Connect with us

Події

Конституційна ідентичність у контексті європейської інтеграції

Опубліковано

Третій Маріупольський конституційний форум «Українська конституційна ідентичність в контексті європейської інтеграції», який відбувався недавно, став продовженням започаткованого в – 2021 році формату конституційного форуму, вперше проведеного в Маріуполі. Зазначеним й те, що спрямований він на підтримку зусиль професійних і громадських кіл України щодо захисту суверенітету, незалежності та свободи.

Читайте також: Знову ті самі «граблі»?… Погляд фахівця на реформу юридичної освіти в Україні

Під час форуму його учасники обговорили актуальні виклики, що постають перед нашою державою в умовах воєнного часу, тему конституційної ідентичності в часи війни, складники конституційної ідентичності крізь призму національного та міжнародного досвіду, питання конституційної ідентичності в контексті практики Суду справедливості ЄС та конституційних судів, а також гендерної рівності та недискримінації в розрізі конституційної ідентичності.

Як було наголошено в межах заходу, українська конституційна ідентичність – це важливий елемент національного самоусвідомлення й розвитку країни в контексті європейської інтеграції. Конституція України закріплює основні принципи демократії, прав людини та верховенства права, що є спільними цінностями для країн Європейського Союзу. Вона втілює прагнення до незалежності, суверенітету та гідності, які стали особливо актуальними в умовах сучасних викликів.

Читайте також: Коли скальпель стає кухонним ножем. Як українські суди вміло спотворюють практику ЄСПЛ

Сьогоднішня Україна прагне адаптувати національне законодавство до європейських стандартів, що сприяє зміцненню демократичних інститутів і правових норм. Як відзначалося під час обговорення, збереження й розвиток української конституційної ідентичності в контексті європейських цінностей є ключовим фактором для успішної інтеграції та побудови демократичного суспільства. В роботі форуму також взяли участь судді Конституційного Суду України, вчені-правознавці, вітчизняні та міжнародні експерти в галузі конституційного права, представники державних, судових, наукових установ, органів місцевого самоврядування, академічної спільноти, громадських організацій, а також органів конституційної юрисдикції іноземних держав і міжнародних організацій.

Додамо те, що вказаний форум було організовано Конституційним Судом України за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та ОБСЄ.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.