Події
У Дніпрі обговорили питання підготовки майбутніх правоохоронців
У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся дводенний семінар-нарада з керівниками закладів вищої освіти Міністерства внутрішніх справ та центральних органів виконавчої влади. У ньому взяли участь представники МВС, Національної поліції України, ректори, проректори та керівники кафедр профільних закладів вищої освіти.
Відкрив семінар-нараду директор департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС, полковник поліції Геннадій Доскевич. Як було зазначено, підготовка поліцейських на якісно новому рівні, гарантування їх компетентності — це одне з пріоритетних завдань Міністерства внутрішніх справ. «Тож будемо вдячні за ваші конструктивні пропозиції. Нагадую, що основна мета заходу — удосконалення різноманітних напрямів діяльності Міністерства внутрішніх справ», — зазначив Г. Доскевич.
У рамках семінару відбулася й презентація інноваційної та невід`ємної на сьогодні частини освітнього процесу в ДДУВС — інформаційно-технічної платформи навчань «Лінія-102». Як розповів присутнім завідувач кафедри економічної та інформаційної безпеки Едуард Рижков, «Лінія-102» — це ділова професійно-орієнтована рольова гра, завдяки якій викладачам вдалося підвищити якість знань курсантів за базовими напрямами поліцейської діяльності. «Унікальність цієї гри перш за все в тому, вона представляє собою замкнуте коло дій із залученням усіх служб та етапів діяльності поліції, починаючи від реагування на екстрений дзвінок і закінчуючи взаємодією з черговою частиною, практичними діями поліцейських та залученням медиків для надання першої допомоги», — сказав Е. Рижов.
Після загального опису професійно-орієнтованої рольової гри розпочалося практичне заняття «Лінія-102». В онлайн-режимі учасники семінар-наради спостерігали за тим, як диспетчер отримує повідомлення про викрадення автомобіля, а поліцейські поетапно виконують оперативний план. Далі на очах гостей університету відбулося затримання озброєних правопорушників, які викрали автомобіль. Таким чином, кажуть організатори «Лінії-102», курсанти не лише відчувають себе в ролі справжніх поліцейських, але й власноруч керують службовими автомобілями.
Наступна локація — «Тактичний майданчик». Саме тут курсанти під керівництвом викладачів відпрацювали штурм будівлі, у якій влаштував засідку «злочинець». Поранення заручника, постріли та вибух гранати, — організатори «Лінії-102» зробили все для того, щоби штурм виглядав максимально наближеним до реальності.
Наступний етап ділової рольової гри — робота слідчо-оперативної групи. Тут відбувся огляд місця злочину, де курсанти застосовували комплексні практичні навички та знання з базових дисциплін — тактико-спеціальної підготовки, адміністративної діяльності, криміналістики, оскільки в ході практичного заняття потрібно було здійснити оцінку місця злочину, позначити межі, з’ясувати в потерпілого подробиці вчинення кримінального правопорушення, скласти відповідний протокол. Курсанти також надали домедичну допомогу, застосовуючи знання з тактичної медицини.
Керівники вишів та представники Національної поліції України мали змогу поспостерігати й за тим, як діє слідчий при пропозиції неправомірної вигоди, а також як студенти ДДУВС моделюють судове засідання. Крім цього, учасники навчання на практиці продемонстрували результати впровадження євростандартів у процес охорони прав і свобод людини під час мирних зібрань. Ними була змодельована робота «поліції діалогу», створеної за скандинавською моделлю охорони публічного порядку стосовно мирних зібрань.
Серед локацій, які відвідали учасники семінару-наради після завершення ділової гри «Лінія-102», — тренажерна зала, мультимедійний тир, аудиторія тактичної медицини, навчальний полігон для підготовки фахівців із запобігання та протидії домашньому насильству. Гості університету також мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою вузу, оцінити практичні навички, які щодня відпрацьовують у закладі майбутні поліцейські, а також обмінювалися практичним досвідом.
Ішлося на семінарі й про особливості проведення профорієнтаційних заходів у профільних закладах вищої освіти. За словами заступника директора Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС — начальника управління професій- ної освіти та науки Антона Сизоненка, систематична організація таких заходів дозволила збільшити кількість бажаючих навчатися у вузах системи МВС.
Свою доповідь щодо результатів профорієнтаційної роботи презентував і ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, полковник поліції Андрій Фоменко. Він розповів про вдосконалення усіх напрямів профорієнтаційної роботи в ДДУВС, їх плановість та системність, а також розширення географічних меж. Також у рамках семінару-наради було обговорено стан актуалізації практичних знань атестованим складом закладів вищої освіти МВС. Учасники заходу докладно зупинилися й на питаннях перехресного набору та іноземної мови, зокрема, були внесені пропозиції щодо покращення рівня викладання мови у профільних вишах.
Завершився семінар-нарада підбиттям підсумків 2017–2018 навчального року та вступної кампанії 2018-го в закладах вищої освіти Міністерства внутрішніх справ. Також було визначено напрями вдосконалення добору й прийому абітурієнтів у 2019 році.
Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login