Законодавство
Звітувати про використання гуманітарної допомоги для енергетики можна в е-формі
Набрав чинності наказ Міністерства енергетики України від 25 липня 2024 р. № 270, яким визначено процедуру звітування набувачами щодо використання гуманітарної допомоги для задоволення потреб енергетики, отриманої ними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2022 р. № 824 «Деякі питання отримання, розподілу, використання та обліку гуманітарної допомоги для задоволення потреб енергетики в умовах воєнного стану».
Затвердженим Порядком передбачено, що набувачі щокварталу до 05 числа місяця, наступного за звітним періодом:
– надають в установленому порядку до Міненерго звіт щодо використання допомоги за формою, наведеною у додатку до цього Порядку;
– надсилають Звіт в електронній або паперовій формі відповідно до вимог законодавства, до якого можуть додаватися фотографії;
– вносять українською та англійською мовами інформацію, яка міститься у Звіті, до інформаційно-комунікаційної системи-платформи оперативного моніторингу стану енергетичної галузі та обліку допомоги.
Читайте також: Подання інформації про розбіжності щодо бенефіціарів – за новим порядком
У разі виявлення у Звіті помилок та інших недоліків Міненерго повертає листом Звіт набувачу, який забезпечує його доопрацювання з урахуванням наданих зауважень, та подає Звіт повторно у строк, що становить не більше 10 робочих днів з дня повернення Звіту.
Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міненерго за результатами кожного звітного періоду протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку звітування узагальнює отримані від набувачів Звіти та подає інформацію про стан надання Звітів набувачами для розгляду робочою групою з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі, склад якої затверджується наказом Міністерства енергетики України.
Міненерго на підставі отриманих від набувачів Звітів за запитом донорів надає інформацію щодо використання наданої ними допомоги.
Наказ діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні і 150 календарних днів з дня його припинення або скасування.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.