Законодавство
Дозволи на спеціальне водокористування видаватимуть в е-формі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі, переоформлення та припинення дії (відкликання, визнання недійсними) дозволів на спеціальне водокористування» від 10 червня 2026 р. № 760.
Зокрема доповненнями до Порядку, затвердженого постановою від 13 березня 2002 р. № 321, визначено, що видача (відмова у видачі), переоформлення, припинення дії (відкликання, визнання недійсним) дозволу на спеціальне водокористування в електронній формі є електронною публічною послугою, яка надається заявнику через інформаційну систему надання адміністративних послуг Держводагентства та його територіальних органів.
Читайте також: Створення на прибудинковій території багатоквартирного житловому будинку певних об’єктів має проводитися тільки за згодою співвласників
Суб’єкти звернення під час подання документів в електронній формі використовують кваліфіковані електронні підписи та печатки (за наявності) або удосконалені електронні підписи та печатки (за наявності), які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів або інших засобів електронної ідентифікації, що забезпечують аналогічний рівень довіри до засобів електронної ідентифікації відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Електронні документи зберігаються відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
Держводагентством забезпечується захист інформації, у тому числі персональних даних суб’єктів звернення, відповідно до Законів України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних».
При цьому передбачено, що:
– ліміти використання води для водокористувачів, які здійснюють водокористування на підставі договорів про водопостачання (поставку води) з первинними водокористувачами, не підлягають узгодженню з організаціями, що належать до сфери управління Держводагентства;
– підставою для переоформлення дозволу на спеціальне водокористування є приватизація єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства без зміни характеристик спеціального водокористування, визначених у раніше виданому дозволі;
– за наявності інтегрованого довкіллєвого дозволу отримання дозволу на спеціальне водокористування, умови якого щодо спеціального водокористування визначені інтегрованим довкіллєвим дозволом, не вимагається.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.







