Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ № 264 від 31.08.2021 Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2021 – 2024 роки

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2021

Видавець

Міністерство оборони України

Герб України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

31.08.2021 № 264

Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2021 – 2024 роки

Відповідно до статті 19 Закону України “Про запобігання корупції” та підпункту 1 пункту 5 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою забезпечення здійснення заходів для запобігання і протидії корупції в апараті Міністерства оборони України, на підприємствах, в установах і організаціях, які належать до сфери управління Міністерства оборони України, Збройних Силах України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України та Державній спеціальній службі транспорту наказую:

1. Затвердити Антикорупційну програму Міністерства оборони України на 2021 – 2024 роки, що додається.

2. Першому заступнику Міністра оборони України, заступникам Міністра оборони України, заступнику Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, заступнику Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, державному секретарю Міністерства оборони України, Головнокомандувачу Збройних Сил України, начальнику Генерального штабу Збройних Сил України, командувачам видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України та органів військового управління Збройних Сил України, начальнику Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Голові Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, командирам з’єднань, військових частин, начальникам військових навчальних закладів, установ і організацій Збройних Сил України, керівникам підприємств, установ і організацій, які належать до сфери управління Міністерства оборони України, у межах визначеної відповідальності забезпечити реалізацію в установлені строки заходів, передбачених Антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2021-2024 роки.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 27 квітня 2018 року № 190 “Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2018 – 2020 роки”.

4. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

Тимчасово виконуючий обов’язки
Міністра оборони України
Ю. Гере

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
31 серпня 2021 року № 264

 

АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Міністерства оборони України на 2021-2024 роки

Загальні положення

Антикорупційна програма Міністерства оборони України на 2021 – 2024 роки (далі – Антикорупційна програма) розроблена з дотриманням вимог розділу II Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) від 08 грудня 2017 року № 1379 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 січня 2018 року за № 87/31539, Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства від 02 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848, та з урахуванням Методичних рекомендацій щодо розробки антикорупційних програм органів влади, затверджених рішенням Національного агентства від 19 січня 2017 року № 31.

Метою Антикорупційної програми є досягнення суттєвого прогресу у запобіганні та протидії корупції, забезпечення злагодженості та системності антикорупційної діяльності в апараті Міноборони, на підприємствах, в установах і організаціях які належать до сфери управління Міноборони, Збройних Силах України (далі – Збройні Сили), Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Державної спеціальної служби транспорту (далі – Держспецтрансслужба), застосування комплексу першочергових превентивних заходів у найбільш вразливих до корупційних ризиків сферах діяльності, формування умов для поступової трансформації системи роботи щодо запобігання корупції на стандарти НАТО з розбудови доброчесності.

Розділ І

Засади загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції, заходи з їх реалізації, а також заходи з виконання Антикорупційної стратегії та державної програми з її виконання

Діяльність Міноборони щодо запобігання та протидії корупції спрямована на:

• забезпечення в межах повноважень, передбачених законом, розроблення та здійснення заходів для запобігання і протидії корупції та недопущення вчинення правопорушень, контроль за їх реалізацією;

• реалізацію Антикорупційної стратегії та державної програми щодо її виконання:

– розвиток та підвищення ефективності системи запобігання та виявлення корупції, виховання доброчесності;

– забезпечення імплементації принципів Програми НАТО з розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків;

– удосконалення механізмів та інструментів виявлення корупційних ризиків, їх усунення, а також запобігання таким ризикам;

• забезпечення функціональної спроможності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції;

• стійке зниження рівня корупції у найбільш пріоритетних сферах діяльності;

• забезпечення відповідності міжнародним стандартам та світовим практикам інструментів, механізмів захисту осіб, що добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень антикорупційного законодавства;

• формування негативного ставлення до корупції;

• запобігання порушенням, пов’язаним з невиконанням вимог, обмежень, заборон, встановлених Законом України “Про запобігання корупції”;

• забезпечення невідворотності покарання;

• взаємодію з громадськими та міжнародними організаціями щодо здійснення антикорупційних заходів.

Діяльність Міноборони щодо запобігання та виявлення корупції грунтуються на принципах: верховенства права, законності, відкритості, гласності та прозорості, професіоналізму й компетентності, доброчесності, ефективності, політичної неупередженості, пріоритетності запобіжних заходів, участі громадськості, невідворотності відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, ефективного використання бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії корупції в Міноборони вживаються такі антикорупційні заходи:

• здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, в тому числі розгляд повідомлень про порушення вимог Закону “Про запобігання корупції;

• профілактика та виявлення порушень вимог антикорупційного законодавства, інформування Міністра оборони України, Національного агентства або інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти порушення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

• організація контролю виконання прийнятих рішень, усунення причин та умов, які призвели до правопорушення;

• взаємодія з спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, іншими правоохоронними органами в межах компетенції;

• оцінка корупційних ризиків у діяльності Міноборони, вжиття заходів щодо їх усунення, розроблення антикорупційної програми Міноборони, організація та моніторинг її виконання, у разі необхідності внесення змін до неї;

• координація роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, підтримання єдиної системи планування, організації та контролю антикорупційної роботи, надання Організаційно-методичних вказівок з питань реалізації антикорупційної діяльності Міноборони на наступний рік;

• надання методичної та консультаційної допомоги з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції;

• здійснення заходів з виявлення та врегулювання конфлікту інтересів;

• організація кампанії е-декларування, надання консультаційної допомоги декларантам, проведення перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій, надання повідомлень до Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій;

• забезпечення співпраці з викривачами, їх захисту, підтримання стійкої роботи внутрішніх каналів повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, проведення перевірок інформації за повідомленнями викривачів, організація навчання персоналу культурі повідомлень та толерантного ставлення до осіб, які повідомляють про корупцію;

• контроль дотримання визначених Законом правил етичної поведінки та відомчого Кодексу доброчесної поведінки та професійної етики військових посадових осіб, державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави;

• ведення обліку посадових та службових осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією;

• погодження (візування) проектів нормативно-правових актів Міноборони, актів, які видаються іншими органами військового управління, з метою виявлення положень, що можуть сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;

• проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави;

• проведення заходів, передбачених Законом України “Про очищення влади” (зі змінами);

• організація заходів з перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу з питань розбудови доброчесності, запобігання та виявлення корупції (стаціонарні, мобільні, спеціальні та дистанційні курси), поширення просвітницької інформації антикорупційного спрямування (конференції, лекції, семінари, засідання за круглим столом, тематичні зустрічі);

• проведення регулярних медіа-заходів з антикорупційної тематики, підтримка актуальної інформації на офіційному вебсайті Міноборони та оновлення розділу з антикорупційної тематики;

• співпраця у форматі міжнародного оборонного співробітництва, взаємодії з громадськими та урядовими організаціями.

Розділ II

Оцінка корупційних ризиків у діяльності Міноборони та заходи щодо їх усунення

Важливим та необхідним напрямом діяльності із запобігання та виявлення корупції є ідентифікація корупційних ризиків, визначення їх чинників та можливих наслідків, формування пропозицій щодо заходів із усунення (зменшення рівня) виявлених корупційних практик.

Оцінка корупційних ризиків у діяльності Міноборони проводиться відповідно до вимог Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства від 02 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за №1718/29848, та Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади, затверджених рішенням Національного агентства від 19 січня 2017 року № 31 (зі змінами).

З метою залучення громадськості та експертів до процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Міноборони на офіційному вебсайті Міноборони в рубриках “Новини” та “Запобігання проявам корупції”’ розміщуються повідомлення про початок такої роботи.

Виявлення, ідентифікація та оцінка корупційних ризиків проводилася комісію з оцінки корупційних ризиків у Міноборони (далі – Комісія), яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Міноборони та була створена наказом Міноборони від 23 жовтня 2017 року № 550 (із змінами).

До складу Комісії входить 25 осіб, зокрема, 19 представників структурних підрозділів апарату Міноборони, органів військового управління та Національного університету оборони України імені Івана Черняхоського (далі – НУОУ), а також представники громадських організацій та консультативно- дорадчих органів (за згодою), а саме:

• пан Петро Гаращук від Громадської ради при Міністерстві оборони України;

• пані Світлана Мусіяка від Незалежної антикорупційної комісії (НАКО);

• пані Наталія Лісневська від Ради сприяння імплементації реформ Міністерства оборони України;

• пан Віктор Соловйов від Експертного антикорупційного консультативно- дорадчого комітету.

До проведення оцінки корупційних ризиків також залучаються як експерти представники Наукового центру з проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ.

Комісією складається Робочий план оцінки корупційних ризиків у діяльності Міноборони який затверджується головою комісії.

Ідентифікацію корупційних ризиків проведено шляхом дослідження (аналізу) зовнішнього та внутрішнього середовища Міноборони щодо виявлення чинників корупційних ризиків у нормативно-правових актах і організаційно- управлінській діяльності.

Так, зокрема, протягом 2020 року проаналізовано 118 завдань Міноборони, 24 закони України, 2 укази Президента України, 17 постанов Кабінету Міністрів України, 21 наказ Міноборони, 2 накази Міністерства фінансів України, 28 положень про органи військового управління.

Під час ідентифікації корупційних ризиків використовувалися результати інспекцій, перевірок, аудитів, службових розслідувань, публікації в засобах масової інформації та соціальних мережах, повідомлення викривачів, звернення, що надійшли від фізичних та юридичних осіб, підготовлені в Національному агентстві матеріали аналітичного огляду типових корупційних ризиків та рекомендації з їх усунення, а також матеріали правоохоронних органів та інформація Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України щодо облікованих корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Враховувалися результати щорічного моніторингового соціологічного дослідження “Стан реалізації у Збройних Силах України державної антикорупційної політики та ефективність роботи командирів (начальників) з питань дотримання антикорупційного законодавства”, проведеного Науково- дослідним центром гуманітарних проблем Збройних Сил України Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України. Під час дослідження було опитано за квотним принципом 1756 військовослужбовців, які репрезентують особовий склад видів (окремих родів) військ (сил), категорії військовослужбовців та їх стать.

Крім того, враховано зауваження та рекомендації експертів Міжнародного секретаріату НАТО, викладені у Звіті за результатами аналізу відповідей української сторони на “Запитальник самооцінки”.

Комісією ідентифіковано 58 корупційних ризиків високої та середньої пріоритетності за 13 напрямами діяльності Міноборони, запропоновано 126 заходів щодо їх усунення.

На підставі наслідків роботи комісії складено та затверджено Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Міноборони, який містить ідентифіковані корупційні ризики, чинники корупційних ризиків та можливі наслідки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією (додаток 1 до Звіту), а також пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків (додаток 2 до Звіту).

Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, осіб, відповідальних за її виконання, строки та необхідні ресурси визначені у додатку до Антикорупційної програми “Завдання і заходи з виконання Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2021 -2024 роки”.

Розділ III

Навчання та заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування

Формування негативного ставлення до корупції, підвищення рівня обізнаності з питань антикорупційного законодавства, формування правової свідомості військовослужбовців, державних службовців та працівників Збройних Сил здійснюється шляхом поєднання освітньої діяльності у системі професійної військової освіти та підвищення кваліфікації на базі НУОУ та інших вищих військових навчальних закладів (далі – ВВНЗ), проведення інформаційно- просвітницьких заходів та системного доведення до особового складу військових частин, закладів, установ, організацій інформації про негативні наслідки вчинення корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень.

Навчання з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства здійснюється шляхом впровадження цілісної багаторівневої структури підготовки, включаючи поетапне та варіативне застосування різноманітних форм і методів навчання на чотирьох рівнях:

– на початковому рівні підготовки цільовою аудиторією є ліцеїсти військових ліцеїв з посиленою військо-фізичною підготовкою;

– базовий рівень підготовки спрямований на опанування військовослужбовцями, державними службовцями та цивільними працівниками основними теоретичними знаннями щодо доброчесної поведінки та перешкоджання проявам корупції і має на меті досягнення базового рівня обізнаності та усвідомлення зазначеною категорією слухачів знань та навичок, необхідних для успішного виконання службових обов’язків;

– рівні підготовки LI, L2, L3, L4 (професійний рівень) у закладах військової освіти передбачають впровадження окремих блоків занять з антикорупційної тематики програм підготовки: на тактичному рівні (LI, L2) – у визначених навчальних дисциплінах, на курсах професійної військової освіти та підвищення кваліфікації (L3, L4) – блок “Виховання доброчесності” у профільному модулі занять з метою поглиблення теоретичних знань і практичних навичок для підвищення професійної підготовки і кар’єрного зростання. Окремим елементом цього рівня підготовки є онлайн-курси з антикорупційної тематики в системі індивідуальної підготовки офіцерів та генералів з використанням платформи дистанційного навчання;

– спеціалізований рівень передбачає залучення до навчання осіб, які за профілем своєї службової діяльності здійснюють функції з виховання доброчесності та запобігання корупції і потребують набуття відповідних практичних умінь і навичок.

Зміст освітньої діяльності спрямовується на набуття слухачами компетентностей з питань запобігання та протидії корупції у секторі безпеки та оборони, застосування методик визначення рівня корупції, ідентифікації корупційних ризиків.

Тематика навчальних програм базується на типовому учбовому плані з освітньої дисципліни програми виховання доброчесності НАТО “Ефективне врядування та виховання доброчесності у секторі безпеки та оборони”, враховує комплексні програми навчання та інформаційний ресурс “База знань” Національного агентства, а також тематику, передбачену навчальною програмою міжнародної неурядової організації “TransparencyInternational”.

Тематика навчальних програм розкриває проблеми, пов’язані з міжнародними стандартами у сфері запобігання і протидії корупції, формуванням доброчесності, основами антикорупційного законодавства, виявленням та оцінкою ризиків корупції, зокрема у сфері публічних та оборонних закупівель, запобіганням корупції у військових операціях, врегулюванням конфлікту інтересів, практичними аспектами е-декларування, роботою з викривачами та гарантіями їх захисту, відповідальністю за корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією, організацією антикорупційних заходів, роллю кадрового менеджменту у запобіганні коруппійним проявам, системами внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, взаємодією з громадськими та неурядовими організаціями у боротьбі з корупцією, співробітництвом з медіа, забезпеченням стратегічних комунікацій у сфері запобігання корупції тощо.

З метою підвищення якості навчання з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства заняття можуть проводитися із запрошенням фахівців від Національного агентства, інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, представників громадських та правозахисних організацій, експертів з країн НАТО та міжнародної неурядової організації “Тransparency International”.

У разі організації навчань у Національному агентстві, Національному агентстві з питань державної служби, Міноборони забезпечує участь персоналу в таких навчаннях.

