Connect with us

Законодавство

Реформу інтернатних і психоневрологічних закладів для дорослих проведуть у 3 етапи

Опубліковано

Як повідомляє прес-служба КМУ, 24 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року, яку було розроблено Міністерством соціальної політики України щоб  створити умови для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті. До обговорень норм Стратегії долучились профільні громадські  та міжнародні організації.

Стратегія передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад.

Читайте також: Примусова госпіталізація особи, визнаної недієздатною, без судового рішення та згоди опікуна є непропорційним обмеженням її права на свободу та особисту недоторканність

Документ покликаний досягти  відразу п’ять стратегічних цілей:

  • Створити законодавчі та інституційні передумови для реалізації права людей з інвалідністю та людей похилого віку на незалежне життя у громадах.
  • Економічну інтеграцію осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
  • Розвинути систему соціальних та інших послуг в громадах для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що сприятимуть їх незалежному життю у громаді та запобігатимуть інституціалізації догляду.
  • Змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю та людей похилого віку.
  • Реформувати інтернатні заклади для осіб з інвалідністю та літніх людей.

Передбачається, що Стратегія буде реалізовуватись у три етапи:

  1. 2025-2026 роки – розробка необхідних змін до законодавства; сприяння формуванню інклюзивного суспільства.
  2. 2027-2030 роки – зміна існуючої системи фінансування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; розвиток ринку надавачів послуг; формування мережі закладів стаціонарного догляду; підготовка фахівців для надання послуг; продовження проведення інформаційних кампаній для підвищення обізнаності громадськості про права осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
  3. 2031-2034 роки – забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та осіб похилого віку до необхідних їм послуг (освітніх, культурних, соціальних, правничих), а також медичної, соціальної та психологічної допомоги; забезпечення повної інтеграції у соціальне та економічне життя; продовження проведення інформаційних кампаній; оцінювання реалізації Стратегії.

Стратегія відповідає виконанням міжнародних зобов’язань, які взяла на себе наша держава в межах Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також передбачено Планом України з метою реалізації ініціативи ЄС «Ukraine Facility».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.