Connect with us

Законодавство

Суднобудування можуть звільнити від податків

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про державну підтримку суднобудівної промисловості України» від 14 лютого 2019 р. № 10059.

У разі прийняття законопроекту, суднобудування може стати пріоритетною галуззю промисловості України.

Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи щодо створення нової суднобудівної продукції пропонують віднести до категорії критичних технологій.

Суб’єктами суднобудування, на яких поширюватиметься цей закон, будуть визнані юридичні особи, які матимуть ліцензії на діяльність у галузі суднобудівної промисловості, а також сертифікати на право розробки або виробництва, ремонту або переобладнання, модифікації або технічного обслуговування такої продукції.

У разі  прийняття проекту Уряд  розробить Національну програму розвитку суднобудування України строком на 20 років.

На період з 2019 року по 2039 рік буде запроваджено державну фінансову підтримку суднобудування та реконструкції основних виробничих фондів підприємств галузі шляхом визначення часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків, залученими суб’єктами господарювання у національній валюті.

Також Уряд виступатиме гарантом виконання зобов’язань суб’єктів суднобудування за іноземними кредитами, а також зобов’язань перед іноземними замовниками за зовнішньоекономічними договорами.

Прикінцевими положеннями законопроекту передбачено розроблення нової редакції Закону «Про спеціальну економічну зону «Миколаїв», згідно із яким у Миколаївській області буде створено технопарк суднобудування.

Водночас у ВР також зареєстровано законопроект «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо державної підтримки суднобудівної промисловості України» від 14 лютого 2019 р. № 10060.

Новим п. 52 розділу ХХ встановлюється, що на підставі вищеописаного законопроекту до 1 січня 2029 р. отриманий прибуток підприємств – суб’єктів суднобудування буде звільнено від оподаткування.

Вивільнені кошти повинні бути використані суб’єктами на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з суднобудування, створення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій, тощо.

Суми податку, що залишились в розпорядку підприємства, визнаватимуться як отримане цільове фінансування.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.