Актуальною складовою навчання та поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування буде проведення науково-практичних конференцій, в тому числі міжнародних, круглих столів, практикумів з антикорупційної тематики, консультацій, підготовка навчальної та наукової літератури відповідного спрямування, а також документів методичного характеру.

Антикорупційна інформаційно-просвітницька діяльність передбачає проведення інформаційних кампаній, а також заходів, присвячених Міжнародному дню боротьби з корупцією.

Передбачається продовження практики розміщення та постійного оновлення актуальної інформації в рубриці “Запобігання проявам корупції” на офіційному вебсайті Міноборони, забезпечення інформаційного супроводу заходів щодо запобігання корупції та інформування міжнародної спільноти про антикорупційну діяльність (заходи, реформи) у Міноборони.

Інформування особового складу військових частин про випадки та негативні наслідки вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачається проводити щотижня під час підведення підсумків та доведення наказів.

Розділ IV

Процедури щодо моніторингу, оцінки виконання та періодичного перегляду
Антикорупційної програми

Моніторинг результатів упровадження заходів, передбачених Антикорупційного програмою, загальна координація роботи щодо її виконання покладаються на Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України (далі – Управління).

Керівники структурних підрозділів Міноборони та органів військового управління, які є відповідальними виконавцями заходів, передбачених Антикорупційною програмою, до і 5 січня та 15 липня кожного календарного року надають до Управління інформацію про стан виконання заходів, передбачених Антикорупційною програмою.

Моніторинг реалізації Антикорупційної програми забезпечується шляхом систе.матичного збору, узагальнення та аналізу інформації щодо виконання заходів.

Управління щопівроку (до 10 лютого та до 10 серпня) подає Міністру оборони України та Національному агентству інформацію про стан виконання заходів, передбачених державною програмою з реалізації антикорупційної стратегії України (в частині, що стосується Міноборони), та заходів Антикорупційної програми, оформлює її у спеціальному звіті.

Стан виконання передбачених програмою заходів визначається за такими критеріями: “Виконано” або “Постійно виконується” – якщо запланований захід у звітному періоді виконано або постійно виконується протягом звітного періоду; “У стадії виконання” – якщо у звітному періоді виконання заходу розпочато; “Не виконано” – якщо виконання заходу у звітному періоді не розпочиналося.

Суб’єктом, відповідальним за здійснення оцінки виконання Антикорупційної програми, є Комісія.

Оцінка виконання Антикорупційної програми полягає у фіксуванні прогресу у запобіганні корупції, здійснюється за показниками своєчасності, повноти реалізації закріплених у ній заходів та ефекту від їх реалізації, як співвідношення очікуваних та фактичних показників результативності.

Оцінка виконання Антикорупційної програми здійснюється Комісією до 25 січня та 25 липня кожного календарного року.

Висновки Комісії щодо оцінки ефективності реалізації Антикорупційної програми включаються до звіту про результати виконання Антикорупційної програми.

Звіт про результати виконання Антикорупційної програми та оцінка її ефективності розміщується на офіційному вебсайті Міноборони (у розділі “Запобігання проявам корупції”).

Періодичний перегляд Антикорупційної програми здійснюється у визначених Антикорупційною програмою випадках, але не рідше одного разу на рік за результатами щорічної оцінки її виконання.

Антикорупційна програма переглядається у разі:

– затвердження Антикорупційної стратегії і прийняття державної програми з її виконання (протягом 30 календарних днів з дня затвердження);

– внесення змін до антикорупційного законодавства (у разі потреби);

– видання наказів, інших актів Міноборони (у разі потреби);

– необхідності врахування пропозицій та методичних рекомендацій НАЗК;

– виявлення нових корупційних ризиків у діяльності Міноборони, які мають високий рівень наслідків та пріоритетності;

– встановлення за результатами проведеної оцінки виконання Антикорупційної програми неефективності передбачених нею заходів.

Антикорупційна програма може бути переглянута й з інших підстав.

Внесення змін до Антикорупційної програми здійснюється шляхом видання відповідного наказу Міноборони.

Розділ V

Інші спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією
правопорушенням заходи

Інші спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням заходи у Міноборони передбачені зокрема:

Заходами щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 року № 803-р;

Планом заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року № 8-р;

Стратегією комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції, розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 576-р;

Робочим планом (дорожньої карти) для України з реалізації Програми НАТО з розбудови цілісності, прозорості, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків в роботі оборонних і безпекових інституцій (Програма Buildingintegrity. Програма ВІ);

Річною національною програмою під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП);

Ціллю G0204 ‘‘Забезпечення доброчесності в рамках Міноборони та Збройних Сил України” в рамках виконання пакету Цілей партнерства України з НАТО в межах участі України в Процесі планування та оцінки сил (ППОС);

Планом реалізації Спільно з Центром зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі Міноборони Королівства Норвегії (CIDS) Проекту щодо зниження ризиків корупції в системі управління персоналом, виховання доброчесності та здійснення державних закупівель на 2020 – 2022 роки в рамках двостороннього військово-політичного співробітництва між Україною та Норвегією;

Умовами отримання безпекової допомоги від США.

Начальник Управління з питань
запобігання та виявлення корупції
Міністерства оборони України
полковник юстиції
І. Чухрай

Додаток
до Антикорупційної програми
Міністерства оборони України
на 2021-2024 роки

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2021-2024 роки


з/п
Найменування
заходу
Строк виконання Відповідальні за виконання Індикатори виконання заходу Ресурси
1 2 3 4 5 6

І. Досягнення суттєвого прогресу у запобіганні та протидії корупції, забезпечення злагодженості та системності антикорупційної діяльності

1. Впровадження ефективних стандартів діяльності, єдиної системи оцінки корупційних ризиків, розроблення та організації виконання антикорупційних програм

1 Періодичний перегляд та внесення змін до Антикорупційної програми:

– після затвердження Антикорупційної стратегії і прийняття державної програми з її виконання;

– щороку

30 днів з дня затвердження

До 25 лютого

УПЗтаВК МОУ Наказом МОУ до Антикорупційної програми внесено зміни У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Розроблення Антикорупційної програми МОУ на 2025 та наступні роки До грудня 2024 року УПЗтаВК МОУ Розроблено проект нової Антикорупційної програми МОУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Організація роботи з ідентифікації та оцінки корупційних ризиків у діяльності МОУ, формування пропозиції щодо заходів з їх усунення:

– щороку;

– на першому етапі розроблення Антикорупційної програми МОУ на період після 2024 року

До 31 грудня

До 31 жовтня 2024 року

УПЗтаВК МОУ;

КОМІСІЯ 3 оцінки корупційних ризиків МОУ

Уточнено Опис ідентифікованих корупційних ризиків, сформовано пропозиції щодо їх усунення

Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності МОУ затверджено Міністром оборони України

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
4 Засідання комісії з оцінки корупційних ризиків у МОУ: щодо оцінки виконання Антикорупційної програми;

щодо організації виявлення, ідентифікації та оцінки корупційних ризиків

Щороку до 25 січня та 25 липня

За планом роботи комісії

Голова комісії, члени комісії Протокол засідання.

Оцінено ефективність виконання Антикорупційної програми, ідентифіковано корупційні ризики, надано пропозиції щодо їх усунення

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Розроблення та затвердження антикорупційних програм у видах ЗСУ, Командуванні Сил логістики ЗСУ, Командуванні Сил підтримки ЗСУ,

Командуванні Медичних сил ЗСУ, Командуванні Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, Головному управлінні майна та ресурсів, Центрі забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ, державних господарських об’єднаннях МОУ, погодження зазначених проектів антикорупційних програм з УПЗтаВКМОУ

Упродовж 60 днів з дня затвердження Антикорупційної програми МОУ Керівники визначених органів військового управління, господарчих об’єднань Розроблено, затверджено, та погоджено з УПЗтаВК МОУ проект антикорупційних програм в органах військового управління та державних господарських об’єднаннях МОУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Звітування про виконання Антикорупційної програми МОУ та антикорупційних програм визначених органів військового управління Моніторинг реалізації Антикорупційної програми та антикорупційних програм визначених органів військового управління

Надання доповіді Міністру оборони України та інформації Національному агентству про стан антикорупційної роботи та виконання заходів, передбачених державною програмою з реалізації антикорупційної стратегії України (в частині, що стосується Міноборони), та заходів Антикорупційної програми

Щороку до 15 січня та до 15 липня

Щороку січень-лютий; липень-серпень

Щороку до 10 лютого та до 10 серпня

Звітування:

відповідальні за виконання заходів Антикорупційної програми МОУ, керівники визначених органів військового управління, господарчих об’єднань Контроль за виконанням та наданням доповіді: УПЗтаВК МОУ

Надано інформацію до УПЗтаВК МОУ щодо виконання заходів антикорупційних програм.

Доповідь про стан виконання Антикорупційної програми. Забезпечено систематичний збір, узагальнення та аналізу інформації щодо виконання заходів.

Доповідь Міністру оборони України та інформація Національному агентству

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Надання пропозицій до Військово-політичних вказівок щодо формування та реалізації воєнної політики в МОУ та ЗСУ з урахуванням результатів роботи щодо запобігання корупції за минулий рік, уточнення пріоритетів напрямів антикорупційної роботи та визначення основних корупційних заходів Щороку до 25 листопада УПЗтаВК МОУ Надано пропозиції щодо мінімізації впливу корупції на стан обороноздатності держави, та основні пріоритети антикорупційної роботи включено до документа У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Розроблення та доведення до військ (сил) Організаційно- методичних вказівок щодо реалізації державної антикорупційної політики в діяльності МОУ та ЗСУ на рік Щороку до 01 грудня УПЗтаВК МОУ Затверджено та оприлюднено Організаційно- методичні вказівки, якими уточнено завдання щодо системи планування, основних напрямів, форм і методів антикорупційної роботи на наступний рік У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
9 Організація єдиної системи планування антикорупційної роботи та надання консультативної допомоги щодо методики перспективного (на рік) та поточного (на місяць) планування у: структурних підрозділах апарату МОУ; структурних підрозділах Апарату Головнокомандувача ЗСУ. Генерального штабу ЗСУ, Адміністрації Державної j спеціальної служби транспорту; видах, родах військ, інших органах військового управління ЗСУ, вищих навчальних військових закладах, територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки;

бригадах, полках (окремих батальйонах) та їм рівних військових частинах; батальйонах (дивізіонах, ескадрильях), ротах (батареях) та їм рівних підрозділах

Щороку грудень УПЗтаВК МОУ У загальній системі планування Збройних Сил сплановано проведення антикорупційних заходів за єдиним задумом, узгоджених та взаємопов’язаних, з урахуванням специфіки виконання завдань за призначенням У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

2. Посилення інституційної спроможності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції

1 Актуалізація Положення про Управління з питань запобігання та виявлення корупції МОУ у зв’язку із змінами антикорупційного законодавства та організаційними заходами в МОУ та ЗСУ У разі потреби УПЗтаВК МОУ Проект наказу підписано Міністром оборони України У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Розроблення наказу МОУ про удосконалення системи запобігання та виявлення корупції в МОУ, ЗСУ та ДССТ, уточнення компетенцій УПЗтаВК МОУ стосовно СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, інших органів військового управління Листопад 2021 року УПЗтаВК МОУ Проект наказу підписано Міністром оборони України. Створено ефективну системи підзвітності та взаємодії.

Систему антикорупційної роботи приведено у відповідність зі змінами в антикорупційному законодавстві та встановленими внутрішніми та міжнародними стандартами діяльності.

Посилено інституційну спроможність УПЗтаВК МОУ, інших уповноважених підрозділів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Забезпечення ефективності роботи територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції шляхом: поліпшення штатної та організаційної структури, уточнення завдань, функцій та прав, удосконалення внутрішнього контролю; проведення комплексних перевірок діяльності територіальних підрозділів, надання консультаційно- методичної допомоги; забезпечення доступу до офіційного вебпорталу “Судова влада України”, Єдиного державного реєстру судових рішень, інших відкритих реєстрів та інформаційних систем До грудня 2022 року

За планом роботи

УПЗтаВК МОУ

2021 -2024 роки

УПЗтаВК МОУ Уточнено нормативну базу діяльності територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції.

Складено акти комплексних перевірок.

Приведено у відповідність до вимог керівних документів організацію внутрішньої служби та діловодства. Забезпечено доступ до необхідних інформаційних ресурсів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Проведення зборів з особовим складом територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції щодо оцінки ефективності їх діяльності та визначення завдань на наступний рік Щороку листопад УПЗтаВК МОУ Опрацьовано матеріали зборів.

Підбито підсумки роботи та визначено завдання щодо удосконалення роботи з виявлення корупції на наступний рік

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Уточнення списку посадових осіб, визначених уповноваженими з питань запобігання та виявлення корупції у видах ЗСУ, Командуванні Сил логістики ЗСУ, Командуванні Сил підтримки ЗСУ, Командуванні Медичних сил ЗСУ, Командуванні Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, Головному управлінні майна та ресурсів, Центрі забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ, державних господарських об’єднаннях МОУ Щороку грудень Керівники структурних підрозділів МОУ, органів військового управління Установчими наказами керівників структурних підрозділів МОУ та органів військового управління визначено уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції, в УПЗтаВК МОУ складено загальний список У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Підвищення спроможностей Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки НУОУ для набуття статусу міжнародного (регіонального) Центру вдосконалення з виховання доброчесності (CentreExcellence) шляхом: розроблення, узгодження та впровадження уніфікованих навчальних програм (планів, продуктів) з виховання доброчесності в рамках Програми НАТО з розбудови доброчесності (ВІ) із застосуванням передових методик освіти, у тому числі технологій дистанційного навчання, в секторі безпеки і оборони України; сертифікації навчальних програм курсів оборонного менеджменту з виховання доброчесності та запобігання корупції у відповідності до Політики з освіти, підготовки, навчання та оцінювання НАТО (Директиви Bi-SCD 75-2; Ві- SCD75-3; Bi-SCD 75-7); забезпечення на постійній основі навчання викладачів, тренерів та інструкторів з питань організації спеціалізованого навчання з антикорупційної тематики в секторі безпеки і оборони України 2021 -2022 роки

2022 – 2023 роки

2021-2024

роки, за планами підготовки

УПЗтаВК МОУ, НУОУ спільно з НАЗК (за згодою) та уповноваженими підрозділами (особами) структур сектору безпеки і оборони України (за згодою) Розроблено, сертифіковано та впроваджено навчальні програми з виховання доброчесності.

Забезпечено поширення методології В1 НАГО на всі складові сектору безпеки і оборони України.

