Connect with us

В Україні

Як перевірити нерухомість перед купівлею у Львові: юридичні послуги для захисту клієнтів

Опубліковано

Купівля нерухомості – завжди дороговартісна інвестиція, а тому дуже важливо провести ретельну перевірку об’єкту, щоб уникнути будь-яких юридичних ризиків в майбутньому. Відсутність перевірки «юридичної чистоти» угоди може призвести до виникнення непередбачуваних обставин, які в свою чергу можуть призвести до фінансових втрат та довготривалих судових процесів.

Для вирішення таких питань варто скористатися юридичними послугами, наприклад, Gallex у Львові, які спеціалізуються на супроводі угод із нерухомістю.

З чого складається юридична перевірка нерухомості?

Юридична перевірка нерухомості у Львові, які і у будь-якому іншому місті, повинна складатися з певного ряду дій.

Ця інформативна стаття охоплює різні аспекти цього процесу, розкриваючи зміст та етапність такої перевірки, а також містить рекомендації для потенційних покупців.

1) Перевірка правовстановлюючих документів

В першу чергу необхідно з’ясувати, на якій правовій підставі продавець набув право власності на нерухомість. Залежно від цієї підстави він має надати відповідні документи: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду тощо.

З аналізу вказаних документів можна дізнатися, яким чином, коли і на яких умовах виникло право власності на нерухомість у продавця.

Отриману інформацію від власника варто перевірити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) шляхом отримання відповідної інформаційної довідки.

Якщо право власності на об’єкт виникло до 01 січня 2013 року, в державному реєстрі може бути відсутня інформація про зареєстроване право власності, оскільки в цей період таку реєстрацію здійснювали Бюро технічної інвентаризації (БТІ). В такому випадку детальну інформацію про перехід прав на нерухомість можна отримати шляхом ознайомлення з інвентаризаційною справою.

2) Перевірка нерухомості на наявність незаконних перепланувань, реконструкції

Перед купівлею квартири, будинку чи будь-якого нежитлового приміщення покупець повинен ретельно оглянути об’єкт та переконатися, що його площа, конфігурація відповідають виданому технічному паспорту.

У випадку, якщо власником нерухомості було здійснене перепланування із втручанням у несучі конструкції, інженерні комунікації загального користування, такі дії вимагають отримання дозвільних документів із подальшим введенням реконструйованого об’єкту в експлуатацію.

3) Перевірка на предмет обтяжень та судових спорів

Щоб вважати купівлю безпечною, об’єкт нерухомості повинен бути вільним від будь-яких обтяжень, прав третіх осіб, не бути предметом спору. Сама лише відсутність арештів та інших обтяжень в реєстрі речових прав не гарантує відсутності прав третіх осіб на нерухоме майно

З метою проведення комплексної перевірки необхідно детально проаналізувати інформацію з реєстру судових рішень, а також з сайту «Судова влада України» та перевірити чи є активні судові процеси, учасником яких є власник нерухомості та/або інші співвласники.

4) Перевірка повноважень на продаж квартири по довіреності

Під час воєнного стану набули актуальності угоди купівлі-продажу нерухомості по довіреності. Такі угоди не викликають особливого здивування, оскільки, дійсно, багато громадян України перебувають за кордоном і не завжди є можливість приїхати особисто для підписання договору. Проте, слід зауважити, що продаж нерухомості по довіреності потребує окремої уваги та обачності, особливо, коли довіреність на вчинення такої дії видана за кордоном.

Якщо вас цікавить купівля квартири чи іншої нерухомості, яка продається через довірену особу, рекомендуємо зв’язатися безпосередньо із власником об’єкту, попросити його пред’явити документи, які посвідчують особу, дізнатися чи дійсно продаж нерухомого майна відповідає його намірам, узгодити умови продажу. І найкраще таку комунікацію здійснити за допомогою відео зв’язку.

Якщо представник продавця діє на підставі довіреності, що посвідчена в іноземного нотаріуса, переконайтеся, що нотаріус, зазначений у довіреності, дійсно існує.

5) Перевірка на наявність згоди іншого з подружжя

Якщо нерухомість придбана у шлюбі, вона вважається спільною власністю, її не можна відчужити без нотаріально посвідченої згоди іншого з подружжя. У разі, якщо власник нерухомості є розлученим, важливо перевірити чи є рішення суду про поділ спільного майна подружжя. В іншому випадку, сам факт розірвання шлюбу не підтверджує те, що нерухомість є особистою власністю того з подружжя, хто є її титульним власником.

Однак, якщо продавець отримав нерухомість в дар чи спадщину, згода іншого з подружжя не потрібна.

6) Перевірка на відсутність боргів за комунальні послуги

Купуючи нерухомість, слід поцікавитись чи наявні у власника борги за комунальні послуги. Задля цього необхідно перевірити показники приладів обліку та запросити у продавця документи, що підтверджують проведені розрахунки.

Звісно, борги за комунальні послуги стосуються особи, яка їх безпосередньо споживала, проте їх наявність може спричинити для нового власника додаткові незручності.

Отже, купівля нерухомості – відповідальний процес, який на перший погляд може здаватися простим, але і тут є підводне каміння.

Проблеми можуть бути різноманітними: від незаконного перепланування до складних судових процесів. Тому для захисту інтересів покупців та забезпечення безпеки інвестицій необхідно провести ретельну юридичну перевірку нерухомості перед прийняттям рішення про її купівлю.

Яким би складним та незрозумілим не здавався процес юридичної перевірки об’єкту нерухомості, це не повинно стати покупцю на заваді у реалізації своїх намірів.

Тому, якщо Ви бажаєте переконатися у безпечності запланованої угоди, Ви можете звернутися до Адвокатського об’єднання «ГАЛЛЕКС», де команда досвідчених адвокатів та юристів допоможе Вам розібратися у складних юридичних процесах, виявити потенційні проблеми та забезпечити безперешкодну та безпечну купівлю нерухомого майна.

 

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.