Законодавство
Посадовців митних органів переатестують
Верховна Рада прийняла Закон щодо встановлення особливостей проходження служби в митних органах та проведення атестації посадових осіб митних органів (законопроект № 6490-д).
Серед іншого, передбачено, що з метою підтвердження належного рівня доброчесності та професійної компетентності посадові особи митних органів, окрім керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та його першого заступника і заступників, призначених відповідно до нової ст. 570-1 Митного кодексу України, підлягають одноразовій атестації відповідно до цього Закону.
Проведення атестації розпочинається за рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, яке у день його прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті такого центрального органу виконавчої влади. Протягом 14 календарних днів з дня прийняття такого рішення посадові особи митних органів, які підлягають атестації, подають письмову заяву про надання згоди на проходження атестації або про відмову від проходження атестації.
Читайте також: Орієнтир – митні правила ЄС
Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, після завершення проведення атестації посадових осіб митних органів відповідно до цього Закону має забезпечити заповнення вакантних посад у митних органах шляхом проведення відкритих конкурсів у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Митним кодексом України.
Кабінету Міністрів України доручено:
– протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом сформувати комісію з проведення конкурсу з відбору на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, відповідно до нової ст. 570-2 Митного кодексу України;
Читайте також: «Митний пост» у Дубаї
– через три місяці з дня видання розпорядження про призначення керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, за результатами конкурсу, проведеного у порядку, встановленому ст. 570-2 Митного кодексу України, забезпечити утворення таким керівником атестаційних комісій та проведення атестації посадових осіб митних органів відповідно до цього Закону;
– протягом шести років з дня набрання чинності цим Законом забезпечити підготовку і подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про припинення участі міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сферах проведення структурних реформ, фінансової та технічної підтримки України, запобігання і протидії корупції, у формуванні комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та Комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, через вісім років з дня набрання чинності цим Законом.