Забезпечено формування єдиної системи багаторівневої підготовки з розбудови доброчесності у відповідності до стандартів НАТО.

Забезпечено потреби структур сектору безпеки і оборони України у підготовці викладацького складу для організації антикорупційного навчання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Проведення Науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ науково- дослідних робіт щодо проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Відповідно до Зведеного річного плану наукової та науково- технічної діяльності у ЗСУ УПЗтаВК МОУ, замовники НДР, НУОУ Звіт за результатами науково-дослідних робіт.

Результати та практичні рекомендації враховано під час удосконалення системи роботи щодо запобігання корупції в МОУ та ЗСУ

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
8 Організація та проведення Науково-дослідним центром гуманітарних проблем Збройних Сил України соціологічних моніторингових досліджень: “Стан реалізації у Збройних Силах України державної антикорупційної політики та ефективність роботи командирів (начальників) з питань дотримання ан гикорупційного законодавства” Щороку серпень – листопад ГУМПЗ МОУ,

УПЗтаВК МОУ

Аналітичний звіт за результатами моніторингового соціологічного дослідження.

Результати враховано під час оцінки корупційних ризиків та у системі роботи щодо запобігання корупції

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

ІІ. Застосування комплексу першочергових превентивних заходів у найбільш вразливих до корупційних ризиків сферах діяльності

1. Забезпечення прозорих та ефективних оборонних закупівель

1 Підготовка проектів та забезпечення реалізації постанов Кабінету Міністрів України щодо затвердження: переліку міжнародних спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі оборонного призначення;

порядку проведення випробувань ОВТ; порядку ведення типового реєстру конструкторської документації на ОВТ; порядку здійснення контролю за якістю товарів робіт і послуг оборонного призначення; порядку проведення переговорів; порядку укладання державного контракту з єдиним виконавцем; положення про Міжвідомчу комісію; положення про представництва державних замовників, а також визначення уповноваженого органу з державного гарантування якості

Підготовка проектів: до кінця І півріччя 2021 року.

Забезпечення реалізації: 2021 – 2024 роки

ДДЗта ПМР МОУ.

ДВТПРОтаВТ МОУ,

СП МОУ, АГК

ЗСУ. ГШ ЗСУ

Підготовлено проекти постанов Уряду.

Виконано заходи Комплексного плану МОУ з підготовки проектів нормативно- правових актів та їх реалізація

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Участь у розробленні 19 нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України необхідних для реалізації Закону України “Про оборонні закупівлі” у яких МОУ є співвиконавцем 2021 рік ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Виконанозаходи Комплексного плану МОУ з підготовки проектів нормативно- правових актів та їх реалізація У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Забезпечення приведення нормативно-правових актів МОУ у відповідність із Законом України ‘’Про оборонні закупівлі”.

Розроблення відповідних алгоритмів дій для проведення закупівель у рамках вимог Закону України “Про оборонні закупівлі”

У шестимісячний строк після прийняття актів КМУ ДДЗтаПМР МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Внесено зміни до нормативно-правових актів.

Затверджено та впроваджено алгоритми дій для проведення оборонних закупівель

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Розроблення Антикорупцінного аналізу процесу проведення закупівель товарів, робіт і послуг Квітень-червень 2022 року УПЗтаВК МОУ, CIDS, НАКО (за згодою) Розроблено та доведено до заінтересованих СП МОУ та ОВУ Антикорупційний аналіз процесу проведення закупівель товарів, робіт і послуг, а також пропозиції щодо запобігання корупційних ризиків у процесі державних закупівель У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
5 Розроблення та прийняття нормативно-правових актів що регулюють процес моніторингу ціноутворення предметів закупівлі, а також порядок моніторингу потенційних постачальників продукції оборонного призначення та виконавців робіт II півріччя 2021 року ДДЗтаПМРМОУ, УВП МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, CIDS, НАКО (за згодою) Прийнято нормативно- правовий акт, з питань моніторингу ціноутворення предметів закупівлі.

Затверджено порядок моніторингу потенційних постачальників продукції оборонного призначення

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
6 Організація планування закупівель на підставі достовірного обліку наявності і використання матеріальних ресурсів, в тому числі за допомогою програмного забезпечення Постійно ДДЗтаПМР МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Впроваджено програмне забезпечення обліку наявності і використання матеріальних ресурсів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Проведення перевірки контрагентів до укладання договорів за визначеними показниками; постійний моніторинг можливих постачальників продукції (послуг), контроль за правильністю визначення ціни на всіх стадіях виконання контрактів (договорів) закупівлі Постійно ДДЗтаПМР МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Забезпечено вибірковий аналіз та перевірку потенційних та наявних контрагентів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Розроблення інструктивно- методичних матеріалів та забезпечення ними персоналу, який бере участь у процесі закупівель, створення умов для поглибленого вивчення умов договорів 2021 рік щодо розроблення та постійно щодо методичного забезпечення ДДЗтаПМР МОУ за участю ДВТПРОтаВТ МОУ, інших СП МОУ Розроблено інструктивно- методичні матеріали для персоналу, який бере участь у процесі закупівель. Забезпечено їх доступ до інформаційно- навчальної бази У межах бюджетних асигнувань, і передбачених МОУ
9 Організація навчання персоналу структурних підрозділів замовника, уповноважених осіб та членів тендерних комітетів, інших учасників процесу за напрямом організації та проведення оборонних закупівель 2021 -2024 роки НУОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, ДДЗтаПМР МОУ 100 % персоналу, який бере участь у процесі закупівель, пройшов навчання на курсах підвищення кваліфікації, здатний оцінювати корупційні ризики У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
10 Організація внутрішнього каналу зворотного зв’язку з уповноваженими особами, членами тендерних комітетів про проблемні питання, надання роз’яснень та оперативної методичної допомоги Серпень 2021 року ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, УПЗтаВК МОУ Персонал, який бере участь у процесі закупівель забезпечений прямим зв’язком 3 експертами та персоналом антикорупційного У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Аналіз спроможностей потенційних виконавців договорів (контрактів) Постійно ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, УПЗтаВК МОУ, ДВА МОУ За результатами аналізу надаються висновки та рекомендації У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
12 Моніторинг захисту інтересів замовника під час укладання та виконання умов договорів, недопущення зміни істотних умов договорів, погодження додаткових угод в разі необхідності їх укладання Постійно ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, ДЮЗ МОУ, УПЗтаВК МОУ, ДВА МОУ Забезпечено захист інтересів замовника під час укладання та виконання умов договорів, погодження додаткових угод, не допускається зміна істотних умов договорів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
13 Проведення претензійної та позовної роботи у випадках порушення інтересів замовника та вивчення її ефективності Постійно ДЮЗ МОУ, ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Подано претензії та позови.

Претензійна та позовна робота забезпечує виконання договірних зобов’язань

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
14 Оновлення плану адаптації технічних специфікацій предметів закупівлі до стандартів НАТО та організація роботи експертних груп щодо оновлення та надання на затвердження технічної специфікації для подальшого використання при проведенні оборонних закупівель, виключення таких з них, які виписані неякісно, із застарілими чи оціночними нормами, або під конкретного виробника Відповідно до плану адаптації ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Технічні специфікації предметів закупівлі оновлено відповідно до стандартів НАТО та затверджено для подальшого використання У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
15 Аналіз ефективності, розміру втрат, оцінки наслідків порушень, дотримання строків централізованих та децентралізованих закупівель, проведених у минулих роках До кінця вересня 2021 року ДДЗтаГІМР МОУ, ОВУ МОУ та ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Прийнято відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачається підвищити якість планування і проведення централізованих та децентралізованих закупівель У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
16 Розроблення критеріїв розподілу закупівель на централізовані та децентралізовані, затвердження відповідного нормативно- правового акта, яким передбачається підвищити якість планування і проведення таких закупівель вересень 2021 року ДДЗтаГІМР МОУ, ОВУ МОУ та ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Прийнято нормативно- правовий акт щодо планування і проведення централізованих та децентралізованих заку•/півель У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
17 Запровадження практики застосування закупівель за каталогами, через централізовані закупівельні організації та укладання рамкових угод, затвердження плану заходів із використання таких можливостей Серпень 2021 року ДДЗтаПМР МОУ, ОВУ МОУ та ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Затверджено План заходів застосування закупівель за каталогами, через централізовані закупівельні організації У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
18 Забезпечення поетапного процесу розсекречування відомостей про плани, зміст, обсяг, фінансування державних контрактів (договорів), виконання яких завершено згідно із Законом України “Про державне оборонне замовлення”, крім тих, які відповідно до висновків міжвідомчої комісії, визначеної Кабінетом Міністрів України, державних експертів з питань таємниць становлять державну таємницю 2021 -2022 роки ДВТПРОтаВТ МОУ, ДДЗтаПМР МОУ Оприлюднено відомості про плани, зміст, обсяг, фінансування державних контрактів (договорів), виконання яких завершено згідно із Законом України “Про державне оборонне замовлення” У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
19 Продовження роботи щодо розроблення та впровадження пропозицій стосовно визначення критеріїв поступового переходу до публічних закупівель звичайних озброєнь, а також змін до нормативно-правових актів щодо послідовного збільшення ступеня відкритості та прозорості у цій сфері діяльності 2021 – 2024 роки ДВТПРОтаВТ МОУ, ДДЗтаПМР МОУ Сформовано та надано пропозиції щодо визначення критеріїв поступового переходу до публічних закупівель звичайних озброєнь.

Забезпечено допустимий рівень відкритості та прозорості закупівель звичайних озброєнь

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
20 Розроблення тексту типового розділу “Антикорупційне застереження” у контракті, (договорі, угоді).

Впровадження до усіх контрактів, (договорів, угод) розділу “Антикорупційне застереження”, контроль виконання взятих антикорупційних зобов’язань

вересень 2021 року

з вересня 2021 року постійно

УПЗтаВК МОУ, ДДЗтаПМР МОУ, ДВТПРОтаВТ МОУ, інші замовники від МОУ та ЗСУ У контрактах передбачено розділ “Антикорупційне застереження”, підвищено доброчесність учасників процесу закупівель У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
21 Створення єдиної інформаційної системи для замовників та учасників оборонних закупівель до грудня 2022 року; ДДЗтаПМР МОУ Замовник та учасники оборонних закупівель мають доступ до єдиної інформаційної системи У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
22 Розроблення та прийняття нормативно-правових актів, що регулюють процес створення та впровадження системи управління повним життєвим циклом озброєння та військової техніки відповідно до підходів НАГО, у тому числі з підтримкою та утилізацією наявного озброєння до грудня 2024 року ДВТПРОтаВТ МОУ Видано нормативно- правові акти, якими під час організації оборонних закупівель враховується повний життєвий цикл використання продукції У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

2. Доброчесність та перешкоджання проявам корупції у окремих сферах кадрового менеджменту

1 Організація проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади” 2021 -2024

роки

ДКП МОУ, ГУП ГШ ЗСУ, керівники органів військового управління Заходи щодо очищення влади здійснено відповідно до Плану проведення перевірок, затвердженого розпорядженням КМУ від 16 жовтня 2014 року № 1025-р У межах: бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком У встановлені законодавством строки УПЗтаВК МОУ, керівники органів військового управління Підписано довідку про результати спеціальної перевірки У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Моніторинг виконання вимог Закону України “Про запобігання корупції-” та Методичних рекомендацій щодо перевірки факту подання суб’єктами декларування МОУ та ЗСУ декларацій в частині, що стосується процедури подання декларацій та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій Постійно УПЗтаВК МОУ Надання доповідей про стан подання декларацій.

Зменшено ризик корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, якими встановлено відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, умисне неподання або несвоєчасне подання декларації

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Проведення перевірок доброчесності окремих категорій особового складу, виявлення та узагальнення інформації стосовно можливої наявності реального або потенціального конфлікту інтересів, пов’язаних з ним заборон та обмежень, встановлених Законом України ‘’Про запобігання корупції”” щодо осіб, які обіймають посади керівного складу:

– державних підприємств;

– квартирно-експлуатаційних відділів та частин;

– вищих військових навчальних закладів;

– територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

до 31 грудня 2021 року

до 30 червня 2022 року

до 30 липня 2023 року

до 31 березня 2024 року

УПЗтаВК МОУ Керівництву МОУ надано доповіді про виявлення осіб, які мають суперечність між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями, прийнято кадрові рішення, повідомлено спеціально уповноважені органи У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Організація виконання спільно з Центром з питань доброчесності в оборонному секторі Міністерства оборони Королівства Норвегії (CIDS) частини ІІІ “Підвищення професіоналізму посадових осіб, модернізація державної служби в Міністерстві оборони України у сфері управління персоналом” Плану спільних заходів з реалізації Проекту щодо Посилення доброчесності та професіоналізму в Міністерстві оборони України 2021 – 2022 роки ДКП МОУ, C1DS (за згодою) Співдоповідь на УІІЗтаВК МОУ щодо стану виконання частини ІІІ Плану спільних заходів з реалізації Проекту щодо Посилення доброчесності та професіоналізму в Міністерстві оборони України У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
6 Ініціювання внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” та нормативно-правових актів МОУ з метою приведення системи управління кар’єрою та оцінювання службової діяльності військовослужбовців у відповідність до стандартів НАТО Внесення змін до Закону: до грудня 2021 року.

Внесення змін до актів МОУ: упродовж 2021 -2024 років

ДКП МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Ініційовано внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” та нормативно-правових актів МОУ.

Посилено спроможності МОУ з протидії корупції у сфері кадрового менеджменту, впроваджено прозору систему призначення на посади та просування по службі осіб офіцерського складу за стандартами НАТО та на основі рейтингових показників

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Розроблення, затвердження та організація реалізації Концепції військової кадрової політики у Збройних Силах України до 2025 року Розроблення: протягом трьох місяців після затвердження нової Державної програми розвитку ЗСУ Реалізація: до кінця 2025 року ДКП МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ Затверджено та організовано реалізацію Концепції військової кадрової політики у Збройних Силах України до 2025 року.

Удосконалено систему управління персоналом

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Формування єдиної автоматизованої інформаційно- аналітичної системи обліку та управління персоналом “Персонал” та її запровадження до рівня окремої військової частини 2021 -2024 роки Планування та фінансування розгортання: У IT МОУ, ЦУОР ГШ

ЗСУ.

Ведення та актуалізація: ГУП ГШ ЗСУ, підрозділи персоналу всіх рівнів

У окремих військових частинах функціонує Сдина автоматизована інформаційно-аналітична система “Персонал”.

