Законодавство
План захисту критичної інфраструктури включає заходи з протидії повітряному та артилерійському нападу
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку розроблення та погодження паспорта безпеки на об’єкт критичної інфраструктури» від 8 листопада 2024 р. № 1283.
Доповненням до п. 3, 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 818, встановлено, що контроль за своєчасним розробленням, затвердженням та поданням на погодження планів захисту та паспорта безпеки здійснюється секторальними органами.
Під час воєнного стану оператор протягом місяця з дня внесення відомостей про об’єкт критичної інфраструктури до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури розробляє план захисту (як складову паспорта безпеки), що передбачає заходи із захисту і протидії повітряному та артилерійському нападу.
Пункт 13 цього Порядку після абз. 2 доповнено новими абзацами, згідно з якими:
– під час воєнного стану оператор може затверджувати та подавати на погодження до секторального органу паспорт безпеки, що містить титульний аркуш, загальну характеристику та погоджений план захисту з урахуванням абз. 2 п. 5 цього Порядку;
– під час воєнного стану у разі розроблення паспорта безпеки в порядку, передбаченому абз. 3 цього пункту, погоджені з функціональними органами плани захисту за іншими проектними загрозами національного, секторального та об’єктового (у разі наявності) рівня долучаються до паспорта безпеки, який подається до відповідного секторального органу для перегляду.
Крім того, новим абзацом п. 16 цього Порядку визначено, що паспорт безпеки переглядається в разі настання підстав, передбачених абз. 4 п. 13 цього Порядку.
Нагадаємо, три місяці на погодження паспорта безпеки з дня внесення об’єкта критичної інфраструктури до Реєстру
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.