Connect with us

Законодавство

Схвалено Концепцію програми розвитку тваринництва

Опубліковано

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2025 р. № 76-р, яким схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 р.

Згідно з документом метою Концепції є створення умов для економічного розвитку галузі тваринництва та аграрного сектору, стимулювання досягнення конкурентоспроможного сталого виробництва продуктів тваринництва в обсязі, що забезпечує потреби внутрішнього ринку, та збільшення обсягів їх експорту.

Стратегічним напрямом розвитку галузі повинно бути перетворення тваринництва в інвестиційно привабливий сегмент аграрного сектору, який забезпечує не лише продовольчу безпеку держави, а і сталий розвиток сільських територій.

Читайте також: Виключається визнання неукладеним договору оренди землі з підстав відсутності його реєстрації, якщо сторони договору тривалий час виконували його умови

Можливі три варіанти розв’язання проблеми забезпечення стійкої продовольчої безпеки країни за рахунок розвитку галузі тваринництва.

Перший варіант характеризується збереженням нестабільного обсягу обігу фінансування аграрного сектору економіки, наданням переваги адміністративним методам регулювання ринку на противагу сучасному ринковому інструментарію, недостатньою акцентованістю аграрної політики стосовно дрібнотоварного сектору, розвиток якого є передумовою збалансованого соціально-економічного розвитку сільської місцевості. Прогнозованим наслідком такого підходу буде продовження переважання екстенсивного виробництва в особистих селянських господарствах із складнощами стосовно якості і реалізації виробленої продукції, зокрема молока, та постійним зменшенням поголів’я. За умови реалізації такого варіанта зберігається домінування продуктів тваринництва, вироблених особистими селянськими господарствами, що призведе до збереження протягом певного часу дрібнотоварного виробництва, виникнення труднощів із заготівлею та збутом такої продукції, зниження її якості, неможливості впровадження передових технологій виробництва продуктів тваринництва. Також не забезпечуватиметься інтеграція галузі у світовий економічний простір, формування ефективної, соціально та екологічно спрямованої діяльності у галузі тваринництва.

Читайте також: Непогодження сторонами договору найму (оренди) орендної плати не свідчить про те, що такий договір є неукладеним

Другим варіантом є пріоритетний розвиток фермерських господарств, частка яких у виробництві продуктів тваринництва у 2023 р. становила 3,4 відсотка. Зазначений варіант потребує тривалого часу для будівництва нових фермерських приміщень промислового типу, їх технологічного оснащення, залучення додаткових земельних ресурсів та значних кредитних коштів, що робить його недостатньо результативним.

Третій, оптимальний варіант передбачає пріоритетний розвиток сільськогосподарських підприємств, які можуть забезпечити досягнення високої конкурентоспроможності виробництва за рахунок підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин і зменшення обсягу виробничих витрат на одиницю продукції з одночасним державним стимулюванням укрупнення та розвитку на кооперативних засадах фермерських і особистих селянських господарств, які можуть бути основними для ремісничої діяльності щодо переробки та органічного виробництва продукції з використанням прямих каналів реалізації продукції.

Зазначений варіант забезпечить підвищення конкурентоспроможності товарного виробництва, оптимізацію його виробничої інфраструктури, поліпшення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, належну охорону навколишнього природного середовища та відтворення природних ресурсів, адаптацію галузі тваринництва до положень Спільної аграрної політики ЄС, підвищення рівня зайнятості сільського населення.

Також передбачається сприяння розвитку і підтримка малих та середніх виробників, їх кооперативів, зокрема у переробці і створенні продуктів тваринництва з високою доданою вартістю.

Міністерство аграрної політики та продовольства визначено державним замовником Програми.

При цьому Міністерству аграрної політики та продовольства разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Національною академією аграрних наук (за згодою) у шестимісячний строк доручено розробити і подати Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 р.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про схвалення Концепції Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року
||
№ Документа: 76-р
Дата прийняття: 31.01.2025
Дата набрання чинності: 31.01.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про схвалення Концепції Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року
||
№ Документа: 76-р
Дата прийняття: 31.01.2025
Дата набрання чинності: 31.01.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає