Connect with us

Законодавство

Розміщення е-комунікаційних мереж для потреб війська – за спрощеною процедурою

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики» від 6 травня 2025 р. № 523.

Згідно з новим п. 7-2 Правил, затверджених постановою від 18 липня 2018 р. № 853, якщо доступ до інфраструктури об’єкта електроенергетики необхідний для розміщення технічних засобів електронних комунікацій з метою надання електронних комунікаційних послуг для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону, таке розміщення здійснюється без розроблення та видачі технічних умов, проектної документації щодо доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики та до укладення договору з доступу.

У такому разі замовник зобов’язаний не пізніше ніж за 24 години до початку проведення робіт з розміщення технічних засобів електронних комунікацій надіслати власнику (володільцю) письмове повідомлення про проведення таких робіт.

Письмове повідомлення повинно містити повне найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) замовника; місцезнаходження (місце реєстрації) замовника; поштову адресу власника технічних засобів електронних комунікацій; заплановану дату, час та місце розміщення технічних засобів електронних комунікацій; найменування та технічні характеристики засобів електронних комунікацій; контактні дані замовника; обґрунтування/аргументацію необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону.

Письмове повідомлення підписується замовником із зазначенням дати його складення та надсилається реєстрованим поштовим відправленням та/або на адресу електронної пошти, іншими засобами зв’язку.

Протягом одного місяця з дня розміщення технічних засобів електронних комунікацій замовник подає власнику (володільцю) письмову заяву згідно з п. 3 і 4 цих Правил та надсилає письмове звернення з пропозицією щодо укладення договору з доступу, підписане належним чином уповноваженою на це посадовою особою (представником) замовника, до якого додає такі документи, як підтвердження від органів військового управління щодо необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону; два примірники проекту договору з доступу.

Власник (володілець) після отримання письмового звернення замовника з пропозицією щодо укладення договору з доступу розглядає подані документи та приймає рішення щодо укладення договору з доступу, про що протягом 15 робочих днів повідомляє замовнику шляхом надсилання простого поштового відправлення або на адресу електронної пошти.

Власник (володілець) може відмовити замовнику в укладенні договору з доступу з таких підстав:

Читайте також: Порубка дерев на території лісогосподарського підприємства на підставі уявного права утворює склад самоправства

– звернення щодо укладення договору з доступу підписано не уповноваженою належним чином посадовою особою (представником) замовника або складено з порушенням цих Правил;

– замовником не надано підтвердження від органів військового управління щодо необхідності надання електронних комунікаційних послуг з використанням технічних засобів електронних комунікацій для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону;

– наявність встановленої законом або судовим рішенням заборони на укладення договору з доступу, що набрала законної сили та є обов’язковою для виконання сторонами.

Відмова в укладенні договору з доступу з інших підстав ніж ті, що визначені цим пунктом, забороняється.

У разі відмови в укладенні договору з доступу власник (володілець) у строк, визначений абзацом шостим цього пункту, письмово повідомляє про це замовнику із зазначенням підстави для відмови.

Замовник у строк, що становить не більш як 15 робочих днів з дня надходження письмового повідомлення власника (володільця) про відмову в укладенні договору з доступу, після усунення недоліків, які стали підставою для відмови, може повторно надіслати письмове звернення з пропозицією щодо укладення договору з доступу.

Строк укладення договору з доступу не може перевищувати чотирьох місяців з дня розміщення технічних засобів електронних комунікацій.

При цьому:

– в умовах воєнного стану замовнику дозволяється розміщення технічних засобів електронних комунікацій на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики з метою надання електронних комунікаційних послуг для задоволення потреб військових формувань, утворених відповідно до закону, без попереднього звернення до власника інфраструктури об’єкта електроенергетики, з урахуванням вимог, визначених п. 7-2 цих Правил;

– укладення договору з доступу здійснюється сторонами у строк, що становить не більш як один місяць з дня отримання власником (володільцем) документів, передбачених п. 22 цих Правил, крім випадків, передбачених п. 7-2 цих Правил;

– під час воєнного чи надзвичайного стану в Україні забороняється демонтувати технічні засоби електронних комунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики з дотриманням вимог Закону та цих Правил, крім випадків здійснення таких дій за рішенням замовника чи суду.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Правил надання доступу до інфраструктури об`єкта електроенергетики
||
№ Документа: 523
Дата прийняття: 06.05.2025
Дата набрання чинності: 09.05.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Правил надання доступу до інфраструктури об`єкта електроенергетики
||
№ Документа: 523
Дата прийняття: 06.05.2025
Дата набрання чинності: 09.05.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає