Connect with us

Події

Міжнародний вимір злочину агресії

Опубліковано

Двадцять другого серпня в Києві Національна школа суддів України у співпраці з проектом Європейського Союзу «Право-Justice» провела тренінг «Міжнародний вимір злочину агресії» для суддів місцевих загальних судів із метою підвищення рівня їх кваліфікації.

Читайте також: Доведений факт участі в терористичній організації є закінченим складом злочину, безвідносно до того, чи розпочали її учасники вчиняти конкретні злочини

Тренінг відкрили виконуюча обов’язки ректора НСШУ Наталія Шукліна та професор міжнародних права та безпеки Університету Копенгагена Кевін Джон Хеллер, які відмітили особливу важливість та актуальність представленої тематики для українських суддів, адже вона стосується вивчення питань щодо різних аспектів міжнародного кримінального права та елементів злочину агресії.

Також було наголошено на тому, що нинішній тренінг проводився на наступний день після довгоочікуваного ухвалення ВРУ законопроекту про ратифікацію Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду, який було підписано ще в 2000 році. Зазначимо, що для проведення тренінгу було запрошено фахову команду викладачів – головну експертку з питань відповідальності за міжнародні злочини проекту ЄС «Право-Justice» Анну Стаханову, колишнього юридичного радника МТКЮ, міжнародного адвоката та прокурора, експерта проекту ЄС «Право-Justice» Джона Каббона, представників міжвідомчої робочої групи (МРГ) військових експертів Анатолія Мірошниченка та Тараса Цимбрівського.

Під час одноденного навчального курсу експерти поділилися з українськими суддями необхідними знаннями та навичками щодо ефективного розгляду справ, розуміння міжнародно-правової доктрини застосування сили (jus ad bellum), а також забезпечення справедливості судових процесів щодо агресії. В ході тренінгу учасники мали змогу обговорити представлений матеріал, поставити уточнюючі запитання експертам та поділитися з колегами професійним досвідом розгляду подібних справ.

Читайте також: Мету злочину пособництва державі-агресору пропонують уточнити

За результатами пройденого навчання судді отримали спільні сертифікати Національної школи суддів України та проекту ЄС «Право-Justice».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.