Міністерство оборони України
Міністерство освіти і науки України
НАКАЗ
09.11.2020 № 1383/402
Про затвердження Положення про Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Положення про військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України від 15 серпня 2018 року № 910/412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2018 року за № 1229/32681,
НАКАЗУЄМО:
1. Внести зміни до Положення про Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України від 01.12.2016 р. № 1455/652, виклавши його в редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки України та заступника Міністра оборони України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Т. в. о. Міністра освіти і науки України С. Шкарлет |
Міністр оборони України А. Таран |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки
України, Міністерства оборони
України від 01.12.2016 р. № 1455/652
(у редакції наказу Міністерства
освіти і науки України, Міністерства
оборони України
від 09.11.2020 року
№ 1383 /402)
ПОЛОЖЕННЯ
про Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає засади функціонування Інституту Військово-Морських Сил (далі – Інститут) Національного університету “Одеська морська академія” (далі – НУ “ОМА”).
1.2. Положення розроблено відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про військовий обов’язок і військову службу”, Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.02.2012 р. №48 (зі змінами), Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 р. № 719/1289 (зі змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31.12.2015 р. за № 1678/28123, Інструкції про порядок заміщення на конкурсній основі вакантних посад науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 19.10.2016 р. № 542/1255, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.11.2016 р. за № 1461/29591, Типових нормативів для розроблення штатів (штатних розписів) вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та військових ліцеїв, затверджених наказом Міністерства оборони України від 23.02.2018 р. № 82 (зі змінами), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.03.2018 р. №340/31792, Положення про військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України від 15.08.2018 р. №910/412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2018 р. за № 1229/32681, Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 27.07.2016 р. № 385 (зі змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22.08.2020 р. за № 1172/29302, Статуту Національного університету “Одеська морська академія”.
1.3. Інститут є військовим навчальним підрозділом НУ “ОМА” і провадить свою діяльність відповідно до Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших нормативно- правових актів, Статуту Національного університету “Одеська морська академія” та цього Положення.
1.4. Інститут створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 433 “Про реорганізацію факультету Військово- Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”.
Реорганізація та ліквідація Інституту здійснюється згідно з рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства оборони України (далі — Міноборони), погодженим із Міністерством освіти і науки України (далі – МОН).
Повне офіційне найменування: Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”.
Скорочене офіційне найменування: ІВМС НУ “ОМА”.
Повне та скорочене найменування англійською мовою: Naval Institute of National University “Odessa Maritime Academy” та NINU “OMA”.
Місцезнаходження ІВМС НУ “ОМА”: вул. Дідріхсона, 8, м. Одеса, 65029, Україна.
Телефон: (048) 733-16-90.
Факс: (048) 733-16-90.
Електронна адреса: [email protected].
Веб-сторінка: http://onma.edu.uа.
1.5. Інститут має печатку із зображенням Державного Герба України, найменуванням закладу вищої освіти та своїм найменуванням, Бойовий Прапор, затверджену у встановленому порядку власну символіку, реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України.
Інститут має окремі права та обов’язки юридичної особи щодо ведення самостійного фінансового та військового господарства (крім квартирно- експлуатаційного господарства), може набувати майнових та особистих немайнових прав і нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді у визначених законом випадках.
Перелік спеціальностей (спеціалізацій), за якими в Інституті здійснюється підготовка військових фахівців за відповідними рівнями вищої освіти, визначається згідно з законодавством України.
Чисельні показники прийому на навчання та службове становище (статус) осіб, які навчаються в Інституті з кожної спеціальності (спеціалізації) підготовки, визначаються наказами Міноборони та МОН.
Підготовка військових фахівців в Інституті за замовленням інших центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво відповідними військовими формуваннями, здійснюється згідно із законодавством України.
Підготовка фахівців для збройних сил іноземних держав здійснюється за міждержавними договорами та угодами про військове та військово-технічне співробітництво в галузі військової освіти відповідно до законодавства України.
1.6. Перевірка діяльності Інституту здійснюється відповідно до законодавства України та наказів Міноборони, МОН.
1.7. Інститут функціонує з метою:
– підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військових фахівців за відповідними рівнями вищої освіти для проходження військової служби у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також правоохоронних органах спеціального призначення (далі – ЗС України та інші військові формування);
– військової підготовки громадян України (далі – громадян) за програмою підготовки офіцерів запасу;
– організації та проведення наукової, науково-технічної, інноваційної та методичної діяльності;
– здійснення військово-патріотичного виховання.
1.8. В Інституті здійснюється навчання курсантів, студентів, громадян за програмою підготовки офіцерів запасу (далі – особи, які навчаються). Освітні послуги надаються відповідно до законодавства України.
Підготовка військових фахівців здійснюється із залученням науково- педагогічних (педагогічних) працівників і використанням матеріально- технічної бази НУ “ОМА”, Інституту, Міноборони та підпорядкованих йому військових формувань.
1.9. Управління Інститутом у межах компетенції здійснюють Міноборони та МОН.
Інститут підпорядковується Командуванню Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі — ВМС ЗС України), у сфері реалізації освітньої діяльності – керівництву НУ “ОМА”.
Безпосереднє управління діяльністю Інституту здійснює начальник Інституту.
З питань організації підготовки військових фахівців начальник Інституту керується наказами (директивами) Міноборони, МОН та ректора НУ “ОМА”.
З питань організації служби військ начальник Інституту керується статутами Збройних Сил України, наказами (директивами) Міноборони, Генерального штабу ЗС України та начальника гарнізону в межах місця дислокації.
