Законодавство
Повне зруйнування інфраструктури кабельного електрозв’язку не звільняє сторони договору доступу від виконання зобов’язань
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 р. № 253» від 20 вересня 2024 р. № 1081.
Зокрема новим абзацом п. 19 Правил, затверджених постановою від 4 квітня 2018 р. № 253, встановлено, що у разі повного зруйнування внаслідок бойових дій інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку (електронних комунікаційних мереж) та/або всіх технічних засобів, та/або споруд електронних комунікацій, розміщених на інфраструктурі кабельної каналізації електрозв’язку (електронних комунікаційних мереж) за одним договором, такий договір з доступу розривається за письмовим зверненням однієї із сторін договору, яке надсилається на зазначені у договорі адреси для листування. Розірвання договору з доступу не звільняє сторону від виконання зобов’язань, що виникли до дати ініціювання розірвання договору та надсилання повідомлення.
Читайте також: Визначено види витрат на ремонт пошкодженої внаслідок війни газорозподільної інфраструктури
Крім того, Правила доповнено розділом «Особливості надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку (електронних комунікаційних мереж) на період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування».
Так, надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку (електронних комунікаційних мереж) на період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування здійснюється на підставі умов, визначених п. 4-1 і 4-2 розд. VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.