Connect with us

Законодавство

Коли потрібно проводити інвентаризацію нерухомого майна?

Опубліковано

Вступив у дію наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» від 26 липня 2018 р. № 186.

Суб’єктом господарювання, що здійснює інвентаризацію, є ФОП чи юридична особа, де працює один або більше відповідальних виконавців зі створення об’єктів архітектури з наявним сертифікатом на право виконання робіт із технічної інвентаризації.

Метою інвентаризації є встановлення наявності майна, визначення його фактичної площі та об’єму, змін у плануванні, фізичного зносу конструктивних елементів, тощо.

Технічну інвентаризацію мають проводити у таких випадках:

  1. перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, у тому числі після проведення реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;
  2. перед реєстрацією права власності на об’єкт незавершеного будівництва;
  3. перед реєстрацією прав на об’єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об’єднання об’єкта, тощо;
  4. перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, зазначених у п. 9 розділу V Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».

В інших випадках технічна інвентаризація проводиться за бажанням замовника – власника майнового об’єкта, замовника будівництва, особи, яка має інші речові права на об’єкт, тощо. Інвентаризацію може бути проведено на підставі рішення суду в рамках забезпечення позову.

Перед виконанням інвентаризації, суб’єкт господарювання звертається до зберігача (юридична особа, яка здійснює зберігання інвентаризаційної справи за місцем розташування об’єкта) із запитом про надання копій матеріалів технічної інвентаризації, крім випадку наявності відомостей про об’єкт у Реєстрі об’єктів нерухомого майна. До запиту додаються копії документів, що посвідчують право замовника на об’єкт нерухомого майна, та договору-доручення (за потреби), укладеного із замовником.

Матеріали повертаються зберігачу протягом 30 календарних днів після проведення інвентаризації суб’єктом господарювання, що її проводив.

До об’єктів, що підлягають технічній інвентаризації та на які складаються справи і технічні паспорти, належать будинки квартирного типу, гуртожитки, квартири, житлові кімнати, гаражі та паркінги, садові та дачні будинки, і т.д.

Під час технічної інвентаризації оглядаються основні конструктивні елементи будинків (наприклад фундамент, перегородки, вентиляція).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна
||
№ Документа: 186
Дата прийняття: 26.07.2018
Дата набрання чинності: 15.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.12.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1442/32894
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна
||
№ Документа: 186
Дата прийняття: 26.07.2018
Дата набрання чинності: 15.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.12.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1442/32894
Внутрішній номер документа: Немає