Знижується вплив “людського фактору” пов’язаного з дискреційними повноваженнями командирів і начальників, збільшено прозорість і ефективність прийнятих кадрових рішень

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
9 Оцінка вразливості до корупції на окремих посадах у визначених структурних підрозділів МОУ та органах військового управління, за методологією Центра зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) 2022 – 2023 роки УПЗтаВК МОУ, ДКП МОУ, ГУП ГШ ЗСУ, C1DS (за згодою) Звіт за результатами оцінки та уточнення кваліфікаційних вимог до посад, вразливих до корупції, надання переліку заходів щодо організації цільової роботи з особами, які обіймають такі посади У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
10 Удосконалення внутрішньої процедури контролю доброчесності осіб, які здійснюють підготовку документів для: направлення на розгляд Комісією з питань розгляду матеріалів про визначення учасниками бойових дій, учасниками війни; проведення конкурсу на заняття посад державної служби.

Впровадження практики вибіркової повторної перевірки діяльності таких службових осіб, розслідування причин отримання скарг та звернень з цих питань

Постійно ДКП МОУ, ОВУ Внесено зміни до актів МОУ. Рішення керівників ОВУ щодо контролю доброчесності.

Звіти про результати перевірок

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Розроблення декларації про відсутність конфлікту інтересів уповноваженої особи, яка бере участь у організації та засіданнях конкурсної комісій та впровадження механізму декларування доброчесності службовими особами, причетними до роботи конкурсної та атестаційної комісій Розроблення: до лютого 2022 року.

Впровадження: 2022 – 2024 роки

УПЗтаВК МОУ, CIDS (за згодою) Розроблено та впроваджено Декларації про відсутність конфлікту інтересів уповноваженої особи, яка бере участь у роботі конкурсної комісії У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
12 Уточнення та регулярна оцінка корупційних ризиків в окремих сферах кадрового менеджменту, проведення антикорупційних заходів щодо мінімізації можливостей для корупції під час призову (прийняття) на військову службу, прийому до вищих військових навчальних закладів, проведення організаціино- штатних заходів, призначення на чутливі до корупції посади До грудня щороку ДКП МОУ, ДВОН МОУ, ГУП ГШ ЗСУ, Комісія з оцінки корупційних ризиків у МОУ Проведено періодичний перегляд та оцінювання корупційних ризиків у сфері кадрового менеджменту.

Вжито заходів щодо поглибленого вивчення рівня доброчесності кандидатів на посади шляхом використання поліграфа та спеціальних психологічних тестів, забезпечено ротацію кадрів відповідно до встановленого терміну перебування на посаді

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
13 Упровадження новітніх технологій у систему професійно-психологічного відбору кандидатів для проходження військової служби До грудня 2022 року ДКП МОУ (НМЦ КП), ГУП ГШ ЗСУ, ГУМПЗ ЗСУ Висновок за результатами вивчення морально-психологічних якостей кандидата для проходження військової служби. Здійснення якісного комплектування військових посад на основі забезпечення відповідності професійно важливих моральних, індивідуально- психологічних вимог та здібностей громадян У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
14 Формування, ведення та актуалізація бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, приведення нормативно-правових актів МОУ у відповідність до правових та організаційних засад створення зазначеного реєстру Формування: 2021 рік.

Ведення та актуалізація: 2021 – 2024 роки.

Внесення змін до нормативних актів: вересень 2021 року

Формування, ведення та актуалізація: КСВ ЗСУ, ТЦКтаСП

Контроль за веденням та актуалізацією: ГУП ГІН ЗСУ.

Внесення змін до нормативних актів: ДІПуСОтаСК МОУ

Забезпечено автоматизований військовий облік громадян України.

Знижено можливості для зловживання службовим становищем та отримання неправомірної вигоди службовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
15 Проведення перевірок організації дотримання вимог антикорупційного законодавства в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки 2021 -2024 роки УПЗтаВК МОУ Звіт за результатами перевірки.

Здійснено контроль антикорупційних заходів у ТЦКтаСП з найбільшою кількістю корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень за 2 останні роки

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
16 Проведення функціонального огляду системи оборонного менеджменту у МОУ та ЗСУ До кінця 2021 року ДПуСО МОУ, ДКП МОУ, СП МОУ, СП АГК ЗСУ, СП ГШ ЗСУ, АДССТ Заключний звіт із визначенням пропозицій для реалізації, зокрема щодо усунення корупціогенного фактору, пов’язаного з неналежним визначенням компетенції структурних підрозділів (службових осіб), необгрунтованим збереженням дискреційних повноважень, дублюванням функцій структурних підрозділів, збільшенням адміністративних та фінансових витрат У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
17 Розроблення Методичних рекомендацій з порядку прийняття та здавання справ і посади державними службовцями структурних підрозділів МОУ, органів військового управління, військових частин, установ безпосередньо підпорядкованих МОУ Грудень 2021 року ДКП МОУ Розроблено методичні рекомендації та забезпечено дотримання принципів безперервності та наступності у процесі реформування органу влади, усунуто можливість прийняття (формування пропозицій) управлінських рішень в умовах частої інституційної реструктуризації та плинності керівних кадрів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
18 Впровадження системи електронного онлайн- тестування з питань дотримання стандартів доброчесності для кандидатів на військові посади СП МОУ До липня 2022 року ДКП МОУ, УПЗтаВК МОУ, НУОУ Впроваджено систему електронного онлайн- тестування з питань дотримання стандартів доброчесності для кандидатів на військові посади СП МОУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

3. Забезпечення ефективності заходів запобігання корупції під час застосування Збройних Сил України, участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки

1 Внесення доповнень в частині антикорупційних застережень до стратегічних (доктринальних), оперативних та бойових документів з підготовки та застосування ЗСУ та інших складових сил оборони на основі досвіду участі в антитерористичній операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях відповідно до сучасних стандартів і принципів, прийнятих у державах — членах НАТО і державах — членах ЄС 2022 рік КОС ЗСУ, УПЗтаВК МОУ До документів 3 підготовки та застосування ЗСУ та інших складових сил оборони (бойові статути, настанови, методики, нормативи та програми) внесено розділ щодо антикорупційних застережень та необхідності дотримання визначених стандартів та процедур дотримання Закону України “Про запобігання корупції” У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
2 Внесення змін до актів МОУ з метою усунення корупційних ризиків, забезпечення прозорості та підзвітності під час комплектування посад національних контингентів та персоналу для участі у міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки, багатонаціональних органів військового управління, направлення на навчання до ВНЗ іноземних держав До кінця 2021 року ДКП МОУ, ГУП ГШ ЗСУ, УПЗтаВК МОУ Видано акти МОУ та ГШ ЗСУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Здійснення постійно діючою робочою групою моніторингу виплат окремих видів грошового забезпечення (винагород) за участь в ООС До закінчення ООС ДФ МОУ, постійно діюча група з моніторингу при штабі ООС Забезпечено оперативний внутрішній контроль процесу виплат окремих видів грошового забезпечення (винагород) за участь в ООС У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Організація та проведення мобільних курсів (модулів, семінарів, спеціалізованих занять та тренінгів) з питань запобігання корупції фахівцями Наукового центру проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ (в зоні проведення ООС або в

пунктах постійної дислокації під час ротації, в навчальних центрах під час злагодження)

Щороку, за окремим Календарним планом УПЗтаВК МОУ, НУОУ спільно з ОВУ Проведено мобільні курси.

Забезпечено потреби в підвищенні кваліфікації військовослужбовців, які залучаються до виконання завдань у зоні проведення ООС, персоналу військово-цивільних адміністрацій

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Проведення курсів (модулів, семінарів, спеціалізованих занять та тренінгів) з виховання доброчесності персоналу національних контингентів та національного персоналу, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки (у місцях проведення зборів щодо підготовки до ротації, бойового злагодження) Щороку, за окремим Календарним планом УПЗтаВК МОУ, ОВУ спільно з НУОУ, Проведено курси 3 персоналом національних контингентів.

Забезпечено потреби в підвищенні кваліфікації військовослужбовців, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Проведення модулів, семінарів, спеціалізованих занять та тренінгів з виховання доброчесності 3 військовослужбовцями, які відряджаються до складу військово-цивільних адміністрацій населених пунктів для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях Щороку, за окремим планом до закінчення оос НУОУ, УЦВС ГШ ЗСУ Проведено заняття з виховання доброчесності.

Персонал, який відряджається до роботи у складі військово- цивільних адміністрацій, пройшов підвищення кваліфікації за напрямом дотримання доброчесності та запобігання корупції

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Проведення Науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського науково-дослідних робіт щодо проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони, у тому числі науково- дослідні роботи на тему: “Оцінювання ефективності заходів запобігання корупції під час застосування Збройних Сил України” (шифр “Операція-2”); “Оцінка рівня корупції в регіонах проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки у яких бере участь український національний контингент” Відповідно до щорічного (перспектив ного) плану наукової і науково- технічної діяльності

2022 – 2023 роки

2023 – 2024 роки

НУОУ Звіт за результатами науково-дослідних робіт.

Результати враховано під час удосконалення системи роботи щодо запобігання корупції

У межах бюджетних, асигнувань, передбачених МОУ
8 Проведення перевірок з метою здійснення контролю дотримання вимог антикорупційного законодавства та надання допомоги у питання організації роботи щодо запобігання та виявлення корупції:

– у військових частинах у зоні проведення ООС;

– під час проведення зборів (бойового злагодження) персоналу, призначеного для ротації національних контингентів, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки

Щороку, за планом УПЗтаВК МОУ

До закінчення ООС

За визначеним у наказах МОУ строком проведення ротацій

УПЗтаВК МОУ Доповідь за результатами перевірки, надання пропозицій щодо зниження коруп цінних ризиків у процесі виконання завдань у зоні ООС та відбору військово-службовців для виконання завдань у складі українських національних контингентів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

4. Підвищення анти кору офіційного потенціалу системи військової освіти, наукової і науково-технічної діяльності у воєнній сфері

1 Організація проведення інституційного аудиту професійної військової освіти у ВВНЗ, ВНП ЗВО та закладах фахової передвищої освіти.

Моніторинг виконання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності ВВНЗ за результатами інституційного аудиту

2021 -2024

роки

ДВОИ МОУ Доповідь за результатами проведення інтитуційного аудиту, вироблення практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування професійної військової освіти та її вдосконалення, приведення до стандартів НАТО У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
2 Дослідження питань щодо: зниження корупційних ризиків шляхом укладання контракту з педагогічними та науково-педагогічними працівниками на строк більше 1 року та внесення змін до нормативних актів; незаконного лобіювання інтересів посадових осіб та надання переваг представникам структурних підрозділів ВВНЗ ніж офіцерам з досвідом бойових дій та служби у військах (силах) під час призначення на викладацькі посади.

Підготовка відповідних пропозицій щодо внесення змін до актів Міноборони у сфері професійної військової освіти

До 30 червня 2022 року УГІЗтаВК МОУ Доповідь за результатами досліджень, надання пропозицій щодо оптимізації строку контрактів, зменшено дискреційні повноваження керівників які формують пропозиції та приймають рішення щодо продовження контракту, зменшено корупційні ризики у сфері кадрових призначень, підвищено авторитет викладацького складу У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Організація та проведення комплексних зовнішніх перевірок та оцінювання освітніх і управлінських процесів ВВНЗ, які забезпечують його ефективну робоїу та розвиток, а також перевірок окремих питань діяльності ВВНЗ та ВНП ЗВО Планові перевірки не менш двох ВВНЗ на рік ДВОН МОУ:

комплексні перевірки; УПЗтаВК МОУ перевірки окремих питань

Доповіді за результатами перевірок, надання пропозицій щодо удосконалення освітньої діяльності, дотримання правил академічної доброчесності, організації антикорупційної роботи У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Запровадження процедури прийняття письмового зобов’язання щодо дотримання етичних принципів та правил академічної доброчесності усіма категоріями учасників освітнього процесу Вересень 2021 року ВВНЗ,

ВНП ЗВО

Письмові зобов’язання.

Науково-педагогічні працівники ознайомлений та письмово підтверджують готовність до виконання вимог академічної доброчесності

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Удосконалення методик вимірювання та оцінювання знань, внесення змін до структури системи поточного та підсумкового контролю знань за напрямом її об’єктивізації, широкого застосування інформаційних систем та технологій, використання комп’ютерних програм, технічних засобів об’єктивний контролю навчального процесу До вересня 2022 року ВВНЗ

ВНП ЗВО

Впроваджено інноваційні технології відкритого та прозорого контролю знань, зменшено дискреційні повноваження упередженого оцінювання знань – свідомого завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Створення та організація роботи внутрішніх каналів повідомлення про факти корупції у ВВНЗ та ВНП ЗВО (захищені канали онлайн- зв’язку, анонімні гарячі лінії, електронні поштові скриньки та інше) До грудня 2021 року ВВНЗ,

ВНП ЗВО

Створено та організовано роботу внутрішніх каналів повідомлення.

Науково-педагогічні працівники та здобувані освіти мають вільний доступ до внутрішніх каналів повідомлення про корупцію у ВВНЗ, ВНП ЗВО

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Розроблення з урахуванням кращих міжнародних практик, стандартів та процедур держав- членів НАТО та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України проекту Стратегії трансформації військової освіти України.

Розроблення пакету нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію зазначеної Стратегії

До грудня 2021 року ДВОН МОУ,

профільні СП МОУ спільно з ВВНЗ

Розроблено нормативно- правовий акт та правову базу для створення єдиної уніфікованої системи підготовки персоналу для сил безпеки і оборони 3 урахуванням досвіду держав-членів НАТО.

Оптимізовано мережу вищих військових навчальних закладів.

Забезпечено збалансований розподіл управлінських функцій, усунуто передумови корупційних проявів, у тому числі щодо розмежування та оптимізації переліку повноважень структурних підрозділів МОУ

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
8 Розроблення акта МОУ щодо внесення змін до наказу МОУ від 21.11.2017 №621 “Деякі питання управління вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти та військовими ліцеями’’ Протягом 2021 року ДВОН МОУ Наказом МОУ оптимізовано структуру системи управління вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти, закладами фахової передвищої військової освіти, уточнено підпорядкованість і відповідальність органів військового управління за виконання завдань щодо організації і забезпечення освітньої діяльності У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
9 Проведення експертизи проекту Зведеного річного плану наукової і науково- технічної діяльності у системі Міноборони на рік, проведення перевірок обґрунтованості оплати вартості витрат на проведення науково-дослідних робіт, що виконуються за цільовим фінансуванням, виключення необгрунтованого внесення змін до технічних завдань науково-дослідних робіт Щороку до 15 грудня ДВОН МОУ , ДВТПРОВТ МОУ, ВНУ ГШ ЗСУ Проведено експертизу.

