Connect with us

Законодавство

В Офісі Президента заявили про необхідність внести зміни до КПК

Опубліковано

Керівник Офісу Президента Андрій Богдан вважає за необхідне внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, які б запобігли маніпуляціям адвокатів з правами обвинувачених та підозрюваних у кримінальних справах.

Учасники засідання Національної ради з питань антикорупційної політики порушили тему занадто широких прав обвинувачуваних та підозрюваних, передбачених чинним Кримінальним процесуальним кодексом, що призводить до того, що справи, в тому числі й проти корупціонерів, роками розглядаються в судах без винесення будьяких вироків. Першим це питання порушив керівник САП Назар Холодницький, який зазначив, що антикорупційна прокуратура спрямувала до судів 4 обвинувальних акти стосовно п’ятьох народних депутатів. Також підготовлено 32 обвинувальних акти стосовно суддів. Зокрема, Н. Холодницький заявив, що одного суддю було викрито на отриманні хабара в 1 тисячу євро, і цей суддя вже другий місяць переховується в лікарні, не бажаючи ознайомлюватися з обвинувальним актом проти себе.

Цей випадок зацікавив Президента Володимира Зеленського. Він запитав, чи не за кордоном «хворіє» той суддя і як його прізвище. Холодницький відповів, що це суддя Турківського районного суду Львівської області на прізвище Кріль, і що він за тисячу євро обіцяв звільнити від покарання особу, затриману в стані алкогольного сп’яніння під час керування авто.

Також Холодницький додав, що суди довго розглядають справи стосовно посадовців категорії «А». Мова йде про 9 обвинувальних актів, зокрема щодо голови фіскальної служби, екологічної інспекції, аудиторської служби тощо.

У свою чергу керівник ОП Андрій Богдан зауважив, що Національна рада повинна розробити зміни до Кримінального процесуального кодексу. «Бо, захищаючи права громадян на належне відстоювання своєї позиції в суді та досудовому слідстві, законодавець залишив дуже багато можливостей зловживати своїми правами», — додав чиновник.

За його словами, КПК дозволяє вправним адвокатам безкінечно затягувати справи в судах. «Як колишній адвокат знаю, що при наявності достатніх коштів на адвокатів кримінальну справу довести до логічного завершення фактично неможливо. Тому потрібно ліквідувати прогалини в законодавстві. Одне з перших, що має зробити Нацрада, — це внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб досудові та судові процеси були більш ефективними», — зазначив А. Богдан.

Нагадаємо, новий КПК набув чинності 2012 року. У 2017-му завдяки так званим «поправкам Лозового» у кодексі було ще більше посилено захист права підозрюваних та обвинувачуваних. На практиці це призводить до того, що розслідування справ слідчими і в судах може тривати роками шляхом маніпуляцій нормами КПК з боку адвокатів обвинувачуваних та підозрюваних.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.