Законодавство
Першочергове право на тимчасове житло отримали більше категорій громадян
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2024 р. № 1350, якою внесено зміни до деяких постанов щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та інших категорій соціально незахищених верств населення.
Серед іншого, змінами до п. 2, 3, 7 Порядку надання і користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання уточнено, що:
– першочергове право на забезпечення житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання мають сім’ї з неповнолітніми дітьми, у тому числі батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, які виховують дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, прийомні сім’ї, в яких виховуються діти з числа внутрішньо переміщених осіб, сім’ї опікунів, піклувальників, які є внутрішньо переміщеними особами разом із дітьми, особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є внутрішньо переміщеними особами, сім’ї з дитиною з інвалідністю, вагітні жінки, особи, які досягли пенсійного віку, особи, які втратили працездатність, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після звільнення, а також особи похилого віку та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які отримують соціальну послугу підтриманого проживання або потребують її отримання.
При цьому особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, подають виписку з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, за формою, затвердженою Мінреінтеграції, після їх звільнення;
– житлові приміщення з фондів житла для тимчасового проживання надаються громадянам з розрахунку не менше ніж 6 кв. метрів на одну особу – для кімнат гуртожитку, багатосімейних (комунальних) квартир та не менше ніж 13,65 кв. метра на кожного особу, але не менше ніж 35,22 кв. метра на сім’ю, у тому числі, коли сім’я складається з однієї особи, – для квартир (будинків) для індивідуального проживання.
Також змінами до Порядку взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього, зокрема визначено, що заява про взяття громадянина на облік подається до центру надання адміністративних послуг за місцем проживання/перебування заявника (нова редакція абз. 6 п. 1 цього Порядку).
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.