МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
№ 385/нм від 11.06.2024
Деякі питання укладання меморандумів про співпрацю (співробітництво)
Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), з метою запровадження єдиних підходів щодо ключових положень меморандумів, що укладаються від імені Міністерства оборони України,
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, Голові Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту під час організації підготовки проєктів меморандумів про співпрацю (взаємодію, співробітництво тощо) з третіми особами, що укладатимуться від імені Міністерства оборони України, органів військового управління, Державної спеціальної служби транспорту, забезпечити дотримання вимог законодавства України та керуватися примірною формою меморандуму згідно з додатком до наказу.
2. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-лейтенант |
Іван Гаврилюк |
Додаток
до наказу Міністерства оборони України
№ 385/нм від 11.06.2024
МЕМОРАНДУМ
ПРО СПІВПРАЦЮ (СПІВРОБІТНИЦТВО) №__
між Міністерством оборони України
та __________________
м. Київ | _____.____.202____ |
Міністерство оборони України, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 00034022, в особі ___________, який (яка) діє на підставі , з однієї сторони (далі – Сторона 1), та _____________________________ , ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ ____________________, в особі _______________, який (яка) діє на підставі, з другої сторони (далі – Сторона 2), в подальшому разом іменуються як Сторони, усвідомлюючи, що впровадження заходів, спрямованих на посилення обороноздатності України, відповідає інтересам обох Сторін;
керуючись Конституцією України, іншими законодавчими актами України, нормативно-правовими актами, спрямованими на захист держави в умовах широкомасштабної збройної агресії проти України;
прагнучи забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів під час досягнення спільних цілей,
домовились про таке:
1. МЕТА МЕМОРАНДУМУ
1.1. Метою цього Меморандуму є співробітництво Сторін, координація спільних дій, консолідація зусиль задля створення та розвитку механізмів співпраці в межах компетенції кожної зі Сторін щодо .
1.2. …
2. НАПРЯМИ СПІВПРАЦІ
2.1. Задля досягнення мети цього Меморандуму Сторони домовляються про співпрацю за такими напрямами:.
2.2. …
3. ОРГАНІЗАЦІЯ СПІВПРАЦІ
3.1. Співробітництво здійснюється на основі таких принципів, як гуманність, неупередженість, законність, дотримання суспільних і державних інтересів, рівноправність, нейтральність, незалежність, добросовісність, гласність співробітництва.
3.2. Сторони можуть призначати уповноважених представників (відповідальних осіб) для здійснення комунікації між Сторонами та вирішення питань, які виникають в процесі реалізації Меморандуму.
3.3. Для досягнення мети Меморандуму Сторони можуть, за взаємною згодою, запрошувати до співробітництва в рамках узгоджених напрямів інших юридичних та фізичних осіб.
3.4. Сторони для досягнення мети Меморандуму здійснюють співробітництво шляхом:
4. КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
4.1. Уся інформація, яка прямо або опосередковано стосується Меморандуму, рівно як і інформація про діяльність кожної зі Сторін або про діяльність будь-якої третьої сторони, яка має відношення до Сторін, яка не є загальнодоступною і яка стала відомою Сторонам у результаті укладання та/або виконання Меморандуму, вважається конфіденційною.
4.2. Сторони гарантують дотримання конфіденційності щодо інформації та документації, отриманої за цим Меморандумом, та зобов’язуються не розголошувати конфіденційну інформацію будь-яким третім особам, крім випадків, передбачених законодавством.
4.3. Кожна Сторона зобов’язана обмежити максимально, наскільки це практично можливо і необхідно для реалізації цього Меморандуму, коло осіб, які матимуть доступ до конфіденційної інформації.
5. СТРОК ДІЇ МЕМОРАНДУМУ, ПРИПИНЕННЯ ДІЇ МЕМОРАНДУМУ
5.1. Цей Меморандум набуває чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до __________________ року.
5.2. Сторони дійшли згоди, що за умови наявності такої потреби, для продовження строку дії Меморандуму укладається додаткова угода у письмовій формі.
5.3. Будь-яка Сторона може в будь-який час припинити дію цього Меморандуму шляхом направлення відповідного письмового повідомлення іншій Стороні.
6. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
6.1. Зміни або доповнення, додатки до цього до Меморандуму мають юридичну силу та складають невід’ємну частину Меморандуму лише за умови, якщо вони викладені в письмовій формі, підписані уповноваженими представниками Сторін та скріплені печатками Сторін.
6.2. Цей Меморандум не покладає на Сторони жодних фінансових та/або майнових зобов’язань. Якщо інше прямо не встановлено цим Меморандумом, кожна Сторона самостійно покриває витрати та збитки, які виникають у неї у зв’язку з підписанням чи реалізацією цього Меморандуму.
6.3. Цей Меморандум не є попереднім договором у розумінні статті 635 Цивільного кодексу України та статті 182 Господарського кодексу України і не покладає на Сторони юридичних зобов’язань щодо укладання в майбутньому основного договору.
6.4. Жодне з положень цього Меморандуму не перешкоджає Сторонам співпрацювати з іншими особами та укладати інші правочини.
6.5. Цей меморандум укладений у 2 (двох) автентичних примірниках українською мовою по одному для кожної зі Сторін.
7. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН
Від Сторони 1:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ (Посада) __________________ __________________ (Прізвище, ім’я) |
Від Сторони 2:
КОД ЄДРПОУ _________________ Тел.: __________________________ (Посада) __________________ __________________ (Прізвище, ім’я) |