Законодавство
Жінки можуть пройти навчання для працевлаштування у сферах, де вони недостатньо представлені
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1302, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Відповідно до затвердженого Порядку професійне навчання осіб здійснюється шляхом первинної професійної підготовки або перепідготовки чи професійного (професійно-технічного) навчання.
Професійне навчання здійснюється закладами освіти, які мають ліцензію на освітню діяльність за професіями, що визначені у переліку професій для професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1302, і є резидентами.
Перелік професій оприлюднюється на офіційному веб-сайті центру зайнятості.
Професійне навчання осіб організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця заяви про потреби у навчанні фахівців роботодавця за формою, затвердженою Державним центром зайнятості.
Читайте також: Визначено особливості речового, медичного, психологічного та соціального забезпечення військовослужбовців – чоловіків і жінок
Заява може бути подана в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Центр зайнятості оприлюднює на офіційному веб-сайті інформацію про організацію професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, з урахуванням потреби роботодавців.
Особа здійснює вибір професії з числа професій, визначених у переліку професій.
Особа здійснює вибір закладу освіти для проходження професійного навчання з числа закладів освіти, визначених у переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здійснюють професійне навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, який сформований МОН та розміщений на його офіційному веб-сайті.
Для проходження професійного навчання особа подає до центру зайнятості заяву за формою згідно з додатком 1, а також пред’являє:
– документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
– наявний у неї документ про базову середню або повну загальну середню, або професійну (професійно-технічну), або фахову передвищу, або вищу освіту або дублікат одного із зазначених документів, або єДокумент про освіту;
– документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (окрім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Заява про направлення на професійне навчання може бути подана в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заява також може бути подана в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (за наявності технічної можливості) в довільній формі із зазначенням інформації, передбаченої у заяві за формою згідно з додатком 1, і накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
У разі подання заяви в електронній формі особа додає до неї електронні копії зазначених вище документів.
Якщо інформація про документи, зазначені вище, відсутня в державних реєстрах, центром зайнятості у присутності особи виготовляються копії таких документів, які засвідчуються підписом особи.
Особа має право на безоплатне отримання від центру зайнятості повної та достовірної інформації про порядок та умови професійного навчання.
Центр зайнятості розглядає заяву та не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня її надходження приймає рішення про направлення особи на професійне навчання, яке оформлюється наказом центру зайнятості.
Затверджено й відповідний перелік професій.
Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.