Connect with us

Законодавство

Рада скасувала кримінальне покарання за фіктивне підприємництво

Опубліковано

Депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України про зменшення тиску на бізнес».

Законом, зокрема, декриміналізується відповідальність за фіктивне підприємництво. Тобто з Кримінального кодексу вилучається стаття 205, якою призначалося покарання за фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона. В пояснювальній записці до законопроекту сказано, що склалася поширена практика використання контролюючими органами матеріалів досудових розслідувань і вироків судів у кримінальних проваджень за статтею 205 КК для обґрунтування донарахування грошових зобов’язань платників податків. При цьому наголошується, що негативні тенденції у вирішенні податкових спорів були спровоковані розповсюдженим хибним підходом судів до оцінки доказів, наданих контролюючими органами.

Згідно з прийнятим законом підвищено розміри сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов’язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних злочинів, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Зокрема, пропонується встановити, що під значним розміром кош тів слід розуміти суми податків, зборів та інших обов’язкових платежів, які в три тисячі (зараз у тисячу) і більше разів перевищують встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів та інших обов’язкових платежів, які в п’ять тисяч (зараз у три тисячі) і більше разів перевищують встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов’язкових платежів, які в сім тисяч (зараз у 5 тисяч) і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Окрім того, збільшено розміри штрафу за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). У пояснювальній записці також зазначається, що на сьогодні в Україні склалася практика використання кримінальних проваджень як засобу тиску на бізнес, зокрема в контексті проведення податкових перевірок. Така тенденція спотворює суть і мету кримінальної відповідальності. Згідно з гуманізацією кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, відмова від карального характеру контролю за ухиленням від сплати податків дозволить створити сприятливе середовище для функціонування бізнесу в нашій країні.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.