Законодавство
За шумні генератори не штрафуватимуть
Міністерство охорони здоров’я спростувало інформацію щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, роз’яснивши, що під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються.
Читайте також: Підвищено тариф на електроенергію
Статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я» встановлено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ Міністерства від 22 лютого 2019 р. № 463).
При цьому зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках, наприклад, коли шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.
Детальніше з роз’ясненням можна ознайомитись за посиланням.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.