Думка експерта
Оформлення ДТП європротоколом
Кожен водій в Україні бачив бланк європротоколу. Бачили, чули, тримали в руках, але на практиці майже ніхто ним не користується.
Щоденно на дорогах України трапляються дорожньо-транспортні пригоди. При цьому не завжди вони супроводжується ушкодженням здоров’я людини, лише незначними пошкодження транспортних засобів. В такій ситуації для економії вашого часу та нервів на допомогу «приходить європротокол».
Європротокол існує в Україні ще з 2011 року, коли п. 17.5 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транс портних засобів» був викладений у наступній редакції : «при укладенні договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності страховик зобов’язаний безоплатно видати страхувальнику спеціальний знак, що затверджується уповноваженим органом за поданням МТСБУ, та бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також перелік представників страховика, уповноважених виконувати функцію такого страховика щодо опрацювання претензій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. У разі втрати або використання бланка повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду страховик на підставі письмової заяви страхувальника зобов’язаний безоплатно видати йому новий бланк такого повідомлення». Згаданий бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка — це і є європротокол. Із 1 жовтня 2017 року в Моторному (транспортному) страховому бюро України впроваджена інформаційна система «Електронний європротокол». За допомогою цієї системи в Україні з’явилася можливість оформити європротокол не лише в паперовій, але й в електронній формі. У відповідності до рішення президії МТСБУ від 13.07.17 р. № 403/2017 з 01.10.2017 р. європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі. Для того, щоб заповнити електронний європротокол, необхідно мати хоча б один смартфон з діючою фотокамерою, вихід в інтернет та перейти за посиланням на https://dtp.mtsbu.ua/index.html. В яких випадках можливо оформити ДТП без виклику поліції? Закон вказує наступні вимоги:
внаслідок ДТП пошкоджені лише автомобілі, потерпілих не має;
- учасники ДТП мають діючі поліси ОСАЦВ (автоцивілка);
- учасники ДТП погоджуються з обставинами ДТП, є винна особа;
- учасники ДТП не мають ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
- автомобілі без причепів;
- сума матеріального збитку пошкодженого автомобіля не перевищує 50 тисяч гривень.
Якщо ваш автомобіль внаслідок ДТП отримав незначні пошкодження і є всі інші підстави для оформлення європротоколу, бажано цим правом скористатись. Час — це гроші. Й особливо нестачу в цьому відчувають жителі мегаполісу.
Переваги європротоколу: не витрачаєте свій час на виклик та очікування поліції, винна особа не буде притягнута до адміністративної відповідальності, посвідчення водія залишається у водія. Ви можете прибрати автомобілі з місця ДТП і протягом трьох днів звернутися до своєї страхової компанії. Таким чином ви заощадите не тільки свій час та нерви, але й отримаєте безмірну вдячність від інших учасників дорожнього руху за відсутність заторів.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login