Складено Акти перевірок обґрунтованості оплати вартості витрат.

Проект Зведеного річного плану наукової і науково- технічної діяльності у системі Міноборони приведено у відповідність до потреб і завдань ЗСУ, не допущено отримання неправомірної вигоди внаслідок змови з контрагентом, якому замовляються науково- дослідні та дослідно- конструкторські роботи

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
10 Проведення засідань Воєнно- наукової ради Міноборони та її секцій За планом роботи Воєнно- наукової ради на рік ДВОН МОУ, ДВТІІРОВТ МОУ, ВНУ ГШ ЗСУ, члени ВНР МОУ Оформлено Протокол засідання.

Уточнено основні завдання секції (за воєнно- теоретичною проблематикою, військово-технічною проблематикою МОУ та проблематикою ЗСУ) щодо проведення наукових досліджень за пріоритетними науковими напрямами та виключення таких, що є безперспективними

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Моніторинг наукових досліджень, аналіз проміжних та остаточних звітів про результати досліджень, а також результатів перевірку практикою відповідності характеристик зразків (комплексів, систем) озброєння і військової техніки під час ведення бойових дій та проведення досліджень на навчаннях та інших заходах бойової підготовки Постійно ДВОН МОУ, ДВТПРОВТ МОУ, ВНУ ГШ ЗСУ, члени ВНР МОУ Доповідь про результати перевірки.

Підвищення рівня персональної відповідальності замовника, та виконавця дослідно- конструкторської роботи, запобігання невиправдних витрат

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
12 Вивчення питань академічної доброчесності, попередження проявів нечесності й корупції, зловживання службовим становищем під час підготовки дисертації на здобуття наукового ступеня доктор філософії До 10 лютого 2022 року УГІЗтаВК МОУ, ВВНЗ, ВНП ЗВО Акти перевірок повідомлень викривачів.

Узагальнено інформацію, оцінено корупційні ризики та сформовано пропозиції щодо внесення змін до завдань і заходів Антикорупційної програми МОУ стосовно зловживання службовим становищем під час підготовки дисертації на здобуття наукового ступеня доктор філософії

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
13 Удосконалення нормативно- правової бази щодо організації контролю за дотриманням вимог якості підготовки військових фахівців 2021 – 2024 роки ДВОН МОУ, визначені ОВУ ЗСУ спільно 3 ВВНЗ, ВНП ЗВО та ЗФПВО Видано акти МОУ.

Унормовано повноваження службових осіб та усунуто можливість для використання правових колізій під час проведення перевірок підпорядкованих закладів та установ, оптимізовано кількість таких перевірок

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
14 Запровадження практики ротації під час призначення офіцерів та сержантів військ на посади науково-педагогічного складу вищих військових навчальних закладів та інструкторів навчальних центрів До 2024 року ДКП МОУ, ГУП ГШ ЗСУ Реалізовано систему ротації офіцерів і сержантів на посадах науково-педагогічного складу, забезпечено запобігання корупційних ризиків щодо надання незаконних переваг під час призначення персоналу без досвіду служби у військах (силах) У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
15 Проведення Науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського науково-дослідної роботи на тему: “Академічна доброчесність в системі внутрішнього забезпечення якості освіти ВВНЗ” (шифр “Принцип”) Відповідно до щорічного (перспектив-ного) плану наукової і науково-технічної діяльності 2021 – 2022 роки НУОУ Звіт за результатами науково-дослідних робіт.

Результати враховано під час удосконалення системи роботи щодо запобігання корупції

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

5. Підвищення стандартів прозорості фінансового забезпечення Збройних Сил України

1 Реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців із запровадженням норм, принципів та стандартів НАТО Січень 2023 року ДФ МОУ, ГШ ЗСУ, органи військового управління Розроблення проекту Закону України щодо реформування грошового забезпечення військовослужбовців.

Усунення корупційних ризиків пов’язаних з системою грошового забезпечення, надмірними дискреційними повноваженнями щодо преміювання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Оприлюднення бюджетного запиту, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, оцінки ефективності бюджетних програм на офіційному вебсайті Міноборони 2021 – 2024 роки ДФ МОУ На офіційному вебсайті Міноборони розміщено інформацію про бюджет Міноборони .

Доступність інформації про бюджет Міністерства оборони України для громадськості

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Проведення заходів щодо зменшення ризиків, пов’язаних з несвоєчасним використанням бюджетних коштів, утворенням простроченої дебіторської або бюджетної кредиторської заборгованості, завищенням потреби в бюджетних коштах 2021 – 2024 роки ДФ МОУ ДФ МОУ та відповідальні за формування і виконання бюджетних підпрограм звітують перед керівництвом МОУ щодо використання бюджетних коштів щоквартально або за необхідністю.

Удосконалення механізму використання коштів державного бюджету під час виконання державних (бюджетних) програм_

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Забезпечення контролю причин та наслідків виникнення дебіторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення, шляхом проведення розслідувань причин виникнення заборгованості, своєчасності і повноти вжитих заходів для її погашення та прийняття рішень про притягнення винних осіб до відповідальності Постійно СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ (за якими обліковується заборгованість та якими здійснюється підготовка проектів наказів щодо її списання), УПЗтаВК МОУ (в частині контролю факту проведення розслідування) У наказах МОУ про списання безнадійної дебіторської заборгованості зазначено про результати проведення розслідувань причин виникнення заборгованості, своєчасності і повноти вжитих заходів для її погашення та притягнення винних осіб до відповідальності У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
5 Попередження завищень показників (норм оплати праці) під час формування військовими частинами розрахунків фондів оплати праці на виплату заробітної праці працівникам ЗСУ:

– проведення вибіркового контролю нарахування заробітної плати окремих військових частин;

– проведення перевірки розрахунку фондів оплати праці; проведення перевірок розрахунків у зв’язку зі зміною фонду оплати праці через проведення організаційних заходів у ЗСУ

Щоквартально

Жовтень- грудень Щомісячно

ДФ МОУ Акти перевірок У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Підвищення оперативності та якості опрацювання первинних документів бухгалтерського обліку шляхом впровадження спеціального програмного забезпечення До грудня 2022 року УІТ спільно з ДФ МОУ, ДПЦТтаІБуСО МОУ та ОВУ Впроваджено спеціальне програмне забезпечення з бухгалтерського обліку первинних документів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Підвищення оперативності та якості обліку військового майна шляхом комплексної автоматизації процесів До грудня 2022 року ОВУ Впроваджено спеціальне програмне забезпечення обліку військового майна У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

6. Зниження корупційних ризиків у сфері будівництва, придбання та розподілу житла

1 Розроблення, затвердження та забезпечення реалізації Державної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, а також членів їх сімей Розроблення: до кінця 2022 року.

Реалізація: наступні роки

СП МОУ Затверджено організовано Державної забезпечення та реалізацію програми житлом військовослужбовців, осіб, звільнених 3 військової служби та членів їх сімей
2 Організація проведення перевірки достовірності ведення житловими комісіями обліку осіб які потребують покращення житлових умов, проведення інвентаризації облікових справ таких осіб.

Проведення житловими комісіями моніторингу наявності нерозподіленого житла та надання пропозицій щодо його розподілу

Щороку до 01 січня поточного року.

Постійно

Начальники гарнізонів, командири військових частин, КЕУ, КЕВ, КЕЧ (районів), КСЛ ЗСУ Доповідь за результатами перевірки.

Припинення незаконного перебування на житловому обліку, вжито заходів щодо розподілу житла та зменшення витрат на його утримання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Відновлення працездатності сервера підсистеми управління процесами забезпечення житлом військовослужбовців “Житло” Єдиної системи управління адміністративно-господарськи ми процесами ЗСУ для підвищення прозорості, підзвітності і ефективності в питаннях інфраструктури, закупівельних процедур та контролю черг.

Організація внесення даних черги осіб, які потребують покращення житлових умов до підсистеми управління процесами забезпечення житлом військовослужбовців “Житло” Єдиної системи управління адміністративно-господарськи ми процесами ЗСУ Забезпечено доступ до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

До кінця 2021 року

Після впровадження електронної системи “Житло” станом на 01.01 та 01.07 поточного року.

Після впровадження системи

КВЗтаКБ ЗСУ спільно з КСЛ ЗСУ та І’УМР Запроваджено електронну систему (“Житло”)

Оновлено інформаційну базу підсистеми управління процесами забезпечення житлом військовослужбовців “Житло” Єдиної системи управління адміністра тивно-господарськими процесами ЗСУ на 01.01 та 01.07 поточного року

Органи військового управління мають доступ до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Оприлюднення інформації про розподіл житла військовослужбовцям Збройних Сил України особам, звільненим з військової служби в запас або відставку та членам їх сімей на офіційному сайті Міністерства оборони України із врахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних” та зазначенням його кількості та площі Червень 2021 року (з постійним оновленням у разі необхідності) КСЛ ЗСУ Забезпечено своєчасне оновлення інформації на офіційному вебсайті МОУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Оновлення довідникового та інструктивного матеріалу для командирів військових частин щодо розподілу житлової площі, виплати грошової компенсації У разі зміни нормативної бази КСЛ ЗСУ Командири військових частин володіють повною оновленою інформацією про порядок розподілу житла та виплати компенсацій У межах бюджетних асигнувань, передбачених І МОУ
6 Встановлення порядку перевірки потенційних контрагентів за критеріями ризиковості, діловою репутацією, наявністю пов’язаних осіб чи інших передумов для конфлікту інтересів Червень 2022 року ГУМР, УПЗтаВК МОУ Затверджено акти, які визначають порядок та критерії перевірки потенційних контрагентів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Проведення аналізу укладених договорів у сфері будівництва на предмет виявлення фактів неправомірного відтермінування виконання зобов’язань забудовником, намагання передати житло в інших регіонах, де його ціна значно менша, необгрунтованого завищення вартості робіт (послуг) пов’язаних з будівництвом, протиправного збільшення ціни договорів підряду, порушення строків і вимог до звітування підрядників Постійно ГУМР, УПЗтаВК МОУ Доповідь за результатами додаткових перевірок.

Здійснено моніторинг договорів у сфері будівництва та антикорупційна експертиза управлінських рішень, надано пропозиції

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Визначення переліку та змісту обов’язкових положень договорів, що необхідні для захисту інтересів Замовника (вимоги до контрагентів, наявність відповідальності виконавця за порушення своїх обов’язків, антикорупційне застереження) Листопад 2021 року ГУМР, КСЛ ЗСУ Конкретизовано зміст договорів у сфері будівництва У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
9 Удосконалення процесів підготовки та погодження проектів договорів щодо закупівель квартирного майна Листопад

2021 року

КСЛ ЗСУ Внесено зміни МОУ. Уточнено до актів порядок розроблення та погодження договорів, що необхідні для захисту інтересів замовника У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
10 Забезпечення належного функціонування системи внутрішнього контролю за будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом військових об’єктів: аналіз поточних проектів для визначення стану виконання та перспектив завершення робіт з урахуванням умов договорів та календарних планів; періодичний контроль за виконанням будівельних робіт на об’єктах будівництва, оперативний облік об’ємів виконаних робіт в розрізі об’єктів; залучення кваліфікованих осіб для здійснення технічного нагляду за будівництвом на умовах неупередженості та періодичної ротації Створення: 2021 рік; контроль: постійно ГУМР, КСЛ ЗСУ Доповіді за результатами додаткових перевірок.

Мінімізовано можливість суб’єкта владних повноважень діяти на власний розсуд у власних інтересах під час оплати за договорами за фактично не виконані будівельно-монтажні роботи чи ненадані послуги, завищеними обсягами та/або вартістю виконаних робіт, якщо виконані роботи не відповідають державним будівельним нормам (ДСТУ)

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Розробка та супровід законодавчих та нормативно- правових актів для модернізації системи забезпечення житлом військовослужбовців шляхом: застосування депозитно- монетарних, компенсаційних та іпотечних програм; надання довгострокових кредитів, оновлення порядку надання грошового відшкодування; будівництво житла із залученням зовнішніх кредитних коштів; реконструкції об’єктів незавершеного будівництва для житлових проблем Схвалення: до березня 2022 року.

Зміни правової бази: 2022 – 2024 роки

ГУМР Розроблено проект Указу Президента України про схвалення Концепції забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей. На його виконання розроблено зміни до законодавства та ряд нормативно-правових актів, ініційовано розробку нового Житлового кодексу У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
12 Проведення інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва, виявлення недостовірної інформації щодо стану об’єктів незавершеного будівництва, складання та реалізація плану заходів, необхідних для завершення будівництва відповідно до результатів інвентаризації Інвентаризація: щорічно січень – лютий.

План заходів та його реалізація з липня 2021 року

ГУМР Узагальнено інформацію за результатами проведення інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва.

Реалізація плану заходів, необхідних для завершення будівництва

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
13 Проведення додаткових перевірок в процесі функціонального управління суб’єктами господарювання, що належить до сфери управління МОУ, стосовно дотримання порядку укладання договорів щодо будівництва житла на земельних ділянках, що перебувають в їх постійному користуванні Листопад 2021 року ГУМР Акти перевірок.

