Законодавство
Затверджено умови отримання 20 млрд доларів від Federal Financing Bank
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2024 р. № 1388, якою затверджено Основні умови здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank.
Зокрема передбачено, що правочин з умовними зобов’язаннями здійснюється шляхом укладення договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) між Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником, Federal Financing Bank та Агентством з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки (USAID), договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement) між Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником та АМР США, а також випуску Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником сертифіката щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness), заборгованість за яким підлягає сплаті Federal Financing Bank.
Внаслідок здійснення правочину державі надається позика на загальну суму, що не перевищує 20000000000 доларів США від Federal Financing Bank.
Читайте також: Інформацію про державні борги публікуватимуть щомісяця
Погашення та обслуговування позики здійснюються за рахунок джерел інших, ніж державний бюджет, в тому числі за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів російської федерації, відповідно до Механізму кредитного співробітництва для України, визначеного Регламентом (ЄС) 2024/2773 Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу від 24 жовтня 2024 р., Угодою між Україною та Європейським Союзом про впровадження Механізму кредитного співробітництва для України, сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness) та договором гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement).
У випадках, передбачених сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness) і договором гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement), Federal Financing Bank або АМР США мають обмежене право вимагати повернення позики за рахунок коштів державного бюджету, зокрема у разі здійснення відшкодування (компенсації) до державного бюджету шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.