Події
Вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності: практика ВС
Про визнання торговельної марки добре відомою, передачу прав на ТМ і відшкодування збитків за незаконне її використання, добросовісність власника, а також про необхідність створення ІР-суду й підготовки до вирішення спорів, пов’язаних із криптовалютою та використанням ШІ, говорили учасники VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в Україні та ЄС».
Читайте також: Реєстрація торговельних марок – за новими Правилами
У конференції, зокрема, взяли участь і виступили суддя Великої Палати Верховного Суду Ольга Ступак та суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Євген Петров. Так, Ольга Ступак виступила з доповіддю на тему «Актуальні проблеми у сфері інтелектуальної власності на прикладах практики Верховного Суду». Вона проаналізувала постанову ВП ВС від 17 квітня 2024 року у справі № 910/13988/20, яка містить кілька важливих правових позицій щодо визнання торговельної марки добре відомою.
У цій справі ВП ВС зробила низку важливих висновків, зокрема щодо того, що визнання ТМ добре відомою Апеляційною палатою Державної служби інтелектуальної власності України або судом не є способом набуття прав на ТМ:
– визнання ТМ добре відомою судом здійснюється з метою захисту прав на неї;
– визнання ТМ добре відомою на певну дату є встановленням юридичного факту, який у позовному провадженні в змагальному процесі є необхідним для задоволення позову до конкретного порушника. Таке визнання не має обов’язкового значення для осіб, які не є сторонами у справі.
У свою черга її колега Євген Петров наголосив на необхідності створення в Україні ІР-суду. Як було зазначено, справи щодо інтелектуальної власності потребують ретельного вивчення та вирішення саме спеціалізованими суддями. За його словами, це питання потребуватиме особливої уваги після нашої Перемоги.
Джерело: Юридичний вісник України