Забезпечено контроль укладання та погодження договорів щодо будівництва житла на земельних ділянках, що перебувають в постійному користуванні суб’єктів господарювання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

7. Попередження корупції у сфері використання, оренди і відчуження нерухомого військового майна та земель оборони

1 Проведення звірок 3 Держгеокадастром про стан обліку земель оборони Щороку лютий – квітень КСЛ ЗСУ (КЕВ,

КЕЧ)

Відсутність розбіжностей даних про стан обліку земель оборони в МОУ та в Публічній кадастровій карті У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Розроблення і затвердження плану заходів для оформлення правовстановлюючих докумен тів на землі оборони та інших дій (фінансування заходів щодо закупівлі послуг з розроблення технічної документації, у тому числі за допомогою електронної системи публічних закупівель “Prozorro”; державної реєстрації та експертної грошової оцінки земельних ділянок, що належать до земель оборони) Щороку лютий КСЛ ЗСУ, ГУМР Затверджено та організовано виконання плану заходів для оформлення правовстановлюючих документів на землі оборони У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Своєчасне фінансування заходів з оформлення п равовстанов л юю чих документів на землі оборони Протягом року ГУМР,

КСЛ ЗСУ,

ДФ МОУ

Виконання плану асигнувань. Ритмічне та в необхідних обсягах фінансування діяльності У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Забезпечення включення відомостей про несформовані земельні ділянки до окремого інформаційного шару “В корисгуванні Міноборони” на Публічній кадастровій карті України Протягом року УНМЗтаМВВтаРН М3, КСЛ ЗСУ Оперативне оновлення Інформації про землі оборони на Публічній кадастровій карті У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Моніторинг раціонального та ефективного використання земельних ділянок землекористувачів МОУ та підпорядкованих йому військових формувань 2021 -2024 роки УНМЗтаМВВтаРН М3, КСЛ ЗСУ, ГУМР Доповіді за результатами проведених додаткових перевірок, моніторинг виконання прийнятих рішень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Розроблення і затвердження плану заходів для оформлення правовстановлюючих документів на нерухоме військове майно (фінансування заходів щодо закупівлі послуг з проведення технічної інвентаризації (виготовлення технічних паспортів), у тому числі за допомогою електронної системи публічних закупівель “Prozorro”; державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого військового майна) Щороку лютий КСЛ ЗСУ, ГУМР Затверджено та організовано виконання плану заходів для оформлення правовстановлюючих документів на нерухоме майно У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Своєчасне фінансування заходів з оформлення правовстановлюючих документів на нерухоме військове майно Протягом року ГУМР, КСЛ ЗСУ Діяльність забезпечується з додержанням обсягів та плану асигнувань У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Приведення нормативно- правових актів з питань передачі в оренду військового майна у відповідність до Закону України “Про оренду державного та комунального майна” Протягом року 3 УНМЗтаМВВта Розроблено, доведено, роз’яснено пакет нормативно-правових документів у сфері орендних відносин, порядок їх виконання У межах бюджетних асигнувань, передбачених

МОУ

9 Моніторинг раціонального та ефективного використання земельних ділянок землекористувачів МОУ та підпорядкованих йому військових формувань 2021 – 2024 роки УНМЗтаМВВта РНМЗ,

КСЛ ЗСУ,

ГУМР

Доповіді за результатами проведених перевірок, моніторинг виконання прийнятих рішень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
10 Впровадження електронного обліку надлишкового військового майна Листопад 2021 року ГУМР Забезпечено повний та достовірний облік надлишкового військового майна У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

8. Забезпечення ефективного управління майном та активами, закріпленими за державними підприємствами

1 Розроблення та затвердження проектів антикорупційних програм на державних підприємствах, які входять до сфери управління МОУ Щороку Керівники державних підприємств, ГУМР Антикорупційні програми розроблено в усіх державних підприємствах, які за сукупними ознаками відповідають вимогам пункту 1 частини другої статті 62 Закону України “Про запобігання корупції” У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Проведення аналізу наявних юридичних осіб, які перебувають в сфері управління МОУ, з метою виявлення суб’єктів господарювання, що виконують невластиві функції чи є економічно неефективними Розроблення та затвердження засад політики державної власності в секторі оборони, які відповідають міжнародним стандартам. періодично актуалізуються та послідовно втілюються на практиці, а також плану заходів по усуненню виявлених в ході аналізу проблем До серпня 2021 року

До листопада 2021 року

ГУМР Визначено перелік суб’єктів господарювання, які є економічно неефективними.

Затверджено засади політики державної власності в секторі оборони та план заходів з їх реалізації

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Уточнення переліку юридичних осіб, які тривалий час перебувають в процесі реорганізації, ліквідації чи припинення. Розроблення і затвердження заходів з виправлення виявлених проблем Уточнення: до 30 серпня 2021 року.

Реалізація заходів: 2021 – 2024 роки

ГУМР Уточнено Перспективний перелік та Перспективну схему управління об’єктами державної власності, що задіяні у виконанні найбільш важливих функцій у рамках реформування сектору оборони та належать до сфери управління МОУ, та реалізовано рішення щодо залишення у державній власності, приватизації, ліквідації або передачі в концесію У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Розроблення і затвердження порядку конкурсного добору керівників державних підприємств сфери управління МОУ.

Закріплення в нормативних документах строків, на які укладається контракт, та переліку ключових показників ефективності діяльності керівників

До серпня 2021 року ГУМР, УПЗтаВК МОУ Визначено процедуру конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Впровадження ризик- орієнтованої системи державного нагляду (контролю).

Закріплення зобов’язань по впровадженню Керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності в нормативних документах МОУ

До березня 2022 року ГУМР Завершено впровадження ризик-орієнтованої системи державного нагляду (контролю). У нормативних документах для органу МОУ, яким реалізуються функції власності, закріплено принципи щодо забезпечення ефективного, прозорого та відповідального функціонування державних підприємств У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Проведення заходів спрямованих на цифрову трансформацію реалізації повноважень МОУ, впровадження електронного урядування, електронного документообігу, розвитку інформатизації у діяльності державних підприємств, які належать до сфери управління МОУ 2022 – 2024 роки ГУМР, У1Т МОУ Впроваджено електронне урядування та електронний документообіг у діяльності державних підприємств, які належать до сфери управління МОУ та увійшли до Перспективного переліку об’єктів державної власності, що задіяні у виконанні найбільш важливих функцій у рамках реформування сектору оборони У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Закріплення зобов’язань по запровадженню політик прозорості, запобігання корупції, налагодження системи внутрішнього контролю та управління ризиками в контрактах керівників державних підприємств Постійно з серпня 2021 року ГУМР Уточнено зміст контрактів з керівниками державних підприємств,їх зобов’язання, зокрема не вчиняти та не брати участі у корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушеннях У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Організація проведення повної інвентаризації об’єктів державної власності, у тому числі земельних ділянок суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління МОУ, внесення всіх отриманих даних до системи електронного обліку До грудня 2022 року ГУМР Узагальнено інформацію за результатами інвентаризації.

Запроваджено автоматизований спосіб обліку власності державних підприємств та прозору модель її ефективного використання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
9 Моніторинг земель на яких розташовані ліси з метою з’ясування стану виконання Методичних рекомендацій з охорони, захисту та відтворення лісів на землях оборони 2021-2024 роки УНМЗтаМВВта РНМЗ, ГУМР Доповіді за результатами додаткових перевірок.

Зменшено ризики щодо несанкціонованої вирубки лісу, інших порушень правил і норм використання лісових ресурсів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених

МОУ

10 Організація та забезпечення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що перебуває у суб’єктів господарювання, які належать до сфери управління МОУ 2021 – 2025 роки ГУМР Організовано державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно державних підприємств У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Проведення інвентаризації та оцінки надлишкового рухомого військового майна, запровадження автоматизованого способу його обліку, прозорої моделі використання і списання 2022 рік ГУМР Проведено повну інвентаризацію та оцінку надлишкового рухомого військового майна, запроваджено автоматизований спосіб його обліку та прозору модель його використання і списання У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
12 Проведення підготовки та підвищення кваліфікації керівного складу державних підприємств, уповноважених осіб з питань запобігання корупції Відповідно до календарного плану проведення курсів НУОУ, УПЗтаВК МОУ, ГУМР, C1DS (за згодою) Щороку на курсах підвищено кваліфікацію з питань запобігання корупції осіб із числа керівників та уповноважених осіб державних підприємств У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
13 Розроблення критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, які входять до сфери управління МОУ До грудня 2021 року ГУМР Нормативним актом визначено критерії оцінки допустимості державної допомоги державним підприємствам МОУ, зменшено дискреційні повноваження службових осіб МОУ при прийнятті рішення про надання допомоги, перед наданням державної допомоги суб’єктам державного сектору економіки обов’язково проводиться аналіз корупційних ризиків у діяльності таких суб’єктів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

9. Запобігання використанню корупційних практик у технічному та тиловому забезпеченні, а також у споживанні пального, яке закуповується для потреб Збройних Сил України

1 Забезпечення достовірного та актуального обліку матеріальних ресурсів.

Створення та запровадження автоматизованої системи управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України (ДКР шифр “Логістика IT”, програма 2101150/3 “Створення та впровадження Єдиної автоматизованої системи Збройних Сил України”)

Створення: грудень 2022 року.

Запровадження: червень 2023 року

УРА ЗСУ – за створення; КСЛ ЗСУ,ГУМР- за впровадження та використання Запроваджено електронну систему моніторингу закупівлі, поставок, зберігання, розподілу і споживання матеріально- технічних засобів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Внесення необхідних змін до нормативно-правових документів після створення нового програмного забезпечення щодо обліку матеріальних ресурсів з використанням, удосконалення планування, спрощення механізмів відслідковування використання та управління залишками, запобігання необгрунтованих витрат чи недостатнього забезпечення ресурсами Грудень 2021 року з періодичним оновленням щороку КСЛ ЗСУ, ГУМР, УІТ, УРА ЗСУ Внесено зміни до актів МОУ.

Створено систему обліку повних, об’єктивних та достовірних даних щодо матеріальних ресурсів та моніторингу їх споживання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Організація належної підготовки уповноважених осіб, що здійснюють облік ресурсів та забезпечення їх допоміжними матеріалами Серпень 2021 року з періодичним оновленням щороку КСЛ ЗСУ, ГУМР, НУОУ Проведено методичні заняття та тренінги.

Підвищено фахову підготовку посадових осіб, здатність перешкоджати зловживанням службовим становищем в умовах проблем з обліком та контролем за використанням матеріальних ресурсів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Реалізація проекту автоматизованої системи обліку і моніторинг}7 якості пального, яке закуповується для потреб

ЗСУ

2021 – 2024 роки ЦУКЯ МОУ, КСЛ ЗСУ Запроваджено електронну систему обліку і моніторингу споживання та якості пального, яке закуповується для потреб ЗСУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Розроблення процедури забезпечення ПММ з урахуванням можливостей рамкових угод, формульного ціноутворення, децентралізованих закупівель та інших рішень Листопад 2022 року ДЦЗ та ПМР МОУ Внесено зміни до актів МОУ щодо забезпечення прозорого та регулярного постачання пального У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Запровадження періодичного контролю за укладанням договорів оренди, комісії, списання чи відчуження військового майна Щоквартально ГУМР,

КСЛЗСУ

Доповідь за результатами контрольних заходів.

Управлінські рішення щодо мінімізації зловживань в процесі реалізації або списання військового майна, укладання та виконання договорів комісії чи оренди

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Розроблення з урахуванням стандартів НАТО та затвердження стандартів щодо контролю, якості та безпеки харчових продуктів, догляду, утримання та ветеринарного забезпечення штатних тварин військових частин, закладів, установ і організацій Збройних Сил України, інших військових формувань Листопад 2023 року ЦУКЯ МОУ Розроблено та впроваджено стандарти контролю безпечності та якості харчових продуктів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
8 Удосконалення порядку забезпечення Збройних Сил України продуктами харчування, технічними засобами та майном продовольчої служби.

Запровадження системи електронного обліку в продовольчих службах військових частин та органах військового управління

Грудень 2022 року ГУРтаСМЗ ЗСУ, ДДЗ та ПМР МОУ, КВЗтаКБ ЗСУ Запроваджено систему електронного обліку в продовольчих службах військових частин.

Внесено зміни до актів МОУ.

Забезпечено умови для економічної конкуренції на ринку послуг харчового забезпечення, передбачено проведення перевірок фактів з ознаками картельних змов та отримання необґрунтованих преференцій окремими підприємствами

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога

10. Удосконалення системи контролю продукції оборонного призначення

1 Проведення перевірок 3 питань дотримання вимог антикорупційного законодавства персоналом Управління військових представництв МОУ та підпорядкованих військових представництвах, здійснення заходів з виявлення потенційного чи реального конфлікту інтересів, вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо обмеження сумісництва, отримання подарунків, працевлаштування після звільнення та інших заборон За планом роботи УПЗтаВК МОУ УПЗтаВК МОУ Доповідь за результатами перевірки службових осіб військових представництв на наявність приватного інтересу на підприємстві або у сфері, в якій вона виконує свої службові повноваження, інших заборони встановлених Законом України “Про запобігання корупції” У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Ініціювання створення системи державного гарантування якості товарів робіт і послуг оборонного призначення в Україні, а також уповноваженого органу з державного гарантування якості оборонної продукції До 30 серпня 2021 Року УВП МОУ До КМУ надано пропозиції щодо створення та організації роботи уповноваженого органу з державного гарантування якості оборонної продукції, усунення умов постачання бракованих зразків озброєння та військової техніки У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Участь у розробленні Концепції створення системи державного гарантування якості продукції оборонного призначення та імплементації плану заходів з її реалізації, а також нормативно-правової бази та методологічної бази для організації роботи уповноваженого органу з державного гарантування якості оборонної продукції 2022 рік УВП МОУ Розроблено та впроваджено необхідну нормативно-правову базу, сформовано ефективну модель контролю продукції оборонного призначення у процесі виробництва, яка дає змоги вчасно та у повному обсязі запобігати постачанню бракованих зразків озброєння та військової техніки У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

11. Підвищення стандартів доброчесності у системі медичного забезпечення Збройних Сил України

1 Вивчення стану організації внутрішнього контролю діяльності медичних закладів та організації роботи внутрішніх каналів повідомлення про корупцію, фактів дрібного підкупу медичного персоналу За планом інспекційних заходів та перевірок ГІ МОУ, УПЗтаВК МОУ, CIDS (за згодою Доповідь за результатами додаткових контрольних заходів, поліпшення стану внутрішнього контролю У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Дослідження особливостей організації отримання інформації про корупційні правопорушення та порушення, пов’язані з корупцією в медичних закладах, впровадження додаткових гарантій захисту викривачів, розроблення та оприлюднення методичних рекомендацій До 30 вересня 2022 року УПЗтаВК МОУ, КМС ЗСУ, CIDS, НАКО (за згодою) Видання методичних рекомендацій, поліпшення захисту викривачів, зменшення рівня корупції У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Проведення перевірок інформації викривачів щодо отримання неправомірної вигоди службовими особами під час закупівлі медичного майна та обладнання До 30 діб з дня отримання інформації УПЗтаВК МОУ, ДДЗтаПМР МОУ, КМС ЗСУ Доповідь за результатами перевірки У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Розроблення змін до Положення про військово- лікарську експертизу в Збройних Силах України До грудня 2021 року КМС ЗСУ Внесення змін до наказу МОУ від 14.08.2008 № 402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” з метою забезпечення прозорості та об’єктивності у визначенні придатності за станом здоров’я до військової служби призовників. військово службовців та військово зобов’язаних, установ лення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Проведення щорічного аналізу статистики звільнення військовослужбовців за станом здоров’я Щороку до 10 лютого КМС ЗСУ Зменшення випадків необґрунтованого звільнення за станом здоров’я У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

ІІІ. Впровадження превентивних методик формування доброчесності, нетерпимості до корупції, забезпечення невідворотності відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

1. Навчання та тренування щодо принципів доброчесності для керівного складу, військового та цивільного персоналу, антикорупційна післядипломна освіта

1 Проведення курсів оборонного менеджмензу відповідно до Каталогу курсів професійної військової освіти та підвищення кваліфікації військовослужбовців та працівників ЗМУ у ВВНЗ та 1 ВНП ЗВО:

– з питань запобігання та виявлення корупції (курс № 28) для керівників та персоналу і структурних підрозділів МОУ. осіб, призначених (зарахованих до резерву) на відповідні посади, діяльність яких пов’язана із запобіганням і виявленням корупції; з питань виховання доброчесності та запобігання корупції (курс № 29) спеціалізований курс для осіб, які здійснюють функції з питань виховання доброчесності та запобігання корупції в підрозділах ГШ ЗСУ, ОВУ ЗСУ, закладах, установах та організаціях сектору безпеки та оборони України; з питань запобігання корупції (курс № 30) мобільний курс для керівного складу та посадових (службових) осіб, які здійснюють функції з питань виховання доброчесності та запобігання корупції в ОВУ, військових частинах та підрозділах ЗСУ, установах, організаціях та закладах, які відносяться до сфери управління МОУ

Щороку, за окремими Календарними планами УПЗтаВК МОУ спільно 3 зацікавленими структурними підрозділами МОУ АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, ОВУ, НУОУ Проведено курси. Забезпечено потреби в підвищенні кваліфікації керівного складу структурних підрозділів МОУ, ГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, інших органів військового управління, викладацького складу ВВНЗ, військовослужбовців територіальних центрів комплекіування та соціальної підтримки ЗСУ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
2 Проходження військово службовцями, державними службовцями та працівниками ЗСУ індивідуальної підготовки з використанням заочних (дистанційних) Online курсів з питань дотримання стандартів доброчесності, з використанням Платформи дистанційного навчання – Центральний репозиторій ресурсів Системи дистанційного навчання ЗСУ Постійно УПЗтаВК МОУ , ОВУ спільно з НУОУ Забезпечено роботу заочних (дистанційних) Online курсів з питань дотримання стандартів доброчесності.

