Події
Інтерпол розшукує понад 2000 осіб за запитами України
Триває 8-й Форум з кримінального права (8-th Kyiv Criminal Law Forum) Асоціації адвокатів України.
Під час першої сесії було узагальнено Актуальні проблеми КПК та ідеї його удосконалення
На другій з’ясували вузлові проблеми у справах про незаконне збагачення та зловживання впливом
Під час третьої в адвокатському офісі проводився обшук
Четверту, заключну сесію Форуму організатори присвятили «вищому пілотажу» правової допомоги у кримінальних провадження: Міжнародному кримінальне праву, практиці Євросуду та Інтерполу, справам про екстрадицію та міжнародний розшук.
Відкриваючи її, партнер «VB PARTNERS» Денис Бугай зробив огляд практики екстрадиції, розпочавши її статистичною інформацією про те, що з понад 12 000 розшукуваних Інтерполом осіб 2000-2500 шукають за запитом України – 16% від загальної кількості «кримінальних втікачів».
При цьому плакат позаду доповідача – частина його презентації – ілюстрував не твір комуністичної пропаганди, а іронічний заклик до розшукуваних повертатися, який радше може відлякати від втілення наміру повернутися добровільно.
Серед засобів правової допомоги особам, щодо яких застосовується екстрадиція, промовець порадив бути креативними і застосовувати широкий спектр прийомів, які звів у 7 порад в екстрадиційних справах – зокрема використовувати для доведення загроз для особи, яку екстрадують:
- матеріали авторитетної преси,
- звіти та висновки правозахисних організацій та правозахисників,
- публічні заяви держслужбовців та звіти органів державної влади,
- матеріали дискредитації слідства та обвинувачення,
- ілюстрації умов утримання та рівня медичного забезпечення в СІЗО,
- аналогічні кейси відмови у видачі осіб, де зафіксовано порушення прав людини,
- «усунення» підстав для екстрадиції.
На думку екс-судді Шевченківського районного суду м. Києва, радника АО «Клочков та партнери» Людмила Козятник, зараз наростає практика порушення з боку представників органів досудового розслідування принципу презумпції невинуватості у формі викривленого висвітлення у медійних засобах обставин кримінального провадження, ігнорування практики і рішень Європейського суду з прав людини:
- вже під час затримання особи за підозрою у вчиненні злочину оголошують, що затримали злочинця,
- під час розгляду судами клопотань про застосування запобіжних заходів, такий розгляд нерідко супроводжується публічними заходами і виступами, спрямованими не лише на дискредитацію підозрюваного, а й на створення атмосфери тиску на суддю,
- якщо під час розгляду справи з’являється перспектива виправдувального вироку, сторона обвинувачення публічно заявляє, що клопотатиме про притягнення судді до відповідальності за постановлення завідомо неправосудного рішення.
В таких умовах на суддів чиниться протизаконний тиск, який ставить під питання справедливість кримінального правосуддя вцілому.
Як і пообіцяв ще під час відкриття Форуму Володимир Клочков (керуючий партнер АБ «Клочков та партнери») ще на початку заходу, сьогодні розглядалися суто практичні питання. Жодного теоретизування, політичних заяв чи суперечок із природними опонентами адвокатів – представниками прокуратури і поліції, які брали участь у сесіях.
До закінчення Форуму конференц-зала «Депо» залишалася повною.
До закінчення Форуму зала була повною
Невдовзі ми помістимо більш детальний звіт про Форум – слідкуйте за нашими публікаціями.
You must be logged in to post a comment Login