Законодавство
Стовідсоткове бронювання співробітників правоохоронних органів можуть скасувати

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 13429, яким змінами до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» запропоновано уточнити, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:
– в органах державної влади, інших державних органах, а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, – усі військовозобов’язані, крім Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, органів прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони, установ системи правосуддя та органів досудового розслідування;
– в органах прокуратури (крім підрозділів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які підлягають бронюванню у кількості 100 відсотків військовозобов’язаних), у Національній поліції України, Державному бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, Державній кримінально-виконавчій службі України, Службі судової охорони, в установах системи правосуддя та органах досудового розслідування – не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних у зазначених органах.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.