Законодавство
Як провайдерам доступитися до енергомережі?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики» від 18 липня 2018 р. № 853.
Для отримання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики замовник має подати власнику письмову заяву про отримання такого доступу, яка реєструватиметься з присвоєнням її особистого номера.
Так, відповідно до Закону від 7 лютого 2017 р. № 1834-VIII замовником виступає суб’єкт господарювання, а саме – оператор, провайдер телекомунікацій або уповноважена ним особа. Власником же інфраструктури об’єкта доступу є фізична або юридична особа, яка є володільцем інфраструктури об’єкту доступу.
Замовник у заяві має зазначати:
- найменування, місцезнаходження, та поштова адреса власника технічних засобів телекомунікацій, код згідно з ЄДРПОУ чи РНОКПП тощо;
- найменування та тип технічних засобів телекомунікацій, орієнтовна схема розміщення телекомунікаційних мереж на об’єкті електроенергетики, потужність активного обладнання, що потребує живлення, тощо;
- реквізити для повідомлення про надання рахунка на оплату послуг з розроблення та видачі технічних умов з доступу до елементів інфраструктури (тобто технічні умови);
- дату і час проведення попереднього огляду інфраструктури та спосіб отримання інформації про інфраструктуру об’єкта.
У разі відповідності інформації, зазначеної в заяві, вимогам встановленими Правилами, власник протягом 15 робочих днів з дня отримання заяви зобов’язаний:
- повідомити замовнику про дату та час попереднього огляду і надати інформацію про об’єкт;
- у разі наявності технічної можливості забезпечення доступу – повідомити про таке замовника та одночасно надіслати рахунок на оплату послуг з розроблення та видачі технічних умов, який підлягає оплаті протягом 15 робочих днів.
Технічні умови видаватимуться власником на кожну повітряну лінію електропередачі із зазначенням її диспетчерського найменування та повинні містити:
- вихідні дані для розроблення замовником проектної документації;
- перелік робіт, що повинні бути виконані для забезпечення доступу до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики;
- строк дії технічних умов;
- наявні обмежень доступу до певного елемента інфраструктури.
На підставі отриманих технічних умов замовник забезпечує розроблення проектної документації, яку власник має погодити протягом 15 робочих днів з дня отримання.
При тому власник може відмовити замовнику у погодженні проектної документації виключно на підставі її невідповідності технічним умовам.
Окрім того зазначено, що така проектна документація не потребує погодження з органами державної влади.
You must be logged in to post a comment Login