2. Основні завдання діяльності, права та обов’язки Інституту
2.1. Основними завданнями діяльності Інституту є:
– повне та якісне виконання державного замовлення на підготовку військових фахівців для ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів сектору безпеки і оборони України відповідно до ліцензованого обсягу;
– підготовка та підвищення кваліфікації військовослужбовців ЗС України;
– військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу;
– підготовка військових фахівців для збройних сил іноземних держав відповідно до міждержавних договорів та угод в галузі військової освіти відповідно до законодавства України;
– провадження наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом проведення наукових досліджень та забезпечення науково-технічної творчості учасників освітнього процесу і використання отриманих результатів в освітньому процесі;
– участь у міжнародних освітніх та наукових програмах;
– налагодження міжнародних зв’язків і провадження міжнародної діяльності в галузі міжнародного військового співробітництва за напрямками діяльності Інституту;
– підготовка й видання монографій, підручників, навчальних посібників та іншої наукової (навчально-методичної) літератури;
– проведення виховної роботи та соціально-психологічне забезпечення освітнього процесу;
– виховання глибокого почуття любові до України та її народу, формування необхідних професійних якостей і психологічної готовності захищати Українську державу, розвиток творчого ставлення до навчання і високої культури поведінки у осіб, які навчаються;
– формування особистості шляхом національно-патріотичного і правового виховання та утвердження в учасників освітнього процесу лідерських і моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, здорового способу життя, уміння вільно і творчо мислити в сучасних умовах;
– проведення військово-професійної орієнтації та військово-патріотичного виховання молоді;
– розвиток і вдосконалення навчальної, матеріально-технічної бази;
– провадження діяльності, пов’язаної із захистом державної таємниці;
– планування та організація комплектування Інституту особовим складом в мирний час та в особливий період;
– ведення фінансового господарства, планування та організація всебічного забезпечення повсякденної діяльності підрозділів Інституту;
– забезпечення документування управлінської діяльності, збереженість службових документів, у тому числі електронних, що утворюються в процесі діяльності Інституту, своєчасне представлення їх на державне зберігання до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України, відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України;
– забезпечення розробки та вжиття необхідних та обґрунтованих заходів для запобігання і протидії корупції у діяльності Інституту, регулярне оцінювання корупційних ризиків у його діяльності;
– забезпечення дотримання особовим складом заходів з охорони праці, законності та внутрішнього порядку;
– забезпечення виконання заходів в умовах особливого періоду;
– виконання інших завдань згідно вимог діючого законодавства України.
2.2. Інститут відповідно до своїх завдань має право:
– самостійно планувати і визначати форми організації освітнього процесу;
– планувати і проводити фундаментальні і прикладні наукові дослідження за напрямками діяльності Інституту за рахунок виділених бюджетних коштів і додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством;
– розробляти правила прийому на навчання;
– запроваджувати рейтингове оцінювання освітніх, науково-дослідницьких та інноваційних досягнень учасників освітнього процесу;
– проводити спільну діяльність з іншими закладами вищої освіти, вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладав вищої освіти, науковими установами та іншими юридичними особами на підставі відповідних договорів;
– брати участь у межах своєї компетенції у роботі над проектами нормативно-правових актів;
– визначати порядок роботи і правила внутрішнього розпорядку;
– залучати до освітньої діяльності та наукової роботи на умовах сумісництва (погодинної оплати) досвідчених і провідних діячів науки і техніки, висококваліфікованих фахівців ЗС України (інших військових формувань), органів державної влади, підприємств, установ та організацій;
– виходити з пропозиціями щодо присвоєння почесних звань;
– здійснювати редакційно-видавничу діяльність у встановленому порядку;
– укладати колективний договір в межах компетенції Інституту;
– створювати тимчасові творчі колективи за участю військовослужбовців та працівників для наукової діяльності;
– отримувати кошти від фізичних та юридичних осіб за надання освітніх послуг із військової підготовки громадян України, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу;
– розпоряджатись власними надходженнями, зокрема, від надання платних освітніх послуг, у визначеному законодавством порядку;
– набувати, орендувати, закуповувати, замовляти за рахунок виділених державних коштів чи власних надходжень необхідне майно (товари, роботи, послуги) згідно з законодавством України;
– в межах повноважень, встановлених законодавством, списувати з балансу військове майно, у якого завершились граничні терміни використання, або стало непридатним для подальшої експлуатації;
– отримувати на безоплатній основі майно, кошти і матеріальні цінності (будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби тощо) від органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, громадян і благодійних фондів у порядку, передбаченому законодавством, для розвитку матеріально-технічної бази, забезпечення освітнього процесу, поліпшення побутових умов, профілактики захворювань та зміцнення здоров’я особового складу Інституту;
– спрямовувати кошти, отримані з державного бюджету за загальним і спеціальним фондами, на забезпечення потреб Інституту відповідно до затверджених бюджетних призначень (асигнувань);
– відповідно до законодавства України брати участь у підтриманні міжнародних зв’язків у галузі військової освіти і науки;
– здійснювати представництво інтересів Інституту в судах та інших юрисдикційних органах України;
– здійснювати інші повноваження, що не суперечать законодавству України.
2.3. Інститут зобов’язаний:
– дотримуватись державних стандартів вищої освіти та виконувати договірні зобов’язання;
– створювати належні умови для проведення освітньої, наукової, інноваційної та інших видів діяльності;
– забезпечувати розроблення та вжиття заходів, необхідних для запобігання і протидії корупції;
– дотримуватися вимог фінансової дисципліни та зберігати державне майно;
– здійснювати контроль за збереженням службових документів, у тому числі електронних, що утворюються в процесі діяльності Інституту та своєчасним представленням їх на державне зберігання до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України, відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України;
– дотримуватись норм охорони праці та забезпечувати соціальний захист наукових і науково-педагогічних працівників, курсантів (студентів, слухачів) та інших учасників освітнього процесу.