Поліпшено рівень підготовки кадрів з питань запобігання корупції та дотримання стандартів доброчесності

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
3 Проведення спеціалізованих занять у закладах військової освіти: на тактичному рівні (L1, L2) – у визначених навчальних дисциплінах; на курсах професійної військової освіти (L3, L4) – блок “Виховання доброчесності” у професійному модулі занять Щороку, за навчальним планом ВВНЗ, НВП ЗВО Проведено спеціалізовані заняття. Підвищено рівень обізнаності військовослужбовців 3 питань анти-корупційного законодавства У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
4 Проведення занять з антикорупційної тематики за освітніми програмами ВВНЗ Щороку, за освітніми програмами ВВНЗ У системі військової освіти для майбутніх сержантів та офіцерів проводяться заняття з популяризації стандартів доброчесності та підвищення рівня правових знань у сфері запобігання корупції У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
5 Розроблення, уніфікованих навчальних програм (планів, продуктів) з виховання доброчесності в рамках Програми НАТО з розбудови доброчесності (ВІ), у тому числі із застосуванням технологій дистанційного навчання, для усіх структур сектору безпеки і оборони України 2021 -2022 роки НУОУ, УПЗтаВК МОУ Забезпечено поширення методології ВІ НАТО на всі складові сектору безпеки і оборони України У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
6 Проведення на базі Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського навчання викладачів, тренерів та інструкторів з організації спеціалізованого навчання з антикорупційної тематики в структурах сектору безпеки і оборони України 2021 -2024 роки, за планами підготовки УПЗтаВК МОУ, НУОУ спільно з НАЗК Проведено курси.

Забезпечено потреби структур сектору безпеки і оборони України у підготовці викладацького складу для організації антикорупційного навчання

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
7 Проведення на базі НУОУ з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією (щорічно 9 грудня) Міжнародного науково-практичного форуму “Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки і оборони” та Молодіжного творчого конкурсу “Разом проти корупції! Твоє бачення має значення” Щорічно, грудень НУОУ, УПЗтаВК МОУ Звіт про проведення міжнародного заходу.

Забезпечено формування культури несприйняття корупції у сфері безпеки і оборони, удосконалення освітньої складової розбудови доброчесності

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
8 Проведення щорічного Міжнародного антикорупційного форуму за участю вищого керівництва МОУ та ЗСУ, представників центральних органів влади, міжнародних радників та експертів НАТО, науковців та представників громадськості та міжнародних неурядових організацій Щороку, за узгодженням організаційною групою УПЗтаВК МОУ спільно із залученими структурними підрозділами МОУ, представники міжнародних інституцій, НУОУ Звіт про проведення міжнародного заходу.

Узагальнено досвід і результати розбудови доброчесності та зниження рівня корупції, опрацьовано рекомендації щодо удосконалення врядування та виховання доброчесності в оборонних інституціях

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
9 Проведення сертифікації навчальних програм курсів оборонного менеджменту 3 виховання доброчесності та запобігання корупції у відповідності до Політики 3 освіти, підготовки, навчання та оцінювання НАТО (Директиви Bi-SCD 75-2;Bi-SCD 75-3; Bi-SCD 75-7) 2022 – 2023 роки НУОУ Проведено сертифікацію навчальних програм.

Забезпечено формування системи багаторівневої підготовки з розбудови доброчесності у відповідності до стандартів НАТО

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога
10 Розроблення та впровадження в систему антикорупційного навчання окремого модуля з питань тендерних аспектів доброчесності вересень 2021 року НУОУ Впроваджено в систему антикорупційного навчання окремого модуля. Забезпечено обізнаність слухачів щодо корупційних проявів за гендерною ознакою У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, міжнародна допомога

2. Забезпечення ефективної системи проведення перевірок, інспекцій та аудитів, удосконалення внутрішнього контролю та управління ризиками

1 Впровадження ризик- орієнтовного планування та внесення змін до нормативних актів з метою визначення рейтингу та прозорих критеріїв для планування перевірок з врахуванням пріоритетних завдань та результатів попередньої діяльності, усунення умов для отримання неправомірної вигоди, під час визначення суб’єкту перевірки для проведення контрольного заходу (інспекційної перевірки, внутрішніх аудитів, службової перевірка та інше) Внесення змін до норматив-них актів: жовтень-грудень 2021 року; ризик- орієнтовне планування: щороку СП МОУ Внесено змін до актів МОУ. Збільшено частки планових перевірок, зосередження контролю на суб’єкти, які мають пріоритетний вплив на обороноздатність держави та використання бюджетних коштів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ та міжнародна допомога
2 Роз’яснення персоналу структурних підрозділів МОУ переваг закритого анонімного каналу інформування уповноваженого підрозділу МОУ через банер на офіційному вебсайті МОУ “Повідом про корупцію”, гарантій захисту викривачів.

Проведення анонімного опитування службових осіб структурних підрозділів Міноборони, якими протягом року проводилися контрольні заходи

Щороку 07 – 10 грудня за планом антикорупційно- го тижня УПЗтаВК МОУ спільно із структурними підрозділами МОУ, CIDS (за згодою) Доповідь Міністру оброни України про результати опитування.

Отримання повідомлень про факти корупції, незаконне використання службових повноважень з метою приховування або нерозголошення інформації про реальний стан діяльності СП МОУ, порушень під час проведення контрольних заходів та втручання у роботу контролюючих підрозділів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ та міжнародна допомога
3 Визначення (уточнення) кількості (відсотку) проведення повторних перевірок, аналіз та проведення службових розслідувань за результатами актів зовнішніх перевірок, внесення змін до інструкцій 3 організації та проведення контрольних заходів з метою зменшення ризиків, пов’язаних з упередженим ставленням до суб’єкт)’ перевірки, неповним документуванням, необ’єктив ними висновками та алогічними рекомендаціями Щороку листопад- грудень СП МОУ Затвердження змін до нормативних актів з проведення контрольних заходів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Проведення вибіркового контролю суб’єктів, на яких проводилися контрольні заходи з метою виявлення фактів використання в особистих цілях особою, яка проводила контрольний захід, службової інформації, отриманої під час перевірки (інспекції, аудиту, службового розслідування), працевлаштування рідних цієї особи або самої особи після її звільнення зі служби, незаконного отримання переваг, пільг, послуг, майна, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру За планом роботи УПЗтаВК МОУ УПЗтаВК МОУ Звіт за результатами додаткових перевірок.

Підвищення доброчесності персоналу структурних підрозділів МОУ, які проводять контрольні заходи

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Створення та забезпечення роботи єдиної Інформаційно- пошукової системи наказів МОУ, з доступом до неї персоналу МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, ОВУ До грудня 2023 року Відповідальний за розроблення: У IT МОУ, за участю ДПЦТтаІПуСО МОУ

Відповідальні за ведення та актуалізацію: ДЮЗ МОУ, ДІОРіК МОУ, СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ; ОВУ безпосередньо підпорядковані МОУ, АДССТ,

Створено та забезпечено роботу Інформаційно- пошукової системи наказів МОУ.

Підвищення якості актів, які розробляються в МОУ, зменшення можливості закладення корупціогенних норм до проектів актів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Створення та забезпечення роботи Автоматизованої системи обліку актів контрольних заходів МОУ Грудень 2023 року УІТ МОУ, за участю ДПЦТтаШуСО МОУ, УВК АГК ЗСУ, відповідальний за розроблення.

ДВА МОУ,П МОУ,

УПЗтаВК МОУ, ДФ МОУ,

УНМЗтаМВВта РНМЗ відповідальні за ведення та актуалізацію

Створено та забезпечено роботу Автоматизованої системи обліку актів контрольних заходів МОУ. Функціонування об’єднаної інформаційно- аналітичної системи контролю, полегшує запобігання матеріальних та фінансових порушень, попередження марних витрат коштів через неналежний рівень моніторингу усунення недоліків, виявлених під час проведення контрольних заходів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ та міжнародна допомога
7 Організація підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) викладачів, інформаційне та науково- методичне забезпечення проведення навчальних дисциплін (модулів) за тематикою внутрішнього контролю 2021-2024 роки ГІ МОУ, ДВОИ МОУ, ПУОУ, CIDS (за згодою) Проведено заняття, забезпечено підвищення компетенцій персоналу у сфері організації та забезпечення ефективності внутрішнього контролю У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ та міжнародна допомога
8 Проведення інспекційних заходів, спрямованих на перевірку стану виконання Плану управління ризиками Міністерства оборони України та усунення недоліків у здійсненні внутрішнього контролю в структурних підрозділах апарату Міноборони та інших органах військового управління за результатами аудитів органами державного фінансового контролю 2021 – 2024 роки ГІ МОУ, ДВА МОУ Звіти про результати контрольних заходів, якісне виконання Плану У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
9 Застосування на практиці структурними підрозділами апарату МОУ Методики оцінки стану організації та якості внутрішнього контролю (розробленої в МОУ за стандартами США та Європейського Союзу) Починаючи з 2021 року ГІ МОУ, СП МОУ, ОВУ Запроваджено інструменти оцінки якості внутрішнього контролю відповідно до кращих міжнародних практик У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ та міжнародна допомога
10 Проведення внутрішнього аудиту з метою запобігання фактам незаконного, неефективного та не результативного використання бюджетних коштів, оцінки функціонування системи внутрішнього контролю За зверненням УПЗтаВК МОУ ДВА МОУ Звіт та акт внутрішнього аудиту, який підтверджує або спростовує інформацію про неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
11 Інформування УПЗтаВК МОУ про можливі факти корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, для подальшої перевірки інформації За результатами внутрішнього аудиту ДВА МОУ Повідомлення про можливі порушення антикорупційного законодавства, виявлені за результатами проведення внутрішнього аудиту.

Звіт за результатами попередньої перевірки інформації та, у разі підтвердження інформації, звіт за результатами внутрішньої (службової) перевірки

3. Запровадження ефективних механізмів роботи з викривачами корупції

1 Організація та контроль виконання заходів, передбачених Розділом VIII “Захист викривачів” Закону України “Про запобігання корупції-”, Порядком прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, перевірки та належного реагування на такі повідомлення, затвердженим наказом УПЗтаВК МОУ від 27.10.2020 №8 2021-2024 роки УПЗтаВК МОУ Проведено заходи. Забезпечення виконання рекомендованих заходів та моніторинг повідомлень про факти корупції У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Розроблення, затвердження Положення щодо механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення Затвердження: до березня 2022 року; моніторинг виконання: 2022 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ Нормативним актом МОУ затверджено Положення, яким визначатимуться механізми заохочення та формування культури повідомлення та порядок їх впровадження, організовано перевірку його виконання У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Розроблення пам’яток щодо: організації співпраці з викривачами; До березня 2022 року УПЗтаВК МОУ Розроблено та розповсюджено пам’ятки щодо правового статусу викривача, етичного ставлення до осіб, які повідомляють про корупцію, каналів повідомлень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Участь у розробленні змін до законодавства щодо особливостей захисту військовослужбовців-викривачів За рішенням НАЗК УПЗтаВК МОУ До антикорупційного законодавства та інших актів запропоновано внесення змін, враховано особливості захисту військовослужбовців- викривачів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Проведення комунікаційної кампанії та систематичне здійснення просвітницьких заходів щодо впровадження механізмів формування позитивно ставлення до викривачів, правової культури, якості повідомлень, системи стимулювання та статусу викривача, їх прав та гарантії захисту Щороку травень, листопад УПЗтаВК МОУ, НУОУ, ДІПуСОтаСК МОУ, УП1 МОУ, CIDS (за згодою) У військових ЗМІ оприлюднено інформаційні матеріали щодо участі свідомих громадян у виявленні корупції, захисті їх інтересів, умовах та каналах повідомлень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Проведення Науково- дослідним центром ГУМПЗ ЗСУ, у форматі вивчення стану корупції у ЗСУ, соціологічних досліджень щодо ставлення до корупції, викривачів та рівня готовності інформувати яро корупційні правопорушення Щороку грудень ДСГЗ МОУ, УПЗтаВК МОУ, НУОУ Звіт за результатами досліджень, надання пропозицій та рекомендацій за цією проблематикою У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Розроблення та включення до програм антикорупційних курсів ВВНЗ тематики з питань формування правової культури щодо ставлення до викривачів з боку колективу та керівників усіх рівнів, гарантій та механізмів правового захисту Серпень 2021 року ВВНЗ, НУОУ, УПЗтаВК МОУ, CIDS (за згодою) До програм антикорупційних курсів включено теми щодо взаємодії з викривачами У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Забезпечення зручних умов для повідомлень про порушення Закону України “Про запобігання корупції”, контроль функціонування внутрішніх каналів повідомлення в МОУ та ЗСУ, розміщення інфор маційного банеру “Повідом про корупцію” на офіційних вебсторінках військових частин, установ, організацій, а також забезпечення координації внутрішніх каналів повідом лення в МОУ з Єдиним електронним онлайн-порталом НАЗК для викривачів Розміщення: червень 2021 року; контроль роботи: щодня; координація з Єдиним порталом: після затвердження у НАЗК Порядку дії порталу УПЗтаВК МОУ, УПІ МОУ, CIDS, НАКО (за згодою) Організовано прийняття, розгляду та облік повідомлень.

