Connect with us

Законодавство

Мету злочину пособництва державі-агресору пропонують уточнити

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо кримінальної відповідальності за пособництво державі-агресору № 11525.

Ініціатори законопроекту зазначають, що аналіз чинної редакції диспозиції ст. 111-2 «Пособництво державі-агресору» Кримінального кодексу України демонструє, що дана норма кримінального закону має ряд недоліків з погляду законодавчої техніки та потребує вдосконалення для підвищення ефективності притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що здійснюють пособництво державі-агресору.

Читайте також: Римський статут: що Україна ховає за 7-річним застереженням?

З огляду на це, новою редакцією ст. 111-2 цього Кодексу запропоновано встановити, що умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою підтримки агресії проти України (наразі – з метою завдання шкоди Україні) шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора – караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Крім того, ст. 111-2 цього Кодексу передбачено доповнити приміткою з визначенням понять «передача матеріальних ресурсів чи інших активів», «користь», «представник держави-агресора».

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.