3. Структура, органи управління та особовий склад Інституту
3.1. Інститут складається з таких структурних підрозділів: Управління, основні підрозділи (кафедри, науково-дослідний центр, підрозділи курсантів), підрозділи забезпечення.
Залежно від особливостей організації освітнього процесу в Інституті в межах штатної чисельності можуть створюватися інші структурні підрозділи.
3.2. Структура та чисельність особового складу Інституту визначається штатом, кафедри підготовки офіцерів запасу, що готує громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, — штатним розписом.
Порядок розробки та затвердження штату Інституту визначається відповідним наказом Міноборони.
Штати (штатні розписи) складаються та щороку корегуються залежно від обсягів державного замовлення на підготовку військових фахівців.
Утримання військових посад за кошти фізичних осіб заборонено.
3.3. Управління в Інституті здійснюється начальником Інституту, його заступниками, керівниками кафедр Інституту відповідно до визначених повноважень.
3.4. Керівництво Інститутом здійснює начальник Інституту, який виконує обов’язки і користується правами, що визначені статутами ЗС України, Статутом Національного університету “Одеська морська академія” та цим Положенням.
Начальник Інституту є прямим начальником для усього особового складу і забезпечує готовність Інституту до переведення на функціонування в умовах особливого періоду, відповідає за морально-психологічний стан, індивідуальну підготовку, військову і трудову дисципліну особового складу, якість та повноту виконання замовлення на підготовку військових фахівців, стан освітньої, методичної і наукової діяльності, належну експлуатацію та збереження озброєння та військової техніки, а також забезпечення охорони державної таємниці, технічного захисту інформації та захисту іншої інформації з обмеженим доступом.
3.5. Вчена рада Інституту
Вчена рада Інституту є колегіальним органом, який вирішує основні питання функціонування Інституту.
Формування складу Вченої ради Інституту та її діяльність здійснюються відповідно до Статуту Національного університету “Одеська морська академія” та Положення про Вчену раду Інституту.
3.6. Орган громадського самоврядування, робочі та дорадчі органи
3.6.1. З метою вироблення стратегії та напрямів провадження освітньої та наукової діяльності, а також вирішення поточних питань життєдіяльності наказами начальника Інституту утворюються робочі та дорадчі (дорадчо-консультативні) органи (на громадських засадах) – конкурсні, атестаційні, відбіркові комісії тощо.
3.6.2. Органом громадського самоврядування Інституту є загальні збори трудового колективу (далі – Загальні збори), які скликаються не рідше одного разу на рік.
Діяльність Загальних зборів, повноваження і права їх учасників регламентуються Положенням про загальні збори трудового колективу Інституту.
3.7. Особовий склад Інституту
3.7.1. Особовий склад Інституту поділяється на постійний і змінний.
3.7.2. До постійного складу належать військовослужбовці та працівники, що працюють в Інституті на постійній основі.
3.7.3. До змінного складу Інституту належать військовослужбовці (курсанти), студенти, які навчаються і не мають військових звань осіб офіцерського складу, а також громадяни України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу, слухачі курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Порядок проходження військової служби (навчання) за контрактом курсантами Інституту визначається Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10.12.2008 р. № 1153/2008 (зі змінами).
3.8. Призначення військовослужбовців на посади, які не є посадами науково-педагогічних працівників, здійснюється відповідно до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 р. № 170, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 19.05.2009 р. за №438/16454 (зі змінами), згідно діючого законодавства.
3.9. Призначення цивільних осіб на посади постійного складу Інституту здійснюється згідно з наказами начальника Інституту.
3.10. Військовослужбовці Інституту проходять військову службу відповідно до законодавства України.
Забезпечення (за всіма видами) військовослужбовців, призначених на штатні посади Інституту, здійснюється за рахунок Міноборони.
3.11. До науково-педагогічних працівників Інституту належать військовослужбовці та працівники ЗС України, які обіймають посади науково- педагогічних працівників Інституту.
Вимоги до кандидатів на заміщення посад науково-педагогічних працівників Інституту встановлюються відповідно до Інструкції про порядок заміщення на конкурсній основі вакантних посад науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, що належать до сфери управління Міноборони, затвердженої наказом Міністерства оборони України, Міністерством освіти і науки України від 19.10.2016 р. №542/1255, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.11.2016 р. за № 1461/29591 (зі змінами).
За умови відповідності претендентів на посади науково-педагогічних працівників встановленим вимогам перевага надається особам, які мають статус учасника бойових дій відповідно до законодавства.
3.12. До наукових працівників Інституту належать працівники ЗС України, які обіймають посади у науковому підрозділі Інституту.
Вимоги до кандидатів на заміщення посад наукових працівників Інституту встановлюються відповідно до Інструкції з заміщення на конкурсній основі вакантних наукових посад у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та наукових установах Міністерства оборони України та Збройних Сил України, затвердженої наказом Міноборони від 26.06.2018 р. № 292 (зі змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.07.2018 р. за№ 840/32292.
3.13. Науково-педагогічні та наукові працівники з числа військовослужбовців під час проведення занять з курсантами є їх прямими начальниками.
Завдання, визначені науково-педагогічними працівниками особам, які навчаються, під час проведення навчальних занять, є обов’язковими для виконання.
3.14. Науково-педагогічні, наукові працівники Інституту, крім прав та обов’язків, передбачених Законом України “Про вищу освіту”, Іншими законами України та Статутом Національного університету “Одеська морська академія”, мають додаткові права:
– брати участь в обговоренні та вирішенні через органи управління Інституту питань методичної, виховної роботи, освітньої, наукової, науково- технічної та інноваційної діяльності Інституту;
– брати участь у наукових дискусіях, конференціях, симпозіумах, інших заходах, проводити наукові випробування та публікувати їх результати у встановленому порядку відповідно до законодавства України, брати безпосередню участь у втіленні результатів досліджень в освітній процес і практику військ (сил) разом із замовниками на підготовку військових фахівців.
