Законодавство
Звіт про надання впевненості подають фінкомпанії разом з аудиторським звітом
Вступило в силу розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг «Про затвердження Змін до Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу» від 18 вересня 2018 р. № 1635.
У новій редакції виклали п. 13 розділу ІІІ Порядку, за яким достовірність та повнота річної звітності фінансової компанії, а також впевненість щодо звітних даних повинні бути підтверджені суб’єктом аудиторської діяльності. У термін до 01 червня року, наступного за звітним, фінансові компанії повинні подавати до Нацкомфінпослуг у паперовій формі:
- аудиторський звіт щодо річної фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності;
- звіт про надання впевненості щодо звітних даних за рік фінансової компанії.
Пунктом 1 розділу V визначили, що фінансові компанії, довірчі товариства, лізингодавці, та інші суб’єкти подають звітність в електронній формі з таким обов’язковим реквізитом звітності, як кваліфікований (замість цифрового) електронний підпис відповідно до законодавства у сфері електронних довірчих послуг:
- для фінансових компаній, фінансових установ – юридичних осіб публічного права, довірчих товариств – підписи керівника та головного бухгалтера фінансової установи;
- для лізингодавців – підписи керівника та головного бухгалтера юридичної особи, а у разі відсутності у штаті підприємства головного бухгалтера – 2 підписи керівника юридичної особи.
Окрім того, за новим п. 5 розділу V фінансова звітність вважається такою, що містить недостовірну інформацію, якщо:
- показники фінансової звітності, визначеної Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», суперечать показникам звітних даних, поданих до Нацкомфінпослуг;
- звітність містить розбіжності в інформації щодо показників;
- інформація, відображена у звітних даних на кінець звітного періоду, не відповідає інформації на початок наступного звітного періоду за відповідними показниками.
You must be logged in to post a comment Login