Створено та забезпечено функціонування внутрішніх каналів повідомлення, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

4. Організація контролю дотримання вимог, обмежень, заборон, встановлених Законом України «Про запобігання корупції», забезпечення невідворотності відповідальності за порушення антикорупційного законодавства

1 Розроблення нормативного акта МОУ щодо запровадження механізмів заохочення доброчесної поведінки службових осіб та притягнення до відповідальності за порушення Кодексу доброчесної поведінки та професійної етики військових посадових осіб, державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України Березень 2022 року УПЗтаВК МОУ, НУОУ, Є IDS (за згодою) Видано акт, яким встановлюється механізмів притягнення до відповідальності за порушення стандартів доброчесної поведінки та відповідальності керівників за не реагування на факти грубого порушення правил етичної поведінки підлеглими У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування керівництво МОУ та НАЗК про виявлення конфлікзу інтересів та заходи, вжиті для його врегулювання За планом роботи УПЗтаВК МОУ на рік та місяць УПЗтаВК МОУ Доповідь про виявлення конфлікту інтересів та вжиті заходи. Забезпечено ризик-орієнтований моніторинг наявності конфлікту інтересів керівників державних підприємств, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, підроз-ділів військової прийомки, військово- лікарських закладів, кандидатів на посади, інших категорій службових осіб У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, у тому числі розгляд повідомлень про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, стосовно обмежень щодо використання службових повноважень чи свого становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності укладання трудових договорів після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування спільної роботи близьких осіб За планом роботи УПЗгаВК МОУ на рік та місяць УГІЗтаВК МОУ, ГУМР, КСВ ЗСУ Доповіді за результатами перевірок повідомлень.

Забезпечено системний моніторинг дотримання заборон та обмежень встановлених Законом України “Про запобігання корупції”

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Уточнення, доведення та роз’яснення методичних рекомендацій щодо організації компанії декларування, контролю за поданням декларацій та методики заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Щороку з 01 січня по 31 березня УПЗтаВК МОУ, керівники СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, інших ОВУ Затверджено та оприлюднено методичні рекомендації щодо декларування, суттєво знижено кількість пов’язаних з цим порушень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Налагодження на постійній основі співпраці з НАЗК, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції та іншими правоохоронними органами для належного реагування на можливі та зафіксовані факти корупції Постійно УПЗтаВК МОУ Проведення спільних заходів та оперативний обмін інформацією щодо виявлення корупції, перевірки інформації про можливі факти корупційних правопорушень У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Інформування Міністра оборони України, НАЗК, інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та інших порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” 2021 -2024 роки УПЗтаВК МОУ Доповідь Міністру оборони України та повідомлення на адресу НАЗК У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
7 Моніторинг офіційного вебпорталу ’‘Судова влада України”, Єдиного державного реєстру судових рішень з метою отримання інформації щодо результатів розгляду відповідної справи судом, вироки (ухвали) суду, які набрали законної сили У разі отримання офіційної інформації про правопорушення УПЗтаВК МОУ Доповідь за результатами моніторингу розгляду справ у суді та прийнятих судом рішень стосовно вчинення працівником відповідального суб’єкта корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, здійснює У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
8 Ведення обліку працівників відповідального суб’єкта, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією Постійно УПЗтаВК МОУ за апарат МОУ, Командири і начальники ОВУ за підпорядковані підрозділи та військові частини Журнал обліку осіб притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, Журнал обліку подій і кримінальних правопорушень, Журналу обліку протоколів, справ, рішень щодо адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією

5. Проведення інформаційно-методичних та роз’яснювальних кампаній щодо підвищення рівня доброчесності в оборонному відомстві

1 Організація виконання щорічного Плану заходів з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції Міністерства оборони України 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДІПСОтаСК МОУ, УПтаІ МОУ Проведено заходи.

Підвищено рівень внутрішніх і зовнішніх комунікацій у сфері запобігання корупції

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Доведення до військовослужбовців та працівників ЗСУ випадків корупційних правопорушень чи правопорушень, пов’язаних з корупцією, що скоєні у ЗСУ та відповідальності за вчинене Щотижня Керівники органів військового управління, командири військових частин, ГУ ВСП Інформаційні бюлетені.

Особовий склад володіє інформацією про випадки корупційних правопорушень

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
3 Проведення інформаційних кампаній:

– до Міжнародного дня боротьби з корупцією;

– за підсумками роботи щодо запобігання корупції протягом минулого року та з метою оприлюднення інформації, яка надається від МОУ, до Національного агентства для підготовки національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики;

– щодо порядку подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а також забезпечення поширення методичних рекомендацій серед суб’єктів декларування;

– спрямованих на формування у військовослужбовців та працівників ЗСУ нульової толерантності до корупції;

– поширення інформації про антикорупційне законодавство, практику його застосування, роз’яснення найбільш важливих антикорупційних заходів, що здійснюються в державі;

– з метою роз’яснення форм і методів недопущення та розв’язання “конфлікту інтересів”, видів відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

– щодо методики роботи 3 повідомленнями про порушення антикорупційного законодав ства, захист викривачів

Щороку:

до 09 грудня

до 10 лютого

 

до 31 березня

до 31 травня

до 31 липня

до 30 вересня

до 30 листопада

УПЗтаВК МОУ, ДІПСОтаСК МОУ, УПтаІ МОУ, ГУ ВСП ЗСУ Публікації в ЗМІ, інформація на офіційному сайті МОУ, звіти про проведення комунікацій в інших формах У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
4 Забезпечення регулярного публічного звітування, проведення медіа-брифінгів з питань запобігання та виявлення корупції з представниками засобів масової інформації За планом УПтаї МОУ Керівний склад МОУ, начальник УПЗтаВК МОУ Матеріали інтерв’ю розміщено на сайті Інформаційного агентства МОУ Армія INFORM та сайтах його партнерів У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
5 Співпраця з Інформаційним агентством МОУ Армія INFORM, надання для розміщення інформаційних матеріалів на його офіційному вебсаиті (рубрика “Повідом про корупцію”).

Публічне звітування щодо прогресу в реалізації антикорупційних ініціатив до Міжнародного дня боротьби з корупцією

Постійно

 

Щороку до 9 грудня

УПЗтаВК МОУ

 

Керівний склад МОУ

Інформаційні матеріали, інтерв’ю, брифінги У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
6 Поширення інформації за результатами антикорупційної роботи, систематичне оновлення матеріалів окремого розділу з антикорупційної тематики “Запобігання проявам корупції” на офіційному вебсаиті МОУ Щомісяця УПЗтаВК МОУ, УПтаі МОУ Актуалізовано інформаційні матеріали щодо стану роботи за напрямом запобігання та виявлення корупції У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

6. Налагодження партнерських відносин з громадськістю в частині здійснення антикорупційних заходів

1 Підтримання співпраці з Громадською радою при Міністерстві оборони України, залучення її представників (за згодою) до аналізу та оцінки корупційних ризиків, розроблення (внесення змін) до Антикорупційної програми МОУ, проектів нормативно- правових актів, надання інформації про діяльність щодо запобігання корупції 2020 – 2024 роки ДстаГЗ МОУ, УПЗтаВК МОУ, Громадська рада при МОУ Проведено громадські слухання, зустрічі, обговорення та інші заходи У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ
2 Проведення спільних заходів з Експертним антикорупційним консультативно-дорадчим комітетом та його секретаріатом щодо реалізації Антикорупційної програми МОУ та оцінки корупційних ризиків 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, НУОУ, ДМОС МОУ Проведено спільні заходи. Забезпечено незалежний громадський і міжнародний контроль за реалізацією Антикорупційної програми МОУ, оцінки корупційних ризиків За рахунок міжнародної допомоги
3 Співробітництво 3 Незалежною антикорупційною комісією (НАКО), щодо формування доброчесності, виявлення та оцінки корупційних ризиків, розроблення антикорупційних нормативно-правових актів 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДМОС МОУ НАКО Проведено спільні заходи У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, та міжнародної допомоги
4 Підтримання партнерських відносин та реалізація спільних заходів у сфері запобігання корупції з урядово-громадською ініціативою “Разом проти корупції” та Радою сприяння імплементації реформ МОУ 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ Рада сприяння імплементації реформ МОУ Проведено спільні заходи.

Участь у реалізації антикорупційних проектів

У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ

7. Поглиблення міжнародного співробітництва у сфері розбудови доброчесності та зниження корупційних ризиків

1 Забезпечення імплементації принципів Програми НАТО з розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків у роботі оборонних і безпекових інституцій у діяльність складових сектору безпеки і оборони України (Програма ВІ) 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДМОС МОУ Організовано виконання Робочого плану (дорожньої карти) для України з реалізації Програми ВІ У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, та міжнародної допомоги
2 Організація виконання антикорупційних заходів за міжнародними програмами: Річної національної програми під егідою Комісії Україна- НАТО (РНП);

Цілі G0204 “Забезпечення доброчесності в рамках Міноборони та Збройних Сил України” пакету Цілей партнерства України з НАТО в межах участі України в Процесі планування та оцінки сил в 2021 році (ППОС); надання безпекової допомоги США

2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДМОС МОУ Організовано виконання заходів, передбачених у програмах РНП та ППОС в частині стосовно запобігання корупції та розбудови доброчесності У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, та міжнародної допомоги
3 Впровадження рекомендацій експертів НАТО, визначених у Звіті за результатами експертного аналізу проведеної в Україні Самооцінки стану виконання Програми розбудови доброчесності на предмет виявлення корупційних ризиків і загроз у секторі безпеки та оборони 2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДМОС МОУ, СП МОУ, ОВУ У процесі організації діяльності з питань запобігання та виявлення корупції, розроблено в нормативні акти МОУ, програми і плани, які враховують рекомендації експертів НАТО У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, та міжнародної допомоги
4 Співробітництво з Центром зниження корупції в оборонному секторі Міністерства оборони Королівства Норвегії (CIDS).

Реалізація Плану заходів із впровадження Проекту щодо зміцнення доброчесності та зниження корупційних ризиків здійснення державних закупівель, управління персоналом

2021 – 2024 роки УПЗтаВК МОУ, ДДЗтаПМР МОУ, ДКП МОУ, ДВОН МОУ, НУОУ (CIDS за згодою) Здійснено заходи щодо співробітництва за визначеними у Проекті напрямами У межах бюджетних асигнувань, передбачених МОУ, та міжнародної допомоги
Начальник Управління з питань
запобігання та виявлення корупції
Міністерства оборони України
полковник юстиції
І. Чухрай

Перелік скорочень

ДПуСО МОУ Директорат політики у сфері оборони МОУ
ГІ МОУ Головна інспекція МОУ
ДЮЗ МОУ Департамент юридичного забезпечення МОУ
ДВА МОУ Департамент внутрішнього аудиту МОУ
ДКП МОУ Департамент кадрової політики МОУ
ДФ МОУ Департамент фінансів МОУ
УПЗтаВК МОУ Управління з питань запобігання та виявлення корупції МОУ
УОДТ МОУ Управління охорони державної таємниці МОУ
АДССТ Адміністрація Державної спеціальної служби транспорту
ДВІІтаСП МОУ Департамент воєнної політики та стратегічного планування МОУ
ДВОН МОУ Департаменту військової освіти і науки МОУ
НУОУ Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
ДДЗтаПМР МОУ Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ
ГУМР Головне управління майна та ресурсів
ЦУКЯ Центральне управління контролю якості
УНМЗтаМВВтаРНМЗ Управління нормативно-методичного забезпечення та моніторингу володіння, використання та розпорядження нерухомого майна і земель
ДВТПРОтаВТ МОУ Департамент військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ
УВП МОУ Управління військових представництв МОУ
ГУ ВБтаБССП МОУ Головне управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення МОУ
УЕБтаПМД МОУ Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності МОУ
УЗРОтаВТ МОУ Управління забезпечення розвитку озброєння та військової техніки МОУ
УРКтаК МОУ Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації МОУ
ДІПуСОтаСК МОУ Директорат інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій МОУ
УПтаІ МОУ Управління преси та інформації МОУ
ДСтаГЗ МОУ Департамент соціального та гуманітарного забезпечення МОУ
ДПЦГтаИІуСО МОУ Директорат політики цифрової трансформації та інформаційної політики у сфері оборони МОУ
УІТ МОУ Управління інформаційних технологій МОУ
ДМОС МОУ Департамент міжнародного оборонного співробітництва МОУ
ДІОРтаК МОУ Департамент інформаційно-організаційної роботи та контролю МОУ
УФКтаСМОУ Управління фізичної культури і спорту МОУ
MB МОУ Мобілізаційний відділ МОУ
УДТН ЗСУ Управління державного технічного нагляду ЗСУ
ГДА МОУ Галузевий державний архів МОУ
ЦЗСДМОтаГШ ЗСУ Центр забезпечення службової діяльності МО та ГШ ЗСУ
АГКЗСУ Апарат Головнокомандувача ЗСУ
ГУП ГШ ЗСУ Головне управління персоналу ГШ ЗСУ
ВНУ ГШ ЗСУ Воєнно-наукове управління ГШ ЗСУ
ГУМПЗ ЗСУ Головне управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ
КОС ЗСУ Командування об’єднаних сил ЗСУ
КВЗтаКБ ЗСУ Командування Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ
КСЛ ЗСУ Командування Сил логістики ЗСУ
ГУ ВСПЗСУ Головне управління Військової служби правопорядку ЗСУ
КСПЗСУ Командування сил підтримки ЗСУ
KMC ЗСУ Командування Медичних сил Збройних Сил України
УРА ЗСУ Управління розвитку автоматизації ЗСУ
УЦВС ГШ ЗСУ Управління цивільно-військового співробітництва ГІН ЗСУ
Начальник Управління з питань
запобігання та виявлення корупції
Міністерства оборони України
​​​​​​​полковник юстиції
І. Чухрай

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів