Законодавство
4 категорії суб’єктів молодіжної роботи

Набрав чинності Закон України від 5 червня 2025 р. № 4488-IX – див. Мобільні центри – нестаціонарний формат молодіжної роботи.
Уведеною ним новою ч. 4 ст. 13 Закону України «Про основні засади молодіжної політики» визначено, що суб’єктами молодіжної роботи є:
1) фізичні особи, які є:
– молодими особами;
– молодіжними працівниками;
– радниками з питань молоді;
– представниками (членами, учасниками) суб’єктів молодіжної роботи, визначених п. 2 цієї частини;
2) представницькі та самоврядні об’єднання молоді, що не мають статусу юридичної особи:
– органи (організації) учнівського та студентського самоврядування;
– молодіжні ради;
– неформальні молодіжні об’єднання;
Читайте також: Щоквартальний моніторинг співробітництва громад
3) молодіжні та дитячі громадські об’єднання, фізичні особи – підприємці та юридичні особи, що здійснюють молодіжну роботу;
4) уповноважені органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом доручено визначити порядок передачі в оренду державного та комунального майна, що не міститься в Переліку першого типу, без проведення аукціону молодіжним та дитячим громадським об’єднанням і молодіжним центрам, що є неприбутковими установами державної та комунальної форм власності, згідно із ч. 2 і 3 ст. 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.