Connect with us

Законодавство

Замість демобілізації запропонують службу у військовому резерві

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо проходження військової служби та перебування в резерві в умовах воєнного стану № 12217.

Новою ст. 26-3 «Проходження служби у військовому резерві для реабілітації під час воєнного стану» Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачається встановити, що військовослужбовці, які мають вислугу років військової служби під час воєнного стану 36 місяців, за умови перебування військових частин, підрозділів в районах ведення бойових дій, в яких військовослужбовці брали участь по відсічі і стримуванню збройної агресії проти України протягом 18 місяців, вони переводяться для проходження служби у військовому оперативному (бойовому) резерві для реабілітації строком на 6 місяців із збереженням щомісячного основного грошового забезпечення. До терміну реабілітації не зараховується час використання військовослужбовцями відпустки за попереднього проходження військової служби під час дії воєнного стану.

Військовослужбовці по закінченню реабілітації направляються для подальшого проходження військової служби в військових частинах, до яких вони прикріплені або інших військових підрозділах.

Читайте також: Додаткова грошова винагорода військовослужбовця входить до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір компенсацій за відпустки

Якщо на день закінчення строку служби військовослужбовців, військова частина, в якій вони проходять службу, перебуває в районі ведення бойових дій, переведення військовослужбовців у військовий резерв підлягає відтермінуванню не більше ніж на 6 місяців за директивою Ставки Верховного Головнокомандувача до ротації особового складу військової частини або відведення для відновлення боєздатності.

У разі перенесення строку переведення з цих підстав, військовослужбовцям виплачується грошове забезпечення з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, включаючи додаткові винагороди та доплати з застосуванням коефіцієнта «2» з дня виникнення права на переведення в військовий оперативний (бойовий) резерв по день виведення військової частини для відновлення боєздатності чи ротації.

Особи, які досягли 50-річного віку на час виникнення права бути переведеним в військовий оперативний резерв для реабілітації, підлягають звільненню в запас на загальних підставах за їх згодою.

«Диспозиція положень проекту обумовлена недоречністю і алогічністю постановки питання про демобілізацію, як безпосереднього чинника зменшення обороноздатності в умовах дії воєнного стану (війни), безперервних боїв по стримуванні збройної агресії проти України», – зазначено у пояснювальній записці до проекту.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.