Законодавство
Нормативно-правові акти, відсутні в Єдиному реєстрі, можна внести упродовж шести місяців

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. № 376» від 8 жовтня 2025 р. № 1273.
Новим п. 1-1 постанови від 23 квітня 2001 р. № 376 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним» визначено, що органи державної влади, нормативно-правові акти яких не включено до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, можуть протягом шести місяців звернутися до Міністерства юстиції та надати в установленому порядку для включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексти чинних нормативно-правових актів (з усіма змінами), прийняті зазначеними суб’єктами нормотворення до набрання чинності цією постановою.
Також новими абзацами п. 6, 8 Порядку, затвердженого зазначеною постановою, встановлено, що нормативно-правові акти інших органів державної влади, прийняті такими суб’єктами нормотворення відповідно до закону, можуть бути включені до Реєстру за зверненням таких суб’єктів.
Органи державної влади, зазначені в абзаці другому п. 6 цього Порядку, протягом трьох робочих днів з дня прийняття нормативно-правового акта (змін до нього або визнання його таким, що втратив чинність, тощо) направляють супровідним листом до Мін’юсту копію такого акта, засвідчену в установленому законодавством порядку.
Відповідальними за автентичність текстів таких нормативно-правових актів їх оригіналам є зазначені суб’єкти нормотворення.
При цьому Міністерству юстиції доручено вжити заходів щодо забезпечення включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів текстів чинних нормативно-правових актів, поданих суб’єктами нормотворення, що зазначені у цій постанові.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.