Законодавство
20 послаблень валютного регулювання для бізнесу
Національний банк України повідомив про затвердження і оприлюднення усіх основних актів нової ліберальної системи валютного регулювання, передбачених Законом «Про валюту і валютні операції».
Нагадаємо, що Нацбанк презентував у вересні 2018 р. проект структури валютного регулювання за новим Законом, який складається із 7 нормативних актів, та згодом надав до громадського обговорення перші 3 документи, про які ми писали
Також напередодні Нового Року постанови НБУ № 4, 6 та 7 були запропоновані до обговорення
Наразі Нацбанк оприлюднив повний список уже з 8 постанов на заміну 56-ти правових актів у сфері валютного регулювання, з-поміж яких доступні тексти нових постанов № 5 «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» та № 8 «Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції»
Постанова № 8 є ключовим документом у впровадженні ризик-орієнтованого підходу у валютному нагляді, повідомляє НБУ.
Водночас Банк затвердив постанови від 2 січня 2019 р. № 10 «Про затвердження Правил функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України», якою подовжено час роботи Системи з 17-30 до 19-00 для банків щодо подачі відомостей про рахунок для резервування коштів клієнтів для купівлі іноземної валюти, та від 4 січня 2019 р. № 16 «Про документ для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій»
Із 7 лютого 2019 р. будуть уведені в дію більше 20 послаблень для ведення бізнесу, зокрема:
- скасовується процедура реєстрації зовнішніх запозичень;
- скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями на суму до 150 тис. грн;
- збільшується ліміт на купівлю банківських металів фізичними та юридичним особами;
- дозволяється оnline-купівля іноземної валюти фізичними особами (до 150 тис. грн/день в еквіваленті); тощо.
Валютний контроль відбуватиметься за новим принципом – «більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги».
У Національному банку твердять, що нова система залишає за ним право запроваджувати заходи захисту у сфері валютних операцій у разі виникнення обставин, що загрожують стабільності фінансової системи, проте їх метою є і буде поступове зняття всіх валютних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу.
Дорожня карта валютної лібералізації передбачає покрокове зняття усіх валютних обмежень відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов в Україні, а також прийняття нових законів для цього.
З інфографікою, дорожньою картою та іншою інформацією детальніше можна ознайомитись на сайті НБУ
You must be logged in to post a comment Login