Законодавство
4 цілі використання коштів на співфінансування розвитку залізничної інфраструктури

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2025 р. № 421, якою визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Співфінансування проектів розвитку залізничної інфраструктури, зокрема тих, що реалізуються за рахунок структурних фондів Європейського Союзу».
Цілями використання бюджетних коштів є:
– інтеграція України до європейського транспортного простору шляхом покращення сполучення з Європейським Союзом та збільшення пропускної спроможності нових експортних коридорів;
– підвищення стійкості національної транспортної системи та логістичних ланцюгів шляхом зменшення їх вразливості до надзвичайних подій;
– збільшення пропускної здатності прикордонної інфраструктури;
– розбудова залізничної мережі колії шириною 1435 міліметрів відповідно до вимог до транс’європейської транспортної мережі.
Одержувачем бюджетних коштів є АТ «Укрзалізниця».
Читайте також: Відкрито тимчасовий міжнародний пункт пропуску «Велика Паладь – Надьгодош»
Бюджетні кошти спрямовуються на будівництво та реконструкцію одержувачем бюджетних коштів та/або залученими ним підрядними організаціями об’єктів залізничної інфраструктури в рамках проектів розвитку залізничної інфраструктури, зокрема тих, що реалізуються за рахунок структурних фондів Європейського Союзу, за переліком проектів, який затверджується головним розпорядником бюджетних коштів за поданням одержувача бюджетних коштів, у тому числі проектування (коригування проекту) та здійснення авторського і технічного нагляду, придбання основних і допоміжних матеріалів та устаткування, а також фінансування витрат на утримання служби замовника, надання інженерно-консультаційних послуг, послуг з проведення експертизи проекту будівництва, підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля та інших витрат, що входять до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва та реконструкції.
Фінансування проектів у рамках зазначеної бюджетної програми здійснюється на умовах співфінансування не більш як 50 відсотків – за рахунок коштів державного бюджету та не менш як 50 відсотків – за рахунок коштів структурних фондів Європейського Союзу та/або інших джерел, не заборонених законодавством.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.