Законодавство
Новий пункт пропуску «Велика Паладь – Надьгодош» на кордоні з Угорщиною
29 листопада набрала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення.
Зокрема Угоду доповнено ст. 13/A «Пункт пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Велика Паладь – Надьгодош».
Так, за умови наявності необхідних кадрових, технічних та інфраструктурних умов Договірні Сторони відкривають пункт пропуску відповідно до положень цієї статті.
Прикордонний контроль у пункті пропуску здійснюється окремо посадовими особами Договірних Сторін на території їхніх держав.
Для автомобільного пасажирського сполучення (крім автобусів) і поширюється на:
- a) громадян держав-членів Європейського Союзу, громадян інших держав-учасниць Угоди про Європейський економічний простір та громадян Швейцарської Конфедерації,
- b) членів сімей осіб, зазначених у пункті a), які є громадянами третіх країн та вигодоотримувачами положень законодавства ЄС про вільне пересування громадян Європейського Союзу,
- c) громадян України, а також
- d) членів сімей осіб, зазначених у пункті c), які є громадянами третіх країн.
Режим функціонування – за центральним європейським часом з 07:00 до 18:00 години.
Транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, не допускаються до перетину кордону через пункт пропуску.
Після забезпечення відповідних кадрових, технічних та інфраструктурних умов, Договірні Сторони узгоджують дату відкриття пункту пропуску через державний кордон дипломатичними каналами.
У разі створення необхідних технічних та інфраструктурних умов, Договірні Сторони можуть дозволити продовження режиму функціонування та міжнародне пасажирське сполучення (в тому числі автобусні перевезення), про що дипломатичними каналами інформують одна одну.
У разі створення необхідних умов, Договірні Сторони дозволяють здійснення вантажних перевезень у пункті пропуску через державний кордон до максимально допустимої повної маси з навантаженням менше 3,5 тонн, про що дипломатичними каналами інформують одна одну.
У разі створення необхідних технічних та інфраструктурних умов, Договірні Сторони можуть домовитися про здійснення прикордонного контролю у спільному пункті пропуску та про його правила та умови, про що дипломатичними каналами інформують одна одну.