3.15. Особи з числа науково-педагогічних та наукових працівників зобов’язані:
– знати вимоги нормативно-правових актів з організації освітнього процесу, зміст освітніх програм, розробляти програми навчальних дисциплін, роль та місце навчальних дисциплін, з яких вони проводять заняття;
– здійснювати на високому фаховому рівні освітню та методичну діяльність зі своєї навчальної дисципліни, забезпечувати високу ефективність освітнього процесу, об’єктивно оцінювати знання та вміння осіб, які навчаються, сприяти розвитку в них самостійності, розумної ініціативи, творчих здібностей у процесі засвоєння навчальних дисциплін;
– розробляти методичне забезпечення для самостійної роботи здобувачів вищої освіти;
– здійснювати наукові дослідження, брати участь у впровадженні їх результатів у військах (силах) та в освітній процес, активно залучати до цієї роботи курсантів (слухачів, студентів);
– керувати воєнно-науковою роботою здобувачів вищої освіти;
– вивчати і впроваджувати в процес навчання і виховання курсантів (слухачів, студентів) досвід бойової підготовки військ (сил), передовий педагогічний досвід;
– здійснювати під час освітнього процесу виховання осіб, які навчаються, формувати в них готовність до захисту державних інтересів України;
– забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо охорони державної таємниці, технічного захисту інформації та захисту інформації з обмеженим доступом.
Відповідно до рішення Вченої ради особи, які мають науковий ступінь, можуть здійснювати наукове керівництво підготовкою науково-педагогічних кадрів.
3.16. Посадові інструкції для посад науково-педагогічних та наукових працівників розробляються у встановленому порядку і затверджуються начальником Інституту.
3.17. Командири підрозділів курсантів – начальники курсів, курсові офіцери є прямими начальниками курсантів та відповідають за стан навчання, військової дисципліни та виховання курсантів, знання й точне виконання ними вимог статутів ЗС України, розпорядку дня, підтримання внутрішнього порядку в підрозділах, збереження та підтримка належного стан озброєння, військової техніки, військового майна, яке належить підрозділу.
Посади командирів підрозділів курсантів обіймають офіцери, які мають досвід військової служби у військах (силах) не менше ніж два роки.
3.18. Командири підрозділів курсантів, крім прав, передбачених статутами ЗС України, мають право:
– обирати і бути обраними до Вченої ради Інституту;
– брати участь у розробленні й обговоренні основних питань методичної, виховної роботи, освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності;
– бути присутніми на всіх видах занять, що проводяться з курсантами підпорядкованих їм підрозділів;
– брати участь у наукових дискусіях, конференціях і семінарах, проводити наукові дослідження і публікувати їх результати в установленому порядку.
3.19. Командири підрозділів курсантів зобов’язані:
– знати особисті якості курсантів, їхню поточну успішність у навчанні і з урахуванням цього проводити індивідуальну виховну роботу, розвивати і вдосконалювати в них військово-професійні якості, формувати рішучість і наполегливість, хоробрість і вірність, відданість Батьківщині;
– знати основні вимоги нормативно-правових актів щодо підготовки військових фахівців та організації освітнього процесу Інституту, вимоги освітніх програм та основний зміст програм навчальних дисциплін підготовки підлеглих курсантів;
– виховувати у курсантів цілеспрямованість, волю, високу відповідальність за результати своєї праці, дисциплінованість, розвивати фізичну витривалість;
– формувати у курсантів прагнення до постійного отримання та поновлення знань, навички організації навчальної праці й управлінської діяльності, здатності до ініціативного, творчого і відповідального вирішення практичних завдань;
– здійснювати постійний контроль і надавати допомогу курсантам у навчанні, організації та забезпеченні їх самостійної роботи, підтримувати постійний зв’язок Із науково-педагогічними працівниками кафедр;
– бути для курсантів взірцем бездоганного виконання службового обов’язку, ретельності, творчого ставлення до справи, високої культури та моралі;
– брати участь у проведенні навчань і занять з тактичної, тактико- спеціальної підготовки та з інших навчальних дисциплін загальновійськової підготовки, в організації та керівництві військовим стажуванням і практикою курсантів;
– виявляти турботу про своєчасне і повне забезпечення курсантів усіма видами забезпечення, створення їм умов для творчого опанування обраного військового фаху;
– підтримувати військову дисципліну і внутрішній порядок, формувати у курсантів мотивацію до здорового способу життя, проводити роботу з попередження шкідливих звичок;
– брати участь у профорієнтації вступників до Інституту, у відборі їх для вступу до Інституту, укладенні контракту та розподілі випускників;
– забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо охорони державної таємниці, технічного захисту інформації та захисту інформації з обмеженим доступом і вимагати цього від підлеглих.
3.20. До підрозділів забезпечення Інституту входять військовослужбовці та працівники ЗС України, які обіймають відповідні посади згідно зі штатом.
Посади у підрозділах забезпечення комплектуються військовослужбовцями та працівниками, які мають необхідну професійну підготовку, достатні практичні навички в роботі за фахом.
Функціональні обов’язки посадових осіб підрозділів забезпечення визначає начальник Інституту, відповідні посадові інструкції затверджуються у встановленому порядку.
3.21. Права та обов’язки осіб, які навчаються в Інституті, визначені Законом України “Про вищу освіту”, Статутом Національного університету “Одеська морська академія” та Положенням про функціональні обов’язки особового складу Інституту.
