Законодавство
Як легалізувати самобуд?
Із цього приводу зазначимо, що в січні вступили в силу внесені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства зміни, які спрямовані на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії».
Відповідний наказ Мінрегіону № 342 від 14 грудня 2018 року набрав силу з 18 січня. Документом затверджено зміни до Порядку проведення технічного обстеження та прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об’єктів з незначними наслідками (СС1) і побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.
«Ці зміни спрямовані на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії». На сьогодні з додатків до порядку № 158, затвердженого наказом Мінрегіону від 3 липня 2018 року, виключена інформація про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Раніше така відмітка від місцевого органу містобудування та архітектури була обов’язковою», — наголошується в повідомленні.
Також змінами передбачено можливість подання заяви про прийняття в експлуатацію самовільно побудованого об’єкта і всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних і дозвільних процедур в будівництві. «Зараз опрацьовуються технічні питання про можливість подачі відповідних документів. Крім того, внесені інші зміни, які вдосконалили форми відповідних документів», — повідомляє Держархбудінспекція.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login