Connect with us

Законодавство

Для випускників шкіл з неслов’янськими мовами навчання встановили адаптивний поріг

Опубліковано

Вступив в дію наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання» від 7 грудня 2018 р. № 1353.

Основні зміни внесено до Порядку, затвердженого наказом МОН від 10 січня 2017 р. № 25.

Розділ III Порядку доповнено новим п. 5, за яким учасники ЗНО з особливими освітніми потребами, які здобувають загальну освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів – мають право на адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Адаптація застосовується у разі:

  1. подання особою, яка здобула повну середню освіту в закладах загальної освіти України, документів, зазначених у пп. 5 п. 3 розділу IV Порядку № 25;
  2. підтвердження закладом освіти України інформації про мову навчання випускників системи середньої освіти поточного навчального року, відповідно до абз. 2 пп. 1 п. 9 розділу IV цього Порядку.

У відповідності до вищевказаних змін, п. 3 розділу IV доповнено новим пп. 5 щодо необхідності подачі окремими категоріями осіб заяви про потребу в розумному пристосуванні тестових балів та довідки, яка засвідчує факт навчання особи не слов’янською мовою, виданої закладом освіти, у якому особа отримала атестат.

Також визначено обов’язком закладу освіти , згідно з новим абз. 2 пп. 1 п. 9 розділу IV, додавати реєстр осіб та відомості про мову навчання, якщо у поточному році наявні випускники з особливими (мовними) освітніми потребами.

Для забезпечення адаптації експертна комісія з визначення рейтингової оцінки встановлює окремо адаптивний поріг «склав/не склав», який не повинен перевищувати та має бути не меншим за 0,5 значення звичайного порога.

Адаптивний поріг також установлюватиметься так, щоб відсоток осіб з особливими мовними потребами, які не подолають адаптивний поріг, був не меншим за відсоток учасників ЗНО із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей з числа випускників закладів середньої освіти поточного навчального року, які здобувають освіту українською, польською, російською мовами та не подолали звичайний поріг (новий п. 14 розділу VII).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання
||
№ Документа: 1353
Дата прийняття: 07.12.2018
Дата набрання чинності: 25.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 10/32981
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання
||
№ Документа: 1353
Дата прийняття: 07.12.2018
Дата набрання чинності: 25.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 10/32981
Внутрішній номер документа: Немає