В Україні
єВідновлення: за рахунок компенсації можна звести новий будинок

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє про оновлення програми єВідновлення. Відтепер виплата на нову оселю покриває витрати на будівельні матеріали та оплату робіт.
Послуга доступна власникам знищеного приватного будинка, які мають у власності земельну ділянку для відбудови. При цьому будинок можна збудувати на підконтрольній території, де немає активних бойових дій, — на власній земельній ділянці.
«Раніше компенсація за знищене житло була доступна лише у вигляді житлового сертифіката, за який можна було придбати оселю, але не звести будинок. Тепер ви маєте вибір: придбати готове житло за житловий сертифікат або самостійно звести будинок із компенсацією», – пояснили у Міністерстві.
Для отримання компенсації:
– залиште заяву про компенсацію за знищене житло через портал Дія, мобільний застосунок або в ЦНАПі. Після розгляду буде призначено суму компенсації, яка відобразиться в Дії;
– перед поданням заяви про виплату коштів потрібно зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт. Це можна зробити на порталі Дія або в ЦНАПі;
– щоб отримати компенсацію, необхідно скасувати право власності на знищений будинок;
– оформте заяву про виплату компенсації через Дію: Сервіси → єВідновлення → Виплата на будівництво.
Оновіть банківські реквізити та оберіть об’єкт, на якому відбувається будівництво, згідно з раніше поданим повідомленням про початок будівельних робіт.
Виплати надходять двома частинами — по 50%. Кошти витрачайте на розробку проектно-кошторисної документації, будівельні матеріали та замовлення будівельних послуг.
Першу половину необхідно використати принаймні на 90% та прозвітувати про це в Дії. Для цього пройдіть проміжну верифікацію в застосунку та надайте повний кошторис будівництва. Після цього отримаєте другу частину коштів.
Першу частину необхідно використати протягом 18 місяців, обидві — 36 місяців від моменту нарахування першої виплати, інакше вони повернуться державі.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.