4. Права та обов’язки начальника Інституту
4.1. Функціональні обов’язки начальника Інституту визначаються відповідно до статутів Збройних Сил України, наказів (директив) Міноборони, МОН, Командування ВМС ЗС України, Статуту Національного університету “Одеська морська академія” ї визначені у цьому Положенні:
Начальник Інституту зобов’язаний:
• постійно підтримувати готовність Інституту до функціонування в умовах особливого періоду;
• забезпечувати виконання освітніх (освітньо-професійних) програм підготовки військових фахівців;
• організовувати та здійснювати контроль навчальної, методичної, наукової, інноваційної та виховної роботи в Інституті;
• організовувати розроблення навчальних планів, програм навчальних дисциплін підготовки військових фахівців, забезпечувати повне і якісне їх виконання;
• уживати заходів щодо зміцнення військової та трудової дисципліни особового складу і підтримання правопорядку в Інституті;
• розробляти правила внутрішнього розпорядку Інституту, забезпечувати та контролювати їх виконання;
• своєчасно готувати та подавати у встановленому порядку пропозиції щодо корегування штату (штатного розпису) Інституту, забезпечувати дотримання штатно-фінансової дисципліни у межах компетенції;
• визначати перелік службових обов’язків, організовувати розроблення та затвердження посадових інструкцій для усіх категорій особового складу Інституту і забезпечувати контроль за їх виконанням;
• розподіляти функції управління Інститутом між своїми заступниками і затверджувати перелік їхніх службових обов’язків;
• визначати навчальне навантаження науково-педагогічних, (педагогічних) працівників Інституту в межах, що встановлюються відповідно до вимог нормативно-правових актів Міноборони та МОН;
• уживати заходів щодо постійного вдосконалення освітнього процесу і втілення передових методів навчання і виховання осіб, які навчаються, забезпечувати проведення занять на високому науковому і методичному рівнях;
• організовувати роботу з військово-професійної орієнтації та професійного психологічного відбору громадян, які виявили бажання навчатися за програмою підготовки офіцерів запасу;
• організовувати та проводити відбір громадян, які залучаються до військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
• брати участь у розробленні кваліфікаційних характеристик офіцерів запасу з відповідних військово-облікових спеціальностей, які визначають вимоги до їх підготовки;
• подавати пропозиції щодо відрахування та поновлення на навчання громадян, які залучаються до військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
• підтримувати зв’язок з військовими частинами, установами, військовими навчальними закладами, підприємствами та організаціями з питань діяльності Інституту;
• організовувати та проводити атестування громадян, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу та успішно склали встановлені іспити, до присвоєння первинного військового звання “молодший лейтенант запасу”;
• особисто проводити навчальні заняття з особами, які навчаються, а також із військовослужбовцями Інституту з професійної підготовки;
• організовувати експлуатацію та збереження озброєння і військової техніки, що знаходиться на балансі Інституті;
• забезпечувати вдосконалення матеріально-технічної бази, складання і подання заявок до відповідних постачальних органів на отримання озброєння, військової техніки, паливно-мастильних матеріалів, військового майна та літератури для Інституту в межах табельної потреби та норм постачання;
• забезпечувати охорону праці, дотримання законності та внутрішнього порядку в Інституті та в місцях тимчасового виконання завдань особовим складом;
• забезпечувати охорону державної таємниці, захист іншої інформації з обмеженим доступом, технічний захист інформації та здійснювати контроль за їх станом;
• забезпечувати своєчасне подання встановленої звітності;
• забезпечувати регулярне оцінювання корупційних ризиків у діяльності особового складу Інституту і вживати запобіжних заходів щодо боротьби з корупцією у відповідності з вимогами Закону України “Про запобігання корупції”.
4.2. Права начальника Інституту:
Начальник Інституту користується правами, визначеними статутами ЗС України і нормативно-правовими актами Міноборони, в межах своїх повноважень видає накази, обов’язкові для виконання особовим складом Інституту, та має такі права:
– відповідно до законодавства України діяти від імені Інституту, представляти його в усіх органах, організаціях та установах;
– видавати накази та доручення у межах своїх повноважень;
– заохочувати особовий склад Інституту за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високі досягнення у науковій та освітній діяльності;
– порушувати питання про невідповідність посадових осіб Інституту займаній посаді;
– призначати службові розслідування за фактами порушення військової і трудової дисципліни, ініціювати у випадках, передбачених чинним законодавством України, питання щодо притягнення представників особового складу Інституту до відповідальності за адміністративні або кримінальні правопорушення;
– укладати с трудовим колективом Інституту колективний договір;
– встановлювати доплати й надбавки працівникам у порядку, визначеному законодавством України для військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
– у межах своєї компетенції призначати курсантів на посади та присвоювати їм військові звання сержантського складу;
– підписувати фінансово-планові, розрахунково-платіжні і звітні документи Інституту та укладати господарські договори;
– приймати на роботу та звільняти наукових, науково-педагогічних та інших працівників;
– здійснювати інші повноваження відповідно до чинного законодавства України.
5. Організація освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.
5.1. Освітня діяльність є основним видом діяльності Інституту і полягає у реалізації освітніх програм з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військових фахівців (включаючи офіцерів запасу), що передбачає здійснення заходів з організації та науково-методичного забезпечення всіх видів навчальних занять, самостійної роботи, практичної підготовки, діагностики результатів навчання, виховання і розвитку осіб, які навчаються, їх атестування та управління якістю освітнього процесу.
Освітній процес базується на принципах науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, незалежності від втручання будь-яких політичних партій, рухів, громадських та релігійних організацій.
Порядок організації освітнього процесу в Інституті визначається відповідно до законодавства.
Освітня діяльність в Інституті здійснюється на підставі ліцензій на провадження освітньої діяльності та передбачає видання випускникам документів про вищу освіту за умови акредитації відповідних освітніх програм.
Підготовка фахівців в Інституті здійснюється із залученням науково- педагогічних працівників і використанням матеріально-технічної бази НУ “ОМА”, Міноборони, ЗС України та інших військових формувань.
Освітній процес в Інституті реалізується за денною формою з використанням таких основних видів навчання, як лекція, семінар, групове і практичне заняття, самостійна робота курсантів (слухачів), контрольні заходи.
5.2. Науково-методичне забезпечення освітнього процесу Інституту здійснюється на підставі нормативно-правових актів Міноборони з урахуванням наукових досягнень у галузі вищої освіти та підготовки військових фахівців і передбачає розроблення навчально-методичної та організаційно-планувальної документації, видання науково-методичних праць.
5.3. Методична діяльність в Інституті є невід’ємною складовою частиною освітнього процесу.
Основними напрямами методичної діяльності є:
• підвищення методичної майстерності керівного складу, науково- педагогічних, начальників навчальних підрозділів Інституту;
• участь у розробленні та удосконаленні змісту стандартів вищої освіти;
• удосконалення змісту навчання через коригування програм навчальних дисциплін;
• впровадження в освітній процес досвіду бойових дій;
• науково-методичне забезпечення організації, проведення та управління якістю освітньої діяльності;
• створення та видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників, розроблення навчально-методичної та організаційно-планувальної документації;
• удосконалення методики, форм та технологій проведення всіх видів навчальних занять;
• упровадження в освітній процес передового досвіду кращих науково- педагогічних працівників;
• розроблення та вдосконалення навчально-методичних матеріалів, фондів кваліфікаційних (комплексних кваліфікаційних) завдань та тестів;
• проведення педагогічних (методичних) експериментів і втілення їх результатів в освітній процес, вивчення та реалізація в освітньому процесі вимог керівних документів, передового педагогічного досвіду та досвіду бойових дій;
• розроблення обґрунтованих рекомендацій щодо планування роботи науково-педагогічних працівників, курсантів (слухачів).
Основними формами методичної діяльності в Інституті є:
• проведення навчально-методичних (методичних) зборів, нарад, науково- методичних конференцій та семінарів;
• проведення інструкторсько-методичних, показових, відкритих та пробних занять;
• розроблення навчально-методичного матеріалу, практичного матеріалу, програми навчальної дисципліни та матеріалів для проведення занять;
• підготовка та написання підручників, навчальних посібників та Іншої навчально-методичної літератури;
• читання лекцій, надання доповідей та інформаційно-аналітичних повідомлень з питань методики навчання.
Центром методичної діяльності є кафедра. На засіданнях кафедри розглядаються питання вдосконалення структури й змісту навчальних дисциплін, методики проведення й матеріально-технічного забезпечення навчальних занять, підготовки науково-педагогічних кадрів і підвищення кваліфікації особового складу кафедри, проведення педагогічних (методичних) експериментів тощо. Рішення на засіданнях кафедри приймається більшістю голосів. Протоколи засідань підписуються секретарем і затверджуються начальником (завідувачем) кафедри.
На кафедрах можуть створюватись предметно-методичні комісії (далі – ПМК), до складу яких входять науково-педагогічні працівники, які разом провадять освітню діяльність із груп навчальних дисциплін (певного розділу дисципліни). До складу ПМК можуть залучатися науково-педагогічні працівники, які викладають суміжні дисципліни, керівний склад Інституту, командири підрозділів курсантів (слухачів).
На ПМК покладаються такі завдання:
• розроблення і вдосконалення методик викладання навчальних дисциплін;
• розроблення пропозицій щодо вдосконалення освітніх програм підготовки військових фахівців, навчальних планів та програм навчальних дисциплін;
• попередня підготовка, обговорення текстів лекцій, методичних розробок, а також інших навчально-методичних матеріалів з усіх видів навчальних занять та внесення їх на розгляд засідань кафедр;
• розроблення та обговорення змісту індивідуальних завдань для самостійної роботи курсантів та винесення їх на розгляд засідання кафедр;
• розроблення матеріалів навчально-методичного забезпечення самостійної роботи курсантів;
• узгодження змісту і методики викладання навчальної дисципліни з відповідною роботою споріднених ПМК;
• розроблення пропозицій щодо вдосконалення матеріально-технічної бази Інституту;
• розроблення залікових, екзаменаційних матеріалів та варіантів контрольних робіт;
• втілення в освітній процес передового досвіду військ (сил) та інших вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
5.4. Наукова, науково-технічна та інноваційна діяльність є невід’ємними складовими діяльності Інституту, що організовуються та здійснюються відповідно до законодавства України.
Науковий (науково-технічний) напрям діяльності реалізовується шляхом проведення наукових досліджень науковими і науково-педагогічними працівниками Інституту та участі в них осіб, які навчаються.
Інноваційна діяльність полягає у трансформації результатів наукових досліджень і розробок у новий чи покращений освітній продукт, процес практичної діяльності, підхід до реалізації освітніх послуг. Інтегрування вищої освіти та науки є важливою передумовою досягнення необхідного рівня якості підготовки фахівців і здійснюється в таких формах:
– використання у навчальному процесі результатів досліджень і досягнень науково-технічного прогресу;
– залучення осіб, які навчаються, до виконання наукових робіт і підготовки публікацій, участі у науково-практичних конференціях і семінарах;
– створення наукових гуртків воєнно-наукового товариства курсантів та студентів Інституту;
– проведення конкурсів серед здобувачів вищої освіти на кращий науковий винахід;
– залучення провідних вчених та наукових працівників науково-дослідних підрозділів до заходів освітнього процесу.
