Законодавство
Працівників пропонують не звільняти одразу після невиходу на роботу через обставини, пов’язані з війною
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 12255, яким запропоновано визначити, що у період дії воєнного стану працівник, який не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не підлягає звільненню на підставі п. 4 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України з ініціативи роботодавця та вважається відсутністю на роботі з поважних причин.
Відповідно, статтю 5 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» пропонується доповнити частиною третьою такого змісту:
«3. У період дії воєнного стану працівник, який не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не підлягає звільненню на підставі пункту 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України з ініціативи роботодавця та вважається відсутністю на роботі з поважних причин. До з’ясування причин і обставин відсутності такого працівника на роботі за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються, однак час таких неявок не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, та в загальному порядку не підлягає оплаті.».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.