Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Новонароджені з 1 вересня отримуватимуть «пакунок малюка»

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» від 20 червня 2018 р. № 512.

Постановою зобов’язано всі держадміністрації до 1 вересня 2018 р. закупити для пологових будинків необхідні товари та послуги для формування «пакунку малюка» та починаючи з першого дня осені надавати їх новонародженим.

Вартість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов’язаних з комплектуванням пакунків і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становить не більш як 5 тис. грн.

Затверджено й Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Право на отримання пакунку мають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, що законно проживають в Україні, та патронатні вихователі.

Допомога не надаватиметься, якщо:

  • від новонародженої дитини у пологовому будинку відмовились;
  • матір відбуває покарання у місцях позбавлення волі (новонароджена перебуватиме в будинку дитини при установі виконання покарань);
  • новонароджена дитини в пологовому будинку померла.

Отримання пакунку не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини та вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

«Пакунок малюка» надає уповноважений лікар в день виписки з пологового будинку. У випадку, якщо пакунки закінчилися, батьки отримають таку допомогу за заявою протягом 17 робочих днів у місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення

Раніше ми вже писали, що такі пакунки отримають «відповідальні батьки»

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Кримінальна хроніка

З 1 вересня НБУ виконуватиме депозитарні операції

Опубліковано

on

От

Правління Національного банку України видало постанову «Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик» від 26 червня 2018 р. № 72, яке в вступить у силу з 1 вересня 2018 р.

Згідно з новою редакцією абз. 7 та 15 п. 1.2 глави 1, неконкурентні заявки зможуть задовольнятися за середньозваженим рівнем дохідності облігацій, а не за граничним, як визначено наразі.

Абзац 8 п. 2.2 встановить для  НБУ функції здійснення зарахування облігацій не тільки на рахунки в цінних паперах учасників розміщення облігацій, а й на рахунок у цінних паперах Міністерства фінансів, клієнтів учасників розміщення облігацій.

Водночас додано нові абз. 9 та 10, за яким Нацбанк списуватиме неоплачені облігації та анульовуватиме їх.

Новий абз. 3 п. 2.1 визначить можливість для первинного дилера надати розпорядження на безумовну депозитарну операцію переказу цінних паперів у разі несвоєчасного перерахування чи неперерахування коштів клієнтом за задоволеною, заявкою та зарахувати облігації на власний рахунок у цінних паперах первинного дилера.

Також НБУ, за умови надходження від учасників розміщення облігацій коштів у повному обсязі, буде виконувати депозитарну операцію щодо зняття обмеження на обіг облігацій внутрішніх державних позик на рахунках у цінних паперах, а не зараховувати на рахунок учасника та надавати інформацію щодо таких рахунків у цінних паперах, що визначає нова редакція п. 2.5.

Читати далі

Кримінальна хроніка

На Житомирщині поліція вилучила понад дві тонни бурштину

Опубліковано

on

Понад дві тонни нелегально видобутого бурштину правоохоронці вилучили під час переслідування підозрілої машини в Житомирській області.

На місці працюють поліцейські спецпризначенці, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Ні, це не мішки з борошном або цукром. Це партія нелегального бурштину, затримана зараз у Житомирській області. Рекордні понад 2 тонни», — зазначив глава МВС, додавши, що вилучений бурштин перебуватиме в сховищах Національного банку України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Чиновницькі побори з підприємців

Опубліковано

on

У Київській області поліцейські викрили на хабарі керівника відділу Держпродспоживслужби, повідомляє прес-служба Національної поліції.

Як вказується, чиновник вимагав від підприємців гроші за видачу санітарних паспортів на право отримання, зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив. Суми хабарів коливалися від 300 до 500 доларів.

Другого липня поліцейські спіймали чиновника під час отримання другої частини хабара — 200 доларів. В даний час фігурант затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Також перевіряється інформація про причетність інших працівників держслужби області до службових злочинів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»
||
№ Документа: 512
Дата прийняття: 20.06.2018
Дата набрання чинності: 06.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає