Connect with us

Законодавство

Поліцейські вручатимуть повістки замість адміністративного затримання

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо уточнення деяких норм з метою недопущення протиправних дій та негідного ставлення до громадян України з боку представників держави в порушення Конституції України № 11336.

Змінами до ст. 22, 23, 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено уточнити, що у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ (або документ, що посвідчує його особу, і, за наявності таких обставин, документ чи його офіційно засвідчена копія, що підтверджує належність до категорії громадян, які не підлягають мобілізації, або документ, який підтверджує факт бронювання чи належність до категорії громадян, які підлягають бронюванню). Громадянин, чиї документи перевіряють, може здійснювати фото- і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів.

Після перевірки документів, у разі встановлення, що громадянин підлягає призову на військову службу під час мобілізації, але не з’явився до центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені у повістці (яку громадянин отримав, про що є підтвердження), уповноважена особа може вручити цьому громадянину повторну повістку про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Не допускається виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки на дату виписки або вручення відповідної повістки. Також не допускається застосування силових засобів впливу та примусу з метою доставлення громадянина до центру комплектування та соціальної підтримки без його письмової згоди.

Читайте також: Критично важливі підприємства можуть бронювати військовозобов’язаних через Дію

Якщо в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки вважають, що надані документи не містять достатніх підстав для надання відстрочки, про це громадянина інформують письмово, з роз’ясненням причин відмови в оформленні відстрочки та вичерпним переліком документів, які треба надати для отримання відповідної відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. У разі відсутності відповідної оформленої відстрочки, громадянин зобов’язаний пред’являти уповноваженим особам документи, які підтверджують право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (або офіційно засвідчені копії).

Крім того, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертатиметься до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо розшуку громадянина та вручення йому повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а не щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.