Основними завданнями наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності Інституту є:
– одержання нових науково-прикладних та конкурентоспроможних наукових результатів;
– впровадження в освітній процес підготовки фахівців із вищою освітою отриманих нових наукових, науково-технічних та науково-прикладних результатів;
– наукове супроводження процесу переходу Збройних Сил України на стандарти НАТО;
– наукове супроводження заходів освітнього процесу під час підготовки військових фахівців (розробка програмного забезпечення для освітнього процесу, впровадження та методичне супроводження дистанційного навчання);
– формування сучасного наукового кадрового потенціалу, здатного забезпечити розроблення та впровадження інноваційних наукових розробок.
5.5. Військово-патріотичне виховання в Інституті здійснюється за такими напрямами:
– розвиток і підтримка кращих національно-патріотичних, військових та бойових традицій, а також запровадження нових сучасних традицій і ритуалів відповідно до завдань Збройних Сил України і вимог часу;
– гуманітаризація освітнього процесу, організація воєнно-історичних досліджень, наукових заходів за проблематикою військово-патріотичного виховання, популяризація та впровадження їх результатів в освітній процес;
– формування у військовослужбовців високої моральної культури та духовності, створення необхідних умов для задоволення культурних та духовних потреб;
– створення умов для ефективного інформаційного забезпечення особового складу Інституту, захист інформаційного середовища та протидія негативним інформаційно-психологічним впливам;
– пропагування переваг здорового способу життя, культу соціально активної фізично розвинутої особистості.
5.6. Організація військової підготовки громадян України за програмою військової підготовки офіцерів запасу.
Проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу (далі — військова підготовка) організовується в Інституті відповідно до Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженої наказом Міноборони, МОН від 14.12.2015 р. №719/1289, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.12.2015 р. за № 1678/28123.
Військову підготовку на добровільних засадах проходять громадяни на підставі укладених договорів, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.
Громадяни, які проходять військову підготовку, можуть бути відраховані з НУ “ОМА” (Інституту) наказом ректора НУ “ОМА” у відповідності до Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.02.2012 р. № 48 (зі змінами).
Військова підготовка здійснюється шляхом проведення лекцій, семінарів практичних і групових занять, самостійної роботи, комплексних практичних занять, навчального збору, контрольних заходів.
Види навчальних занять визначаються програмою військової підготовки громадян. Обов’язковою практичною складовою військової підготовки є первинна військово-професійна підготовка.
Комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово- професійної підготовки проводяться після опанування теоретичної складової первинної військово-професійної підготовки (навчального матеріалу), передбаченого програмою військової підготовки на перший рік навчання.
Проведення навчального збору є завершальним етапом військової підготовки громадян.
Призов і направлення громадян, які проходять військову підготовку, на навчальний збір здійснюються військовими комісаріатами за списками, наданими Інститутом.
Після проходження програми навчального збору та складання випускного екзамену громадяни, які проходять військову підготовку, в урочистих умовах складають Військову присягу згідно з порядком, установленим Статутом внутрішньої служби ЗС України.
До складання випускних екзаменів допускаються громадяни, які пройшли курс військової підготовки в Інституті, що передбачений програмою підготовки офіцерів запасу, та навчальний збір у повному обсязі.
Громадяни, які отримали незадовільну оцінку під час складання випускного екзамену, допускаються до повторного його складання у термін, установлений екзаменаційною комісією, але не пізніше ніж за 1 місяць до закінчення терміну повноважень цієї комісії.
У разі отримання повторної незадовільної оцінки на випускному екзамені громадянин, який пройшов військову підготовку, до присвоєння первинного офіцерського звання не атестується.
Після складання випускних екзаменів громадяни, які пройшли повний курс військової підготовки та склали Військову присягу, атестуються до присвоєння відповідного первинного військового звання офіцера запасу.
Для проведення військової підготовки між Міноборони та НУ “ОМА” укладається договір про військову підготовку громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу.
5.7. Підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних працівників Інституту здійснюється:
– на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників вищих військових навчальних закладів, а також на інших курсах, які забезпечують індивідуальний професійний розвиток;
– на стажуванні у військах (силах), споріднених вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, в установах, на підприємствах, в організаціях Міноборони та інших центральних органів виконавчої влади України.
Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників на курсах і стажуваннях відбувається з періодичністю не рідше 1 разу на 5 років.
6. Матеріально-технічна база Інституту
6.1. Матеріально-технічна база Інституту розміщується на території і в приміщеннях НУ “ОМА” і складається з комплексу матеріальних та технічних засобів, будівель та споруд, що призначені для забезпечення підготовки фахівців з визначених військових спеціальностей відповідно до навчальних планів, програм навчальних дисциплін, сучасних технологій і методик навчання, табелів до штатів (штатних розписів), а також для виконання наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових працівників.
6.2. Основними елементами матеріально-технічної бази Інституту є:
– навчальні приміщення: лекційні аудиторії (зали), навчальні (лабораторні, комп’ютерні, спеціалізовані) аудиторії, кабінети (навчальні, навчально- методичні тощо);
– навчально-допоміжні приміщення: приміщення для науково-педагогічних (наукових) працівників, службові приміщення для інженерно-технічного складу тощо);
– військова техніка;
– навчально-лабораторна база (вимірювальна, та електронно- обчислювальна техніка, технічні засоби навчання і контролю, наочне приладдя);
– підручники та навчальні посібники, наукова та довідкова література, статути, порадники, технічні описи, курси стрільб та водіння, інші нормативні документи і навчальні матеріали;
– спортивні комплекси і споруди, навчальні містечка, стройовий плац, стрілецький тир та інші об’єкти із загальновійськової підготовки;
– казармені приміщення, гуртожитки;
– інші матеріальні та технічні засоби, будівлі, споруди, майнові комплекси, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби та інше майно, яке використовується для забезпечення освітнього процесу та підготовки військових фахівців.
