Connect with us

Юридична практика

В Україні запрацювала система масового подання позовів через API: перші 5000 заяв – за 60 хвилин

Опубліковано

Фінансові компанії небанківської групи «ВСК Груп» спільно з держпідприємством «Інформаційні судові системи» вперше в Україні реалізували legaltechрішення для автоматизованого подання групових позовів до позичальників у секторі мікрокредитування.

На сьогодні розіслано понад 5 тисяч електронних позовних заяв до судів. «Завдяки інтеграції корпоративної CRMсистеми з API Електронного суду Державної судової адміністрації з’явилася технічна можливість формувати та подавати до 5 тисяч позовів за 60 хвилин.
Для цього використовується спеціальний модуль API Електронного суду, розроблений для юридичних осіб із масовим судовим навантаженням. Крім цього, у CRMсистему автоматично підтягуються всі документи по справах. Такий підхід дозволяє повністю оцифрувати весь ланцюжок подання й супроводу позову та оперативно реагувати на судові події», – говорить Сергій Велікданов, засновник небанківської фінансової групи «ВСК Груп».

Читайте також: Недотримання працівниками банку вимог профільного законодавства не може покладати тягар відповідальності на сумлінного споживача фінансових послуг

Дане партнерство стало прикладом ефективної взаємодії держсектору й бізнесу у сфері legaltech та цифрової трансформації. У компанії цінують професійну та технологічну підтримку з боку ДСА та ДП «Інформаційні судові системи», завдяки яким реалізовано інтеграцію з інфраструктурою Електронного суду.

Як вказується, цифровізація судового документообігу дозволить зменшити навантаження на суди, оскільки зникне потреба у скануванні чи фізичному сортуванні документів. Передбачається також оптимізація витрат на поштову кореспонденцію завдяки переходу всіх процесуальних дій в онлайн. Також знижується фінансове навантаження на позичальників. Вартість судового збору при електронному поданні позовної заяви скорочується на 20%.

Читайте також: Заходи впливу. Як забезпечується виконання адміністративних актів

Автоматизоване подання групових позовів вплине на діяльність факторингових агентств, банківського сектору, операторів ЖКГ та інших компаній, які працюють із великими масивами позовів. Як зазначає Сергій Велікданов, компанія бачить потенціал використання цієї інфраструктури для створення єдиної платформи цифрового судочинства в секторі масових стягнень.

Нагадаємо, запуск у 2021 році вебінтерфейсу Електронного суду виявився неефективним для компаній, які працюють з груповими позовами. Так, подання 1000 позовних заяв могло займати до одного місяця й потребувати роботи до 15 спеціалістів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.