Законодавство
Ліквідацію наслідків бойових дій віднесено до природоохоронних заходів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2024 р. № 902, якою до переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, додано:
– нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт споруд, придбання та впровадження установок, обладнання, техніки, машин, механізмів та устаткування для збирання, перевезення, оброблення побутових відходів та відходів, що утворилися через пошкодження (руйнування) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведення робіт з ліквідації їх наслідків.
Читайте також: Розширено перелік продукції, яка має обмежений строк та особливий режим зберігання
Зазначене застосовується виключно в межах районів, територіальні громади яких відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 1364 включені або були включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309.
Постанова діє у період воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.