Для планування розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази в Інституті розробляються:
– на короткострокову перспективу (два навчальних роки) – План розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази Інституту. План корегується в кінці кожного навчального року з урахуванням пропозицій щодо покращення матеріально-технічної бази Інституту, зазначених екзаменаційною комісією, яка здійснювала атестацію випускників у поточному році;
– на середньострокову перспективу (п’ять років) – Перспективний план розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази Інституту. Плани погоджуються з керівниками відповідних органів та служб, що здійснюють постачання військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, та затверджуються командувачем ВМС ЗС України.
6.3. Забезпечення військовою технікою та озброєнням, боєприпасами, транспортними засобами, навчально-тренувальними засобами, приладами, апаратурою, інструментом, запасними частинами до військової техніки, а також військовими статутами, порадниками, посібниками, інструкціями, топографічними картами, спеціальною літературою, пальним та мастильними матеріалами, спеціальними рідинами та іншими матеріалами відповідно до штатів (штатних розписів), табелів та норм постачання здійснюється за заявками начальника Інституту через відповідні постачальні органи.
6.4. Забезпечення Інституту керівними документами Міноборони покладається на командувача ВМС ЗС України.
6.5. Майно Інституту (крім військової техніки та іншого, що було одержане з фондів Міноборони) є власністю НУ “ОМА”. Передача майна, що є власністю НУ “ОМА” і закріплене за Інститутом, здійснюється за наказами та розпорядженнями ректора НУ “ОМА” в порядку, установленому законодавством України.
Передача майна, що є власністю Міноборони і закріплене за Інститутом, здійснюється в порядку, установленому законодавством України.
Для створення необхідних умов проведення військової та військово- спеціальної підготовки з курсантами (слухачами, студентами), забезпечення житлово-побутових умов НУ “ОМА” надає Інституту матеріально-технічну базу та необхідну для проживання курсантів (слухачів) кількість ліжко-місць у гуртожитку.
Приміщення, що надаються Інституту для проведення військової підготовки студентів за програмою офіцерів запасу, обладнуються за тематикою розділів програм підготовки за відповідними військово-обліковими спеціальностями.
НУ “ОМА”, забезпечує:
– створення необхідної для функціонування Інституту матеріально- технічної бази, експлуатаційно-технічне обслуговування обладнання комунікацій та мереж, оплачує комунально-побутові послуги й проводить згідно із планами капітальний і поточний ремонт наданих у користування споруд;
– збереження озброєння та військової техніки;
– захист інформації, що становить державну таємницю.
Порядок забезпечення Інституту матеріальними засобами, а також порядок монтажу (демонтажу), налагодження (регулювання) військової техніки, проведення поточного, середнього та капітального ремонту військової техніки, транспортних засобів встановлюється Міноборони.
7. Фінансування Інституту
7.1. Фінансування Інституту здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, призначених для Міноборони, МОН, НУ “ОМА”.
7.2. З метою забезпечення функціонування Інституту Міноборони, ЗС України та інші військові формування здійснюють:
– фінансування видатків на утримання військовослужбовців та працівників, призначених на штатні посади Інституту, включаючи види матеріально- технічного забезпечення (продовольством, речовим майном, військово-проїзними документами, санаторно-курортним лікуванням та іншими видами забезпечення);
– виділення коштів на відрядження військовослужбовців та працівників, призначених на штатні посади Інституту, пов’язаних з освітнім процесом та заходами, що проводяться установами (закладами, організаціями) ЗС України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів (за умови відповідного фінансування).
7.3. 3 метою забезпечення функціонування Інституту МОН, у підпорядкуванні якого знаходиться НУ “ОМА”, здійснює:
– капітальне будівництво, експлуатацію та ремонт будівель і споруд навчального закладу, у яких розміщений Інститут, із необхідною чисельністю посад для осіб, які забезпечують експлуатацію зазначених споруд, за умови, що ці фонди знаходяться на балансі НУ “ОМА”;
– оплату за користування службовими телефонами та ведення секретного і службового діловодства та листування (за умови відповідного фінансування);
– охорону військової техніки та майна, що передані Міноборони, ЗС України та іншими військовими формуваннями НУ “ОМА” для підготовки військових фахівців.
7.4. 3 метою забезпечення функціонування Інституту НУ “ОМА” здійснює витрати:
– на утримання, розвиток і вдосконалення матеріально-технічної бази за умови, що ці фонди знаходяться на балансі НУ “ОМА”;
– на підготовку офіцерів запасу за кошти фізичних осіб за рахунок надходжень від надання платної освітньої послуги відповідно до кошторису НУ “ОМА” погодженого з Міноборони, який включає і витрати Міноборони, пов’язані із забезпеченням та проведенням цієї підготовки.
7.5. Для фінансування Інституту можуть залучатися інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України.
7.6. Інститут веде самостійне фінансове господарство та має реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України.
7.7. Бюджетні асигнування за загальним та спеціальними фондами використовуються відповідно до законодавства України в межах, визначених і затверджених у кошторисі.
Інститут розпоряджається власними надходженнями, одержаними від надання дозволених законодавством платних послуг, виключно в межах бюджетних асигнувань.
7.8. Відносини Інституту з іншими підприємствами, закладами, установами, організаціями та громадянами в усіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів та інших форм відносин, що встановлені чинним законодавством України.
7.9. Контроль за провадженням фінансово-господарської діяльності Інституту здійснюється згідно з законодавством України.
Ректор Національного університету «Одеська морська академія» професор М. Міюсов |
Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України О. Неїжпапа |