Вискуб
Заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України О. Потій

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України,
Міністерства внутрішніх
справ України
18 травня 2023 року № 290/411

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 червня 2023 р.
за № 1052/40108

ПОРЯДОК
електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм електронної інформаційної взаємодії Міноборони, МВС та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, під час обміну інформацією для здійснення ними повноважень, визначених законодавством.

2. Електронну інформаційну взаємодію відповідно до цього Порядку забезпечують Міноборони, МВС, Державна міграційна служба України,

Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі – суб’єкти інформаційних відносин).

3. Суб’єкти інформаційних відносин запитують та отримують обсяг і структуру даних, необхідних для здійснення повноважень, відповідно до законодавства.

Інформація, у тому числі персональні дані, запитуються у визначених законодавством випадках для виконання завдань суб’єктів інформаційних відносин і досягнення законної мети.

II. Регламент автоматизованого обміну інформацією

1. Електронна інформаційна взаємодія відповідно до цього Порядку здійснюється з використанням інформаційних систем суб’єктів інформаційних відносин засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» або центральної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України з дотриманням вимог законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про захист персональних даних», «Про публічні електронні реєстри», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», інших нормативно-правових актів.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних із використанням інформаційних систем, визначених абзацом першим цього пункту, електронна інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

2. Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти інформаційних відносин через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію або спільними рішеннями, які оформлюються окремими протоколами відповідно до законодавства.

3. У разі відсутності можливості забезпечення доступу до інформації в ресурсах суб’єктів інформаційних відносин з використанням інформаційних систем, визначених у пункті 1 цього розділу, доступ надається відповідно до установленого законодавством порядку та з дотриманням передбачених суб’єктами інформаційних відносин вимог доступу до таких систем.

III. Захист інформації під час автоматизованого обміну

1. При автоматизованого обміну інформацією відповідно до цього Порядку суб’єкти інформаційних відносин упроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та згідно із законодавством у сфері захисту інформації.

2. Для захисту інформації використовуються засоби захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації.

3. Інформація передається та обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних і використовується суб’єктами інформаційних відносин виключно з метою реалізації ними своїх повноважень, передбачених законодавством, і не може бути передана третій стороні, крім випадків, визначених законом і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони Міністерства оборони України Є. Ковальов
Директор